Losowanie Ligi Europy 2011/2012

Najbliższe losowanie par I i II rundy kwalifikacyjnej odbędzie się 20 czerwca o godz. 13. W Lidze Europy będą reprezentować nas 3 drużyny – od pierwszej rundy grać będzie Jagiellonia Białystok, od drugiej – Śląsk Wrocław, a od trzeciej – Legia Warszawa. Losowanie III rundy odbędzie się 15 lipca, IV rundy 5 sierpnia, natomiast fazy grupowej 26 sierpnia 2011.

Drużyny, które będą brały udział w losowaniu I rundy eliminacyjnej:

Drużyna Kraj Początek Ranking
Fulham FC Anglia Q1 40,157
IF Elfsborg Szwecja Q1 8,825
Tromsø IL Norwegia Q1 4,375
Saint Patrick’s Athletic FC Irlandia Q1 4,241
Qarabağ Ağdam Kazachstan Q1 4,233
Jagiellonia Białystok Polska Q1 4,183
FK Rabotnički (Skopje) Macedonia Q1 4,041
Aalesunds FK Norwegia Q1 3,875
FC Spartak Trnava Słowacja Q1 3,399
Dinamo Tbilisi Gruzja Q1 3,391
FC Honka Finlandia Q1 3,293
NK Varteks Varaždin Chorwacja Q1 3,224
FK Mińsk Białoruś Q1 3,216
Olimpi Rustawi Gruzja Q1 2,891
FK Rad (Belgrad) Serbia Q1 2,850
BK Häcken Szwecja Q1 2,825
NK Široki Brijeg Bośnia i Hercegowina Q1 2,824
Knattspyrnufélag Reykjavíkur Islandia Q1 2,491
New Saints FC Walia Q1 2,308
FK Renova Džepčište Macedonia Q1 2,291
FC Koper Słowenia Q1 2,224
FK Budućnost Podgorica Czarnogóra Q1 2,025
Birkirkara FC Malta Q1 1,733
Paksi FC Węgry Q1 1,700
Ferencvárosi TC Węgry Q1 1,700
drużyny nierozstawione
Glentoran FC Irlandia Płn. Q1 1,699
Milsami Orhei Macedonia Q1 1,549
Banga Gargždai Litwa Q1 1,541
Daugava Daugavpils Łotwa Q1 1,483
NK Olimpija Ljubljana Słowenia Q1 1,474
Cliftonville F&AC Irlandia Płn. Q1 1,449
Flamurtari Vlorë Albania Q1 1,274
Vllaznia Shkodër Albania Q1 1,274
JK Trans Narva Estonia Q1 1,258
AZAL Baku Azerbejdżan Q1 1,233
Irtysz Pawłodar Kazachstan Q1 1,124
Szachtior Karaganda Kazachstan Q1 1,124
FK Zeta Golubovci Czarnogóra Q1 1,025
Bananc Erewan Armenia Q1 1,016
JK Nõmme Kalju Estonia Q1 1,008
Íþróttabandalag Vestmannaeyja Islandia Q1 0,991
NSÍ Runavík Wyspy Owcze Q1 0,783
Ulisses Erewan Armenia Q1 0,766
SP Tre Penne San Marino Q1 0,683
Neath FC Walia Q1 0,558
UN Käerjéng 97 Luksemburg Q1 0,524
FC Lusitans Andora Q1 0,450
UE Santa Coloma Andora Q1 0,450
ÍF Fuglafjørður Wyspy Owcze Q1 0,283
CS Fola Esch-sur-Alzette Luksemburg Q1 0,274

Potencjalni rywale Jagiellonii Białystok w I rundzie el. LE:
Milsami Orhei (Mołdawia), Vllaznia Shkoder (Albania), AZAL Baku (Azerbejdżan), Irtysz Pawłodar (Kazachstan), Ulisses Erywań (Armenia).

Wyniki losowania I rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy:

Jagiellonia Białystok (Polska) – FC Irtysz Pawłodar (Kazachstan)
KR Rejkiawik (Islandia) – IF Fuglafjoerour (Wyspy Owcze)
FC Daugava Daugavpils (Łotwa) – Tromsoe IL (Norwegia)
IF Elfsborg (Szwecja) – CS Fola Esch (Luksemburg)
The New Saints FC (Walia) – Cliftonville FC (Irlandia Północna)
FC Honka Espoo (Finlandia) – JK Nomme Kalju (Estonia)
Fulham (Anglia) – NSI Runavík (Wyspy Owcze)
IB Vestmannaeyjar (Islandia) – St. Patrick’s Athletic FC (Irlandia)
BK Hacken (Szwecja) – UN Kaerjeng 97 (Luksemburg)
Aalesunds FK (Norwegia) – Neath FC (Walia)
FK Renowa (Macedonia) – Glentoran FC (Irlandia Północna)
FC Koper (Słowenia) – Szachtior Karaganda (Kazachstan)
FK Banga Gorżdy (Litwa) – Karabach Agdam (Azerbejdżan)
Paksi SE (Węgry) – UE Santa Coloma (Andora)
FK Rabotnicki Skopje (Macedonia) – JK Trans Narva (Estonia)
FK Rad Belgrad (Serbia) – SP Tre Penne (San Marino)
FK Budućnost Podgorica (Czarnogóra) – KS Flamurtari Wlora (Albania)
Uliss Erywań (Armenia) – Ferencvaros TC (Węgry)
FK Mińsk (Białoruś) – Olimpik-Szuvalan PFK Baku (Azerbejdżan)
Dinamo Tbilisi (Gruzja) – Milsami Orhei (Mołdawia)
NK Varażdin (Chorwacja) – FC Lusitans (Andora)
Bananc Erywań (Armenia) – Olimpi Rustawi (Gruzja)
Birkirkara FC (Malta) – KS Vllaznia Szkodra (Albania)
NK Siroki Brijeg (Bośnia i Hercegowina) – Olimpija Lublana (Słowenia)
Spartak Trnawa (Słowacja) – FK Zeta Golubovci (Czarnogóra)


25 zwycięzców meczów I rundy kwalifikacyjnej dołączy do zespołów losowanych w II rundzie

Drużyny, które będą brały udział w losowaniu II rundy eliminacyjnej:

Drużyna Kraj Początek Ranking
FC Salzburg Austria Q2 22,140
FK Austria Wiedeń Austria Q2 16,640
AS Anórthossis Ammochóstou Cypr Q2 14,624
MŠK Žilina Słowacja Q2 14,399
CD Nacional Funchal Portugalia Q2 14,319
Worskła Połtawa Ukraina Q2 10,276
Sheriff Tiraspol Macedonia Q2 9,549
HFC ADO Den Haag Holandia Q2 8,025
Łokomotiw Sofia Bułgaria Q2 7,575
Gaziantepspor Kulübü Turcja Q2 7,010
Olympiakós ASK Vólou Grecja Q2 6,833
Dundee United FC Szkocja Q2 6,528
Bnei Yehuda Tel-Awiw Izrael Q2 6,400
FC Midtjylland Dania Q2 6,110
Maccabi Tel-Awiw Izrael Q2 5,900
KVC Westerlo Belgia Q2 5,400
FK Jablonec nad Nisou 1997 Czechy Q2 5,170
Gaz Metan Mediaș Rumunia Q2 5,164
FK Ventspils Łotwa Q2 4,983
FC Thun 1898 Szwajcaria Q2 4,980
Vålerengens IF Norwegia Q2 4,875
Aktobe Lento Kzachstan Q2 3,874
FK Vojvodina Nowy Sad Serbia Q2 3,850
Bohemian FC Irlandia Q2 3,741
AÉK Larnaka Cypr Q2 3,624
FK Sarajevo Bośnia i Hercegowina Q2 3,324
FC Levadia Tallin Estonia Q2 3,258
RNK Split Chorwacja Q2 3,224
drużyny nierozstawione
Szachtior Soligorsk Bułgaria Q2 3,216
Śląsk Wrocław Polska Q2 3,183
Fimleikafélag Hafnarfjarðar Islandia Q2 2,991
Metalurgs Lipawa Łotwa Q2 2,983
Örebro SK Szwecja Q2 2,825
NK Željezničar Sarajewo Bośnia i Hercegowina Q2 2,824
Iskra-Stal Rîbnița Macedonia Q2 2,549
Sūduva Marijampolė Litwa Q2 2,541
FC Vaduz Liechtenstein Q2 2,300
Turun Palloseura Finlandia Q2 2,293
SK Tirana Albania Q2 2,274
Tauras Tauragė Litwa Q2 2,041
Kuopion Palloseura Finlandia Q2 1,793
FK Rudar Pljevlja Czarnogóra Q2 1,775
Kecskeméti TE Wegry Q2 1,700
UE Sant Julià Andora Q2 1,700
EB/Streymur Wyspy Owcze Q2 1,533
Xəzər-Lənkəran Azerbejdżan Q2 1,483
Gagra Tbilisi Gruzja Q2 1,391
FK Metalurg Skopje Macedonia Q2 1,291
FC Differdange 03 Luksemburg Q2 1,274
Mika Asztarak Armenia Q2 1,266
NK Domžale Słowenia Q2 1,224
Llanelli AFC Walia Q2 1,058
Crusaders FC Irlandia Płn. Q2 0,949
AC Juvenes/Dogana San Marino Q2 0,683
Floriana FC Malta Q2 0,483

Wyniki losowania II rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy:

Śląsk Wrocław (Polska) – Dundee United (Szkocja)
Bananc (ARM) / Olimpi Rustawi (Gruzja) – Jagiellonia (Polska) / Irtysz (KAZ)
KuPS Kuopio (Finlandia) – Gaz Metan Medias (Rumunia)
AC Juvenes/Dogana (San Marino) – Rabotnicki (Macedonia) / Trans (Estonia)
Szachtior Soligorsk (Białoruś) – FK Ventspils (Łotwa)
FK Suduva Mariampol (Litwa) – Elfsborg (Szwecja) / Fola (Luksemburg)
FK Mińsk (Białoruś) / PFK Baku (Azerbejdżan) – Gaziantepspor (Turcja)
Metalurg Skopje (Macedonia) – Lokomotiw Sofia (Bułgaria)
FC Iskra-Stal (Mołdawia) – Varażdin (Chorwacja) / Lusitans (Andora)
UE Sant Julia (Andora) – Bnei Yehuda Tel Awiw (Izrael)
FK Tauras Taurogi (Litwa) – ADO Den Haag (Holandia)
Orebro SK (Szwecja) – FK Sarajewo (Bośnia i Hercegowina)
Crusaders FC (Irlandia Płn.) – Fulham (Anglia) / NSI Runavík (Wyspy Owcze)
Llanelli AFC (Walia) – D. Tbilisi (Gruzja) / Milsami (Mołdawia)
Floriana FC (Malta) – AEK Larnaka (Cypr)
FK Budućnost (Czarnogóra) / Flamurtari (ALB) – FK Baumit Jablonec (CZE)
KR Rejkiawik (ISL) / Fuglafjoerour (Wyspy Owcze) – MSK Żylina (Słowacja)
FC Mika Erywań (Armenia) – Valerenga Fotball (Norwegia)
Siroki Brijeg (BiH) / Olimpija Lublana (Słowenia) – Bohemian FC (Irlandia)
NK Domzale (Słowenia) – RNK Split (Chorwacja)
FC Differdange 03 (Luksemburg) – FC Levadia Tallinn (Estonia)
KF Tirana (Albania) – Spartak Trnawa (Słowacja) / FK Zeta (Czarnogóra)
Uliss (ARM) / Ferencvaros TC (HUN) – Aalesunds (Norwegia) / Neath (WAL)
Metalurgs Lipawa (Łotwa) – Red Bull Salzburg (Austria)
FK Rad (Serbia) / Tre Penne (San Marino) – Olympiakos Volos (Grecja)
TNS FC (Walia) / Cliftonville (Irlandia Płn.) – FC Midtjylland (Dania)
Kecskemeti TE (Węgry) – FC Aktobe (Kazachstan)
Hacken (Szwecja) / Kaerjeng (LUK) – Honka (Finlandia) / Kalju (Estonia)
FC Gagra (Gruzja) – Anorthosis Famagusta (Cypr)
FC Vaduz (Liechtenstein) – FK Vojvodina (Serbia)
FK Rudar Pljevlja (Czarnogóra) – Austria Wiedeń (Austria)
Koper (SLO)/Sz. Karaganda (KAZ) – Vestmannaeyjar (ISL)/St. Patrick’s (IRL)
EB/Streymur (Wyspy Owcze) – FK Banga Gorżdy (Litwa) / Karabach (AZE)
FH Hafnarfjaroar (Islandia) – Nacional Funchal (Portugalia)
Paksi (HUN) / UE Santa Coloma (AND) – Daugava (Łotwa) / Tromsoe (NOR)
TPS Turku (Finlandia) – KVC Westerlo (Belgia)
FK Khazar Lankaran (Azerbejdżan) – Maccabi Tel Awiw (Izrael)
Birkirkara (Malta) / Vllaznia (Albania) – FC Thun (Szwajcaria)
Na 40 zwycięzców meczów II rundy czeka 30 drużyn rozpoczynających rozgrywki od III rundy

Przed losowaniem UEFA dokonała podziału na koszyki, potencjalni rywale polskich drużyn to:

potencjalni rywale Śląska w III rundzie el. LE:
Crusaders FC/Fulham FC
PAOK FC
FH Hafnarfjördur /CD Nacional
Broendby IF
FK Metalurg Skopje/PFC Lokomotiv Sofia

potencjalni rywale Legii w III rundzie el. LE:
Hapoel Tel-Awiw
Stade Rennais
Lewski Sofia
Vitória SC
FK Mińsk/Gaziantepspor

Drużyny, które będą brały udział w losowaniu III rundy eliminacyjnej:

Drużyna Kraj Początek Ranking
Club Atlético de Madrid Hiszpania Q3 70,465
AZ Alkmaar Holandia Q3 43,025
Hapoel Tel-Awiw Izrael Q3 36,400
Club Brugge KV Belgia Q3 31,400
AC Sparta Praga Czechy Q3 30,170
US Città di Palermo Włochy Q3 26,110
Dinamo Bukareszt Rumunia Q3 22,164
PAÓK Saloniki Grecja Q3 17,333
Stoke City FC Anglia Q3 17,157
Stade Rennais FC Francja Q3 16,735
BSC Young Boys Berno Szwajcaria Q3 14,980
Lewski Sofia Bułgaria Q3 14,575
1.FSV Mainz 05 Niemcy Q3 13,887
FK Mladá Boleslav Czechy Q3 13,170
Bursøaspor Kulübü Turcja Q3 12,010
Vitória SC Guimarães Portugalia Q3 11,319
Helsingborgs IF Szwecja Q3 10,825
Karpaty Lwów Ukraina Q3 10,776
Brøndbyernes IF Dania Q3 10,110
FK Crvena zvezda Belgrad Serbia Q3 9,350
Ałanija Władykaukaz Rosja Q3 8,941
Heart of Midlothian FC Szkocja Q3 7,528
drużyny nierozstawione
HNK Hajduk Split Chorwacja Q3 6,224
AS Omónia Lefkossías Cypr Q3 6,124
Legia Warszawa Polska Q3 5,183
SV Ried im Innkreis 1912 Austria Q3 4,140
FK Homel Bułgaria Q3 3,216
FK Senica Słowacja Q3 2,899
Strmsgodset IF Norwegia Q3 2,875
Sligo Rovers FC Irlandia Q3 1,991

Wyniki losowania III rundy eliminacyjnej Ligi Europy 2011/2012

FK Melaturg Skopje/PFC Lokomotiv Sofia – Dundee United/Śląsk Wrocław
FK Mińsk/Gaziantepspor – Legia Warszawa
Atletico Madryt – Strømsgodset
Young Boys – TPS/KVC Westerlo
Soligorsk/FK Ventspils – Crvena Zvezda
Alania – Kecskemet TE/Aktobe
Floriana FC/AEK Larnaca – Mlada Bolesław
Zeljeznicar Sarajewo/Sheriff Tiraspol – Maccabi Tel Awiw/FK Khazar Lankaran
AZ Alkmaar – KS Flamurtari/FK Jablonec
Ljubljana/Bohemian FC – Rudar Velenje/Austria Wiedeń FK
Bursaspor – Gomel
Ferencvarosi TC/Aalesund FK – FK Suduva/Elfsborg IF
Hapoel Tel Awiw – FC Vaduz/Vojvodina
Olimpi Rustavi/Irtysz Pawłodar – Stade Rennes
Levski Sofia – KF Tirana/Spartak Trnava
The New Saints FC/FC Midtjylland – Vitoria SC
Dinamo Bukareszt – FC Iskra-Stal Ribnita/NK Varteks Varażdin
Karpaty Lwów – Szachtior Karaganda/St Patrick’s Athletic FC
Vllaznia/FC Thun – Palermo
KR Reykjavik/MSK Zilina – Llanelli/Dinamo Tbilisi
Omonia Nikozja – FK Tauras/ADO Den Haag
SK Liepajas Metalurgs/FC Red Bull Salzburg – Senica
Club Burgge – EB/Streymur/Qarabag Agdam
FC Differdange 03/FC Levadia Tallinn – FK Rad/Olympiakos Volou
Mainz – KuPS/CS Gaz Metan
UE Santa Julia/Bnei Yehuda – Helsingborg
Stoke – Hajduk Split
Anorthosis Famagusta/FC Gagra – AC Juvenes-Dogana/FK Rabotnicki Kometal Skopje
Orebro SK/FK Sarajewo – Sparta Praga
Glentoran FC/Vorskla Poltava – Sligo
Paksi SE/Tromsø IL – Hearts
FH Hafnarfjördur/Nacional Madeira – BK Häcken/FC Honka
Ried – Broendby
PAOK – Valerenga Oslo/MIKA
NK Domzale/Hajduk Split – Crusaders FC/Fulham Londyn

Na 35 zwycięzców meczów III rundy oraz 15 przegranych III rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów czeka 26 drużyn rozpoczynających rozgrywki od IV rundy

Drużyny, które będą brały udział w losowaniu IV rundy eliminacyjnej:

Drużyna Kraj Początek Ranking
Sevilla FC Hiszpania Hiszpania 93,465
AS Roma Włochy Q4 85,110
Tottenham Hotspur FC Anglia Q4 78,157
PSV Eindhoven Holandia Q4 74,025
Sporting Clube de Portugal Portugalia Q4 68,319
SC Braga Portugalia Q4 62,319
FC Schalke 04 Niemcy Q4 61,887
Spartak Moskwa Rosja Q4 51,941
Paris Saint-Germain FC Francja Q4 51,735
RSC Anderlecht Belgia Q4 42,400
Celtic FC Szkocja Q4 39,528
Beşiktaş JK Turcja Q4 37,010
Metalist Charków Ukraina Q4 34,276
AÉK Ateny Grecja Q4 30,833
Steaua Bukareszt Rumunia Q4 29,164
Athletic Club de Bilbao Hiszpania Q4 24,465
SS Lazio Włochy Q4 23,110
Łokomotiw Moskwa Rosja Q4 18,441
Birmingham City FC Anglia Q4 17,157
Rapid Bukareszt Rumunia Q4 16,164
drużyny nierozstawione
Hannoverscher SV von 1896 Niemcy Q4 13,887
FC Sochaux-Montbéliard Francja Q4 12,735
Dnipro Dniepropietrowsk Ukraina Q4 12,276
CSKA Sofia Bułgaria Q4 10,575
FC Sion Szwajcaria Q4 9,480
FC Nordsjælland Dania Q4 7,110

Przed losowaniem UEFA dokonała podziału na koszyki, dzięki czemu poznaliśmy potencjalnych rywali naszych drużyn.

Potencjalni rywale Legii Warszawa:

Tottenham Hotspur FC (Anglia)
Spartak Moskwa (Rosja)
Hapoel Tel-Awiw (Izrael)
Athletic Club de Bilbao (Hiszpania)
PAÓK (Grecja)

Potencjalni rywale Śląska Wrocław:

PSV Eindhoven (Holandia)
Dynamo Kijów (Ukraina)
Celtic FC (Szkocja)
SS Lazio (Włochy)
Birmingham City FC (Anglia)
Rapid Bukareszt (Rumunia)

Wyniki losowania IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy 2011/2012

Legia – Spartak Moskwa
Śląsk Wrocław – Rapid Bukareszt

Maccabi Tel Awiw – Panathinaikos
Atloetico Madryt – Victoria Guimaraes
Shamrock Rovers – Partizan Belgrad
Metalist Charków – Sochaux
Besiktas Stambuł – Ałania Władykawkaz
Rosenborg Trondheim – AEK Larnaca
Vorskla – Dynamo Bukareszt
Bursaspor – Anderlecht
AS Roma – Slovan Bratysława
FC Differdange 03 * – PSG
Ekranas – Hapoel Tel Awiw
PAOK Saloniki – Karpaty Lwów
Trabzonspor – Athletic Bilbao
Hearts – Tottenham
Maribor – Glasgow Rangers
Steaua Bukareszt – CSKA Sofia
FC Nordsjaelland – Sporting Lizbona
Dnipro Dniepropietrowsk – Fulham
Lokomotiv Moskwa – Spartak Trnava
FC Sion – Celtic Glasgow
Liteks Łowecz – Dynamo Kijów
Lazio Rzym – Rabotnicki
CD Nacional – Birmingham City
PSV Eindhoven – SV Ried
FC Thun – Stoke City
Aalesund – AZ Alkmaar
FC Vaslui – Sparta Praga
Omonia Nikozja – FC Salzburg
FC Zestafoni – Club Brugge
Hannover 96 – Sevilla
HJK Helsinki – Schalke Gelsenkirchen
Dinamo Tibilisi – AEK Ateny
Stade Rennais – Crvena Zvezda Belgrad
Gaz Metan Medias – Austria Wiedeń
Sporting Braga – Young Boys Berno
Standard Liege – Helsinborg

Wyniki losowania 1/4 finału Ligi Europy 2011/2012

AZ Alkmaar – Valencia
Schalke 04 Gelsenkirchen – Athletic Bilbao
Sporting Lizbona – Metalist Charków
Atletico Madryt – Hannover 96

Wyniki losowania 1/2 finału Ligi Europy 2011/2012

Atletico/Hannover – Alkmaar/Valencia
Sporting/Metalist – Schalke/Athletic

* Olympiacos Volou został zdyskwalifikowany za udział w aferze korupcyjnej. Jego miejsce w IV rundzie LE zajmie FC Differdange 03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Jeden komentarz do Losowanie Ligi Europy 2011/2012

  1. [...] Losowanie Ligi Europy 2011/12 (rozstawienie) [...]