Pierwszy Puchar Świata w SBX zakończony

Miniony weekend upłynął pod znakiem dużych emocji snowboardowych. Swoja rywalizację w Pucharze Świata rozpoczęli w austriackiej miejscowości Montafon crosiści a alpejczycy zmagali się w konkurencji PGS podczas Pucharu Europy w Lachtal.
Pierwszego dnia zmagań (6 grudzień) najlepszą wśród Pań okazała się Kanadyjka Dominique Maltais, która zainkasowała 1000 FIS punktów. Drugie miejsce w udziale przypadło Włoszce Raffaelli Brutto, trzecia była Austriaczka Belle Brockhoff.
Wśród Panów najlepszym okazał się Włoch- Omar Visintin, drugi był gospodarz Markus Schairer, trzecie miejsce na podium wywalczył Amerykanin Nick Baumgartner. Wśród 72 zawodników znaleźli się także Polacy: Maciej Jodko oraz Mateusz Ligocki. Maciek ukończył swój start na miejscu 29, zaś Mateusz był 44.
Drugiego dnia (7 grudzień) do rywalizacji stanęły drużyny. Drużyna Polski składająca się z naszych najlepszych crossistów (Maciej Jodko, Mateusz Ligocki) wywalczyła siódme miejsce. Tego dnia najlepsi okazali się zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych (Kearny, N.Holland), drudzy byli Włosi (Matteoti, Visintin), trzecie miejsce wywalczyli gospodarze (Haemmerle, Schairer).