Mistrzostwa Świata w piłce nożnej – Rosja 2018
Mistrzostwa Świata w piłce nożnej rozpoczną się 14 czerwca meczem gospodarzy – reprezentacji Rosji z Arabią Saudyjską w Moskwie. W ramach turnieju zostanie rozegranych 64 spotkań, mecze odbędą się na 12 stadionach. Do 1/8 finału awansują drużyny, które zajmą pierwsze i drugie pozycje w swoich grupach.
Polska reprezentacja zagra w grupie H, a swój pierwszy mecz rozegra 19 czerwca w Moskwie z Senegalem. Drugi grupowy mecz zostanie rozegrany 24 czerwca w Kazaniu z reprezentacją Kolumbii, natomiast ostatnim grupowym rywalem będzie Japonia – mecz zostanie rozegrany 28 czerwca w Wołgogradzie.
Turniej zakończy się finałem rozegranym 15 lipca w Moskwie. Poniżej znajduje się terminarz Mistrzostw Świata w Moskwie:
[ad#fblike]
Grupa A
Lp | Drużyna | M | Z | R | P | Gole | Pkt |
1. | Rosja | 1 | 1 | 0 | 0 | 5:0 | 3 |
2. | Egipt | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
2. | Urugwaj | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
4. | Arabia Saudyjska | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:5 | 0 |
Data | Godz. | Drużyna | Drużyna | Miasto | |
14 czerwca | 17.00 | Rosja | 5:0 | Arabia Saudyjska | Moskwa |
15 czerwca | 14.00 | Egipt | -:- | Urugwaj | Jekaterynburg |
19 czerwca | 20.00 | Rosja | -:- | Egipt | Sankt Petersburg |
20 czerwca | 17.00 | Urugwaj | -:- | Arabia Saudyjska | Rostów nad Donem |
25 czerwca | 16.00 | Urugwaj | -:- | Rosja | Samara |
25 czerwca | 16.00 | Arabia Saudyjska | -:- | Egipt | Wołgograd |
Grupa B
Lp | Drużyna | M | Z | R | P | Gole | Pkt |
1. | Portugalia | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
2. | Hiszpania | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
3. | Maroko | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
4. | Iran | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
Data | Godz. | Drużyna | Drużyna | Miasto | |
15 czerwca | 17.00 | Maroko | -:- | Iran | Sankt Petersburg |
15 czerwca | 20.00 | Portugalia | -:- | Hiszpania | Soczi |
20 czerwca | 14.00 | Portugalia | -:- | Maroko | Moskwa |
20 czerwca | 20.00 | Iran | -:- | Hiszpania | Kazań |
25 czerwca | 20.00 | Iran | -:- | Portugalia | Sarańsk |
25 czerwca | 20.00 | Hiszpania | -:- | Maroko | Kaliningrad |
Grupa C
Lp | Drużyna | M | Z | R | P | Gole | Pkt |
1. | Francja | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
2. | Australia | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
3. | Peru | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
4. | Dania | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
Data | Godz. | Drużyna | Drużyna | Miasto | |
16 czerwca | 12.00 | Francja | -:- | Australia | Kazań |
16 czerwca | 18.00 | Peru | -:- | Dania | Sarańsk |
21 czerwca | 14.00 | Francja | -:- | Peru | Jekaterynburg |
21 czerwca | 17.00 | Dania | -:- | Australia | Samara |
26 czerwca | 16.00 | Dania | -:- | Francja | Moskwa |
26 czerwca | 16.00 | Australia | -:- | Peru | Soczi |
Grupa D
Lp | Drużyna | M | Z | R | P | Gole | Pkt |
1. | Argentyna | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
2. | Islandia | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
3. | Chorwacja | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
4. | Nigeria | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
Data | Godz. | Drużyna | Drużyna | Miasto | |
16 czerwca | 15.00 | Argentyna | -:- | Islandia | Moskwa |
16 czerwca | 21.00 | Chorwacja | -:- | Nigeria | Kaliningrad |
21 czerwca | 20.00 | Argentyna | -:- | Chorwacja | Niżny Nowogród |
22 czerwca | 17.00 | Nigeria | -:- | Islandia | Wołgograd |
26 czerwca | 20.00 | Nigeria | -:- | Argentyna | Sankt Petersburg |
26 czerwca | 20.00 | Islandia | -:- | Chorwacja | Rostów nad Donem |
Grupa E
Lp | Drużyna | M | Z | R | P | Gole | Pkt |
1. | Brazylia | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
2. | Szwajcaria | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
3. | Kostaryka | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
4. | Serbia | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
Data | Godz. | Drużyna | Drużyna | Miasto | |
17 czerwca | 14.00 | Kostaryka | -:- | Serbia | Samara |
17 czerwca | 20.00 | Brazylia | -:- | Szwajcaria | Rostów nad Donem |
22 czerwca | 14.00 | Brazylia | -:- | Kostaryka | Sankt Petersburg |
22 czerwca | 20.00 | Serbia | -:- | Szwajcaria | Kaliningrad |
27 czerwca | 20.00 | Serbia | -:- | Brazylia | Moskwa |
27 czerwca | 20.00 | Szwajcaria | -:- | Kostaryka | Niżny Nowogród |
Grupa F
Lp | Drużyna | M | Z | R | P | Gole | Pkt |
1. | Niemcy | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
2. | Meksyk | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
3. | Szwecja | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
4. | Korea Południowa | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
Data | Godz. | Drużyna | Drużyna | Miasto | |
17 czerwca | 17.00 | Niemcy | -:- | Meksyk | Moskwa |
18 czerwca | 14.00 | Szwecja | -:- | Korea Południowa | Niżny Nowogród |
23 czerwca | 17.00 | Korea Południowa | -:- | Meksyk | Rostów nad Donem |
23 czerwca | 20.00 | Niemcy | -:- | Szwecja | Soczi |
27 czerwca | 16.00 | Korea Południowa | -:- | Niemcy | Kazań |
27 czerwca | 16.00 | Meksyk | -:- | Szwecja | Jekaterynburg |
Grupa G
Lp | Drużyna | M | Z | R | P | Gole | Pkt |
1. | Belgia | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
2. | Panama | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
3. | Tunezja | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
4. | Anglia | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
Data | Godz. | Drużyna | Drużyna | Miasto | |
18 czerwca | 17.00 | Belgia | -:- | Panama | Soczi |
18 czerwca | 20.00 | Tunezja | -:- | Anglia | Wołgograd |
23 czerwca | 14.00 | Belgia | -:- | Tunezja | Moskwa |
24 czerwca | 14.00 | Anglia | -:- | Panama | Niżny Nowogród |
28 czerwca | 20.00 | Anglia | -:- | Belgia | Kaliningrad |
28 czerwca | 20.00 | Panama | -:- | Tunezja | Sarańsk |
Grupa H
Lp | Drużyna | M | Z | R | P | Gole | Pkt |
1. | Polska | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
2. | Senegal | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
3. | Kolumbia | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
4. | Japonia | 0 | 0 | 0 | 0 | -:- | 0 |
Data | Godz. | Drużyna | Drużyna | Miasto | |
19 czerwca | 14.00 | Kolumbia | -:- | Japonia | Sarańsk |
19 czerwca | 17.00 | Polska | -:- | Senegal | Moskwa |
24 czerwca | 17.00 | Japonia | -:- | Senegal | Jekaterynburg |
24 czerwca | 20.00 | Polska | -:- | Kolumbia | Kazań |
28 czerwca | 16.00 | Japonia | -:- | Polska | Wołgograd |
28 czerwca | 16.00 | Senegal | -:- | Kolumbia | Samara |
Faza pucharowa – 1/8 finału
L.p. | Data | Godz. | Drużyna | Drużyna | Miasto | |
1 | 30 czerwca | 16.00 | 1C | -:- | 2D | Kazań |
2 | 30 czerwca | 20.00 | 1A | -:- | 2B | Soczi |
3 | 1 lipca | 16.00 | 1B | -:- | 2A | Moskwa |
4 | 1 lipca | 20.00 | 1D | -:- | 2C | Niżny Nowogród |
5 | 2 lipca | 16.00 | 1E | -:- | 2F | Samara |
6 | 2 lipca | 20.00 | 1G | -:- | 2H | Rostów nad Donem |
7 | 3 lipca | 16.00 | 1F | -:- | 2E | Sankt Petersburg |
8 | 3 lipca | 20.00 | 1H | -:- | 2G | Moskwa |
Faza pucharowa – ćwierćfinały
L.p. | Data | Godz. | Drużyna | Drużyna | Miasto | |
1 | 6 lipca | 16.00 | 1A/2B – | -:- | 1C/2D | Niżny Nowogród |
2 | 6 lipca | 20.00 | 1E/2F | -:- | 1G/2H | Kazań |
3 | 7 lipca | 16.00 | 1F/2E | -:- | 1H/2G | Samara |
4 | 7 lipca | 20.00 | 1B/2A | -:- | 1D/2C | Soczi |
Faza pucharowa – półfinały
L.p. | Data | Godz. | Drużyna | Drużyna | Miasto | |
1 | 10 lipca | 20.00 | W1 | -:- | W2 | Sankt Petersburg |
2 | 11 lipca | 20.00 | W3 | -:- | W4 | Moskwa |
Mecz o 3 miejsce
Data | Godz. | Drużyna | Drużyna | Miasto | |
14 lipca | 16.00 | P1 | -:- | P2 | Sankt Petersburg |
Finał
Data | Godz. | Drużyna | Drużyna | Miasto | |
15 lipca | 17.00 | W1 | -:- | W2 | Moskwa |
Dodaj komentarz