Losowanie Ligi Europy 2012/2013

Pierwsze losowanie Ligi Europy w sezonie 2012/2013 mamy już za sobą – poznaliśmy pary I i II rundy kwalifikacyjnej. W Lidze Europy będą reprezentować nas 3 drużyny – od pierwszej rundy grać będzie Lech Poznań, od drugiej – Ruch Chorzów i Legia Warszawa. Losowanie III rundy odbędzie się 20 lipca, IV rundy 10 sierpnia, natomiast fazy grupowej 31 sierpnia 2012.

Wyniki losowania I rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy: (mecze 5 i 12 lipca)

İnter Baku (Azerbejdżan) – Trans Narva (Estonia)
FK Senica (Słowacja) – MTK Budapest (Węgry)
KF Tirana (Albania) – CS Grevenmacher (Luksemburg)
Torpedo Kutaisi (Gruzja) – FC Aktobe Lento (Kazachstan)
Borac Banja Luka (Bośnia i Hercegowina) – FK Čelik Nikšić (Czarnogóra)
FK Baku (Azerbejdżan) – Mura 05 Murska Sobota (Słowenia)
Elfsborg Borås (Szwecja) – Floriana FC (Malta)
FK Renova (Macedonia) – AC Libertas (San Marino)
FC Santa Coloma (Andora) – NK Osijek (Chorwacja)
FK Jagodina (Serbia) – Ordabasy Szymkent (Kazachstan)
FC Differdange 03 (Luksemburg) – NSÍ Runavík (Wyspy Owcze)
Rosenborg Trondheim (Norwegia) – Crusaders FC (Irlandia Północna)
Myllykosken Pallo-47 (Finlandia) – Cefn Druids AFC (Walia)
FK Szawle (Litwa) – Levadia Tallinn (Estonia)
Bohemians Dublin (Irlandia) – Thór Akureyri (Islandia)
FK Sarajevo (Bośnia i Hercegowina) – Hibernians Paola (Malta)
Twente Enschede (Holandia) – UE Santa Coloma (Andora)
Rudar Pljevlja (Czarnogóra) – Szirak Giumri (Armenia)
KS Flamurtari Vlorë (Albania) – Honvéd Budapeszt (Węgry)
Dacia Kiszyniów (Mołdawia) – NK CM Celje (Słowenia)
Sūduva Mariampol (Litwa) – Daugava Dyneburg (Łotwa)
KuPS Kuopio (Finlandia) – Llanelli AFC (Walia)
Kalmar FF (Szwecja) – Cliftonville FC (Irlandia Północna)
Víkingur Gøta (Wyspy Owcze) – FK Homel (Białoruś)
FH Hafnarfjörður (Islandia) – USV Eschen/Mauren (Liechtenstein)
Lech Poznań (Polska) – Żetysu Tałdykorgan (Kazachstan)
Xəzər Lənkəran (Azerbejdżan) – Kalju Nõmme (Estonia)
Birkirkara FC (Malta) – Metalurg Skopje (Macedonia)
Zeta Golubovci (Czarnogóra) – Pjunik Erywań (Armenia)
KS Teuta Durrës (Albania) – Metalurg Rustawi (Gruzja)
Olimpija Lublana (Słowenia) – Jeunesse Esch (Luksemburg)
EB/Streymur (Wyspy Owcze) – FC Gandzasar Kapan (Armenia)
St. Patrick’s Athletic Dublin (Irlandia) – ÍB Vestmannaeyjar (Islandia)
Metalurgs Lipawa (Łotwa) – SP La Fiorita (San Marino)
JJK Jyväskylä (Finlandia) – Stabæk Bærum (Norwegia)
Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) – Bangor City FC (Walia)
FK Škendija 79 (Macedonia) – Portadown FC (Irlandia Północna)

Wyniki losowania II rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy: (mecze 19 i 26 lipca)

Xəzər Lənkəran (Azerbejdżan) / Kalju Nõmme (Estonia) – Lech Poznań / Żetysu Tałdykorgan (Kazachstan)
Bursaspor Kulübü (Turcja) – St Johnstone Perth (Szkocja)
Hajduk Split (Chorwacja) – Skonto Ryga (Łotwa)
AIK Solna (Szwecja – FH Hafnarfjörður (Islandia) / USV Eschen/Mauren (Liechtenstein)
FK Renova (Macedonia) / AC Libertas (San Marino) – Vikingur Gøta (Wyspy Owcze) / FK Homel (Białoruś)
Naftan Nowopołock (Białoruś) – Crvena Zvezda Belgrad (Serbia)
FK Vojvodina (Serbia) – Sūduva Mariampol (Litwa) – Daugava Dyneburg (Łotwa)
JJK Jyväskylä (Finlandia) / Stabæk Bærum (Norwegia) – Zeta Golubovci (Czarnogóra) / Pjunik Erywań (Armenia)
Young Boys Berno (Szwajcaria) – Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) / Bangor City FC (Walia)
Lokomotiw Płowdiw (Bułgaria) – Vitesse Arnhem (Holandia)
KF Tirana (Albania) / CS Grevenmacher (Luksemburg) – Aalesunds FK (Norwegia)
Metałurh Donieck (Ukraina) – Borac Banja Luka (Bośnia i Hercegowina) / FK Čelik Nikšić (Czarnogóra)
Maccabi Netanja (Izrael) – KuPS Kuopio (Finlandia) / Llanelli AFC (Walia)
FK Mladá Boleslav (Czechy) – Bohemians Dublin (Irlandia) / Thór Akureyri (Islandia)
FK Szawle (Litwa) / Levadia Tallinn (Estonia) – Anorthosis Famagusta (Cypr)
Milsami Orgiejów (Mołdawia) – Torpedo Kutaisi (Gruzja) / FC Aktobe Lento (Kazachstan)
Slaven Belupo Koprivnica (Chorwacja) – FK Škendija 79 (Macedonia) / Portadown FC (Irlandia Północna)
Servette Genewa (Szwajcaria) – EB/Streymur (Wyspy Owcze) / FC Gandzasar Kapan (Armenia)
Twente Enschede (Holandia) / UE Santa Coloma (Andora) – Inter Turku (Finlandia)
Žalgiris Wilno (Litwa) – Admira Wacker Mödling (Austria)
FC Santa Coloma (Andora) / NK Osijek (Chorwacja) – Kalmar FF (Szwecja) / Cliftonville FC (Irlandia Północna)
Slovan Bratysława (Słowacja) – Videoton Székesfehérvár (Węgry)
Rapid Bukareszt (Rumunia) – Myllykosken Pallo-47 (Finlandia) / Cefn Druids AFC (Walia)
Viktoria Pilzno (Czechy) – KS Teuta Durrës (Albania) / Metalurg Rustawi (Gruzja)
FK Baku (Azerbejdżan) / Mura 05 Murska Sobota (Słowenia) – CSKA Sofia (Bułgaria)
İnter Baku (Azerbejdżan) / Trans Narva (Estonia) – Asteras Tripolis (Grecja)
KAA Gent (Belgia) – FC Differdange 03 (Luksemburg) / NSÍ Runavík (Wyspy Owcze)
Anży Machaczkała (Rosja) – KS Flamurtari Vlorë (Albania) / Honvéd Budapeszt (Węgry)
Lewski Sofia (Bułgaria) – FK Sarajevo (Bośnia i Hercegowina) / Hibernians Paola (Malta)
Metalurgs Lipawa (Łotwa) / SP La Fiorita (San Marino) – Legia Warszawa (Polska)
Szachcior Soligorsk (Białoruś) – SV Ried (Austria)
Bnei Yehuda Tel Awiw (Izrael) – Rudar Pljevlja (Czarnogóra) / Szirak Giumri (Armenia)
Rosenborg Trondheim (Norwegia) / Crusaders FC (Irlandia Północna) – FK Jagodina (Serbia) / Ordabasy Szymkent (Kazachstan)
Spartak Trnawa (Słowacja) – Sligo Rovers (Irlandia)
Dacia Kiszyniów (Mołdawia) / NK CM Celje (Słowenia) – Elfsborg Borås (Szwecja) / Floriana FC (Malta)
NK Široki Brijeg (Bośnia i Hercegowina) – St. Patrick’s Athletic Dublin (Irlandia) / ÍB Vestmannaeyjar (Islandia)
APOEL Nikozja (Cypr) – FK Senica (Słowacja) / MTK Budapest (Węgry)
Ruch Chorzów (Polska) – Birkirkara FC (Malta) / Metalurg Skopje (Macedonia)
AGF Aarhus (Dania) – FC Dila Gori (Gruzja)
Olimpija Lublana (Słowenia) / Jeunesse Esch (Luksemburg) – Tromsø IL (Norwegia)

Potencjalni przeciwnicy polskich zespołów w III rundzie

Lech Poznań Legia Warszawa Ruch Chorzów
SK Slovan Bratysława/Videoton Servette Genewa/Gandzasar Kapan Metalurgi Rustawi/Viktoria Pilzno
Eskişehirspor/Saint Johnstone FC Szachtior Soligorsk/SV Ried APOEL Nikozja/FK Senica
JJK Jyvaskyla/FK Zeta Łokomotiw Płowdiw/Vitesse Arnhem Heerenveen
Żalgiris/VfB Admira Wacker İnter Baku/Asteras Tripolis Inter Mediolan
AIK/FH NK Siroki Brijeg/Saint Patrick’s Athletic FC Dacia Kiszyniów/IF Elfsborg
AC Omonia NK Slaven Koprivnica/Portadown FC Rapid Wiedeń

Wyniki losowania III rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy:

Chazar Lenkoran/Lech Poznań – AIK Sztokholm/FH Hafnarfjardur
Naftan Nowopołock/Crvena Zvezda – Omonia Nikozja
Eskisehirspor/Saint Johnstone FC – Olympique Marsylia
Slovan Bratysława/Videoton Fehervar – FC Differdange/KAA Gent
Lewski Sofia/FK Sarajewo – JJK Jyvaskyla/Zeta Golubovci
Sparta Praga – Żalgiris Wilno/Admira Wacker Mödling
Dundee United – Dinamo Moskwa
Bursaspor – Maccabi Netanya/KuPS Kuopio
NK Osijek/Kalmar FF – Young Boys Berno/Zimbru Kiszyniów
Steaua Bukareszt – Spartak Trnava/Sligo Rovers
Arsenał Kijów – ND Mura/CSKA Sofia
Liverpool FC – FK Renova/FK Homel
Hannover 96 – Siroki Brijeg/St Patrick’s Athletic
Athletic Bilbao – NK Slaven/Portadown FC
Szachtior Soligorsk/SV Ried – Metalurgs Lipawa/Legia Warszawa
Anży Machaczkała/Honved Budapeszt – Łokomotiw Płowdiw/Vitesse Arnhem
Servette Genewa/Gandzasar Kapan – Rosenborg Trondheim/Ordabasy Szymkent
CS Maritimo – İnter Baku/Asteras Trípolis
Ruch Chorzów/Metalurg Skopje – Metalurgi Rustawi/Viktoria Pilzno
APOEL Nikozja/FK Senica – SK Tirana/Aalesunds FK
SC Heerenveen – Rapid Bukareszt/Myllykosken Pallo-47
Inter Mediolan – Hajduk Split/Skonto Ryga
Dacia Kiszyniów/IF Elfsborg – AC Horsens
Rapid Wiedeń – Vojvodina Nowy Sad/FK Suduva
Metalurg Donieck/Celik Niksic- Olimpija Ljubljana/Tromso IL
PAOK Saloniki – Bnei Yehuda Tel-Awiw/Szirak Giumri
Racing Genk – Milsami Orhei/FK Aktobee
Levadia Tallin/Anorthossis Ammochostou – Aarhus GF/Dila Gori
Twente Enschede/Inter Turku – Mlada Boleslav/Thor Akureyri

Wyniki losowania IV rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy:

FC Anży Machaczkała – AZ Alkmaar
APOEL Nikozja – Neftci PFK
Artomitos FC – Newcastle United
Tromso IL – Partizan Belgrad
FC Vaslui – Inter Mediolan
Heart of Midlothian – Liverpool FC
Athletic Club – HJK Helsinki
CS Maritimo – FC Dila Gori lub Anorthosis Famagusta
Molde FK – SC Heerenveen
Debreczyn VSC – Club Brugge
FC Sheriff – Olympique Marsylia
Trabzonspor – Videoton FC
FC Midtjylland – Young Boys Berno
WKS Śląsk Wrocław – Hannover 96
Dinamo Bukareszt – Metalist Charków
AC Horsens – Sporting Lizbona
Hapoel Tel-Awiw – F91 Dudelange
Feyenoord – Sparta Praga
Motherwell FC – Levante UD
Crvena Zvezda – Girondins Bordeaux
KSC Lokeren – Viktoria Pilzno
Lazio Rzym – ND Mura 05
AIK Solna – CSKA Moskwa
Legia Warszawa – Rosenborg Trondheim
Bursaspor – FC Twente
Steaua Bukareszt – FK Ekranas
Slovan Liberec – Dnipro Dnipropietrowsk
VfB Stuttgart – Dinamo Moskwa
PAOK FC – Rapid Wiedeń
FC Luzern – KRC Genk
FK Zeta – PSV Eindhoven

Wyniki losowania fazy grupowej Ligi Europy 2012/2013:

Grupa A: Liverpool FC, Udinese Calcio, Young Boys Berno, Anży Machaczkała.

Grupa B: Atletico Madryt, Hapoel Tel-Awiw, Viktoria Pilzno, Academica Coimbra.

Grupa C: Olympique Marsylia,Fenerbahce Stambuł, Borussia Moenchengladbach, AEL Limassol.

Grupa D: Girondins Bordeaux,Club Brugge, Newcastle United, Maritimo Funschal.

Grupa E: VfB Stuttgart, FC Kopenhaga, Steaua Bukareszt, Molde FK.

Grupa F: PSV Eindhoven, SSC Napoli, Dnipro Dniepropietrowsk, AIK Solna.

Grupa G: Sporting Lizbona, FC Basel, Racing Genk, Videoton Budapeszt.

Grupa H: Inter Mediolan, Rubin Kazań, Partizan Belgrad, Nefczi Baku.

Grupa I: Olympique Lyon, Athletic Bilbao, Sparta Praga, Hapoel Ironi Kiryat Shmona.

Grupa J: Tottenham Hotspur, Panathinaikos Ateny, Lazio Rzym, NK Maribor.

Grupa K: Bayer Leverkusen, Metalist Charków, Rosenborg Trondheim, Rapid Wiedeń.

Grupa L: Twente Enschede, Hannover 96, Levante UD, Helsingborgs IF.

Wyniki losowania 1/16 finału Ligi Europy:

BATE Borysów – Fenerbahce Stambuł
Inter Mediolan – CFR 1907 Cluj
Levante UD – Olympiakos Pireus
Zenit Sankt Petersburg – Liverpool FC
Dynamo Kijów – Girondins Bordeaux
Bayer Leverkusen – Benfica Lizbona
Newcastle United – Metalist Charków
VfB Stuttgart – KRC Genk
Atletico Madryt – Rubin Kazań
Ajax Amsterdam – Steaua Bukareszt
FC Basel – Dnipro Dnipropietrowsk
Anży Machaczkała – Hannover 96
Sparta Praga – Chelsea Londyn
Borussia Moenchengladbach – Lazio Rzym
Tottenham Hotspur – Olympique Lyon
SSC Napoli – Viktoria Pilzno.

Potencjalne pary 1/8 finału Ligi Europy:

SSC Napoli/Viktoria Pilzno – BATE Borysów/Fenerbahce Stambuł
Bayer Leverkusen/Benfica Lizbona – Dynamo Kijów/Girondins Bordeaux
Anży Machaczkała/Hannover 96 – Newcastle United/Metalist Charków
VfB Stuttgart/KRC Genk – Borussia Moenchengladbach/Lazio Rzym
Tottenham Hotspur/Olympique Lyon – Inter Mediolan/CFR 1907 Cluj
Levante UD/Olympiakos Pireus – Atletico Madryt/Rubin Kazań
FC Basel/Dnipro Dnipropietrowsk – Zenit Sankt Petersburg/Liverpool FC
Ajax Amsterdam/Steaua Bukareszt – Sparta Praga/Chelsea Londyn

Wyniki losowania 1/4 finału Ligi Europy:

Chelsea Londyn – Rubin Kazań
Tottenham – FC Basel
Fenerbahce – Lazio Rzym
Benfica Lizbona – Newcastle

Wyniki losowania 1/2 finału Ligi Europy:

Fenerbahce – Benfica Lizbona
FC Basel – Chelsea Londyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Jeden komentarz do Losowanie Ligi Europy 2012/2013

  1. [...] Losowanie Ligi Europy 2012/13 (rozstawienie) [...]