Krajowy Ranking UEFA 2027

Krajowy ranking UEFA uwzględniający wyniki rozgrywek w sezonie 2025/2026. Na podstawie tego rankingu będzie ustalany podział miejsc w pucharach w sezonie 2027/2028. Krajowy ranking UEFA za sezon 2024/2025 znajduje się w poście Krajowy ranking UEFA 2025. Zapraszam również do zapoznania się z postem Zasady obliczania rankingu UEFA oraz komentarzami pod artykułem. Ostatnia aktualizacja: 30 maja 2026 , 23:59 .

 

Lp +- Kraj 22/23 23/24 24/25 25/26 26/27 Rank. Dyst. Gra
1 0 Anglia 23,000 17,375 29,464 28,680 3,333 101,852 -59,727 9/9
2 0 Włochy 22,357 21,000 21,875 19,000 3,428 87,660 -45,535 7/7
3 0 Hiszpania 16,571 16,062 23,892 22,093 3,750 82,368 -40,243 8/8
4 0 Niemcy 17,125 19,357 18,421 21,785 3,428 80,116 -37,991 7/7
5 0 Francja 12,583 16,250 17,928 18,321 2,571 67,653 -25,528 7/7
6 0 Portugalia 12,500 11,000 16,250 20,500 2,400 62,650 -20,525 5/5
7 0 Belgia 14,200 14,400 15,650 11,400 1,200 56,850 -14,725 5/5
8 0 Holandia 13,500 10,000 15,250 9,979 2,000 50,729 -8,604 6/6
9 0 Turcja 11,800 12,000 10,300 11,075 1,200 46,375 -4,250 5/5
10 1 Czechy 6,750 13,500 10,550 11,025 1,200 43,025 -0,900 5/5
11 -1 Polska 7,750 6,875 11,750 15,750 0,000 42,125 0,000 5/5
12 0 Grecja 2,125 11,400 12,687 14,200 0,000 40,412 1,713 5/5
13 0 Dania 5,900 8,500 7,656 12,250 0,000 34,306 7,819 4/4
14 0 Norwegia 5,750 8,000 11,812 8,050 0,000 33,612 8,513 5/5
15 0 Cypr 5,100 3,750 10,562 12,156 0,000 31,568 10,557 4/4
16 0 Szwajcaria 8,500 5,200 7,050 6,200 0,000 26,950 15,175 4/4
17 0 Szwecja 6,250 1,875 11,375 5,000 0,000 24,500 17,625 4/4
18 0 Węgry 5,875 4,500 6,625 7,437 0,000 24,437 17,688 4/4
19 0 Szkocja 3,500 6,400 9,250 5,000 0,000 24,150 17,975 5/5
20 0 Austria 4,900 4,800 9,650 4,100 0,000 23,450 18,675 5/5
21 2 Ukraina 5,700 4,100 3,600 8,312 1,500 23,212 18,913 4/4
22 -1 Rumunia 6,250 3,250 7,750 5,750 0,000 23,000 19,125 4/4
23 -1 Chorwacja 3,375 5,875 5,875 7,031 0,000 22,156 19,969 4/4
24 0 Słowenia 2,125 3,875 9,093 6,375 0,000 21,468 20,657 4/4
25 0 Izrael 6,250 8,750 2,875 2,875 0,000 20,750 21,375 4/4
26 0 Azerbejdżan 4,000 5,875 2,875 5,812 0,000 18,562 23,563 4/4
27 0 Słowacja 6,000 5,000 4,625 2,625 0,000 18,250 23,875 4/4
28 0 Bułgaria 4,500 4,375 3,625 5,187 0,000 17,687 24,438 4/4
29 0 Rosja 4,333 4,333 4,333 4,333 0,000 17,332 24,793 0/0
30 0 Serbia 5,375 1,400 3,725 5,750 0,000 16,250 25,875 4/4
31 0 Islandia 3,000 3,833 4,562 3,625 0,000 15,020 27,105 4/4
32 0 Irlandia 3,375 1,500 5,343 4,250 0,000 14,468 27,657 4/4
33 0 Armenia 2,375 2,250 4,375 4,187 0,000 13,187 28,938 4/4
34 0 Bośnia i Hercegowina 2,000 2,250 4,531 3,312 0,000 12,093 30,032 4/4
35 0 Kosovo 2,875 3,000 2,000 3,781 0,000 11,656 30,469 4/4
36 0 Kazachstan 1,125 3,125 3,000 3,625 0,000 10,875 31,250 4/4
37 0 Finlandia 2,625 1,750 2,250 3,625 0,000 10,250 31,875 4/4
38 0 Łotwa 2,750 1,625 3,875 2,000 0,000 10,250 31,875 4/4
39 0 Mołdawia 3,750 2,000 2,125 1,500 0,000 9,375 32,750 4/4
40 0 Liechtenstein 6,500 0,500 0,500 1,000 0,000 8,500 33,625 1/1
41 0 Wyspy Owcze 2,250 2,750 1,500 1,750 0,000 8,250 33,875 4/4
42 0 Północna Macedonia 1,625 1,500 0,666 3,343 0,000 7,134 34,991 3/3
43 0 Malta 2,625 1,500 1,000 2,000 0,000 7,125 35,000 4/4
44 0 Albania 0,875 2,125 1,250 2,250 0,000 6,500 35,625 4/4
45 0 Białoruś 0,625 1,750 1,875 2,125 0,000 6,375 35,750 3/3
46 0 Litwa 2,375 1,125 1,375 1,125 0,000 6,000 36,125 4/4
47 0 Gibraltar 0,875 0,166 1,500 3,333 0,000 5,874 36,251 3/3
48 0 Czarnogóra 1,000 1,333 2,500 1,000 0,000 5,833 36,292 4/4
49 0 Irlandia Północna 1,250 1,125 1,500 1,750 0,000 5,625 36,500 4/4
50 0 Luksemburg 1,125 2,250 1,250 0,750 0,000 5,375 36,750 4/4
51 0 Andora 0,666 1,666 1,000 2,000 0,000 5,332 36,793 3/3
52 0 Gruzja 1,125 1,250 1,250 1,125 0,000 4,750 37,375 4/4
53 0 Estonia 1,166 0,125 1,625 1,625 0,000 4,541 37,584 4/4
54 0 Walia 1,166 0,625 2,000 0,333 0,000 4,124 38,001 4/4
55 0 San Marino 0,833 0,333 0,666 0,833 0,000 2,665 39,460 3/3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

56 Responses to Krajowy Ranking UEFA 2027

  1. papa102 pisze:

    Niestety jutro praca i wyjazd na cały dzień.
    Wyniki losowania 1 rundy zrobię dopiero wieczorem po powrocie.

  2. papa102 pisze:

    1. kolejka
    Wisła Kraków – GKS Katowice

    Radomiak Radom – Wieczysta Kraków

    Pogoń Szczecin – Legia Warszawa

    Raków Częstochowa – Wisła Płock

    Widzew Łódź – Motor Lublin

    Jagiellonia Białystok – Korona Kielce

    Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław

    KGHM Zagłębie Lubin – Piast Gliwice

    Lech Poznań – Cracovia

  3. papa102 pisze:

    Czesi mają problem Karvina która zdobyła puchar podejrzana jest o ustawianie meczów.
    Wszystkie kluby apelują aby decyzja zapadła do 15 czerwca bo w tym dniu ostatecznie zamyka się lista zgłoszonych klubów.

    Jak federacja Czeska uzna Karvinę za winną to jej miejsce zajmie Viktoria Plzen
    przesunie się Hradec Kralove a zwolnione miejsce FK Jablonec.

    Natomiast jak zostanie wykluczona po 15 czerwca to UEFA zbanuje ją na 10 lat a Czesi będą mieli 4 drużyny a ich wynik będzie dzielony przez 5 drużyn.

  4. papa102 pisze:

    1 czerwca pisałem kiedy losowanie 1 i 2 rundy.

    16/17 czerwca losowanie 1 i 2 rundy wszystkich pucharów.
    Podział na grupy 1 rundy pojawi się pewnie rano 16 czerwca.
    Podział na grupy 2 rundy na pewno po losowaniu czyli 17 czerwca.

  5. papa102 pisze:

    Admin przygotowałem na nowy sezon prośba o dostosowanie szybkich linków

    Krajowy ranking UEFA 2027
    https://blog.kalendarz-kibica.pl/2026/02/krajowy-ranking-uefa-2027/

    Klubowy ranking UEFA 2027
    https://blog.kalendarz-kibica.pl/2026/05/klubowy-ranking-uefa-2027/

    Liga Typerów -zostaje

    Puchar Typerów -zostaje

    Ranking Eliminacji
    https://blog.kalendarz-kibica.pl/2026/06/ranking-eliminacji-2026/

    Faza Ligowa 26/27 – LM
    https://blog.kalendarz-kibica.pl/2026/06/liga-mistrzow-faza-ligowa-26-27/

    Faza Ligowa 26/27 – LE
    https://blog.kalendarz-kibica.pl/2026/06/liga-europy-faza-ligowa-26-27/

    Faza Ligowa 26/27 – LK
    https://blog.kalendarz-kibica.pl/2026/06/liga-konferencji-faza-ligowa-26-27/

    Ekstraklasa 2026/2027
    https://blog.kalendarz-kibica.pl/2026/06/ekstraklasa-2026-27/

    Listy dostępu 2025 zastąpić 2026 z linków puchary 2026/2027
    https://blog.kalendarz-kibica.pl/2025/05/lista-dostepu-2026/
    https://blog.kalendarz-kibica.pl/2025/05/lista-dostepu-2026-27/
    https://blog.kalendarz-kibica.pl/2025/05/lista-dostepu-2026-27-lk/

    Kalendarz Kibica – zostaje

    W szybkich linkach Puchary 2026/2027 zmienić na Puchary 2027/2028

    Lista dostępu 2027 – LM
    https://blog.kalendarz-kibica.pl/2026/05/lista-dostepu-2027-28-lm/
    Lista dostępu 2027 – LE
    https://blog.kalendarz-kibica.pl/2026/05/lista-dostepu-2027-28-le/
    Lista dostępu 2027 – LK
    https://blog.kalendarz-kibica.pl/2026/05/lista-dostepu-2027-28-lk/

    Krajowy ranking UEFA 2027 – usunąć bo będzie jako pierwszy w szybkich linkach

    • admin pisze:

      Zrobione

      • papa102 pisze:

        Dzięki

        Mała poprawka do zrobienia.
        Do zmiany nazwa drugiej części szybkich linków.
        Zmień puchary 2026/2027 na Puchary 2027/28

        I do Puchary 2027/28 przenieś
        Lista dostępu 2027 – LM
        Lista dostępu 2027 – LE
        Lista dostępu 2027 – LK
        a usuń z tych linków te na 2026 bo są teraz 2 razy.

  6. papa102 pisze:

    https://blog.kalendarz-kibica.pl/2026/06/ekstraklasa-2026-27/

    Komisja ligi ma niezły orzech do zgryzienia z układaniem terminarza.
    Stadiony Wisły na której będzie grała też Wieczysta i Cracovii dzielą tylko błonia dlatego nie ma możliwości rozgrywania meczów w tym samym dniu.
    Do tego dochodzą mecze Wisły, Wieczystej i Cracovii z drużynami grającymi w pucharach które będą musiały być w niedzielę lub poniedziałek.

    Niewiadomą jest też czy Shakhtar Donetsk mecze LM zdecyduje się rozgrywać w Krakowie jak rok temu.

    Obciążenie murawy na stadionie Wisły może być zbyt duże.

  7. papa102 pisze:

    https://blog.kalendarz-kibica.pl/2026/05/klubowy-ranking-uefa-2027/

    aktualny ranking klubowy (usunąłem kluby które nie dostały licencji)

  8. papa102 pisze:

    https://blog.kalendarz-kibica.pl/2026/05/eliminacje-le-2026-27/

    tak wygląda potwierdzona lista eliminacji LE

    na tej samej zasadzie klub z wyższym rankingiem awansuje do kolejnej rundy.

    Wylosowane pary ranking lepszego klubu jest brany do rozstawienie w kolejnej rundzie eLE, ranking słabszego klubu jest brany do rozstawienia w eLK.

  9. papa102 pisze:

    https://blog.kalendarz-kibica.pl/2026/05/eliminacje-lk-2026-27/

    tak wygląda potwierdzona lista uczestników eliminacji LK

    w rozstawieniach zakłada się, że klub z wyższym rankingiem awansuje do kolejnej rundy.

    Czekamy na podział na koszyki i losowanie.

  10. papa102 pisze:

    Nie może być łatwo w układaniu rozstawień zawsze jakieś zaskoczenie z wkluczeniami!

    Turan Tauz nie dostał licencji, w przepisach UEFA jest, że klub ani piłkarze nie mogą w ciągu ostatnich 10 lat uczestniczyć w ustawianiu meczów. A 7 piłkarzy w 2019 roku zostało zawieszonych za ustawianie meczów.
    Turan będzie odwoływał się do CAS twierdząc że klub nie brał udziału w tym procederze.

    Na tą chwilę jego miejsce zajmuje Neftchi Baku AZE 6,500
    a 4 miejsce przypada 5 w tabeli Zira FK AZE 5,500

    Losowanie już za 2 tygodnie nie wiadomo czy CAS rozpatrzy sprawę tak szybko.

    Jak zrobię aktualne tabele to udostępnię link.

    • papa102 pisze:

      W Andorze też 2 kluby bez licencji tutaj prawdopodobnie zaległości finansowe spowodowały brak licencji

      UE Santa Coloma – brak licencji
      Rangers FC – brak licencji

      w wolne miejsce wchodzi
      FC Santa Coloma AND 5,000

  11. papa102 pisze:

    16/17 czerwca losowanie 1 i 2 rundy wszystkich pucharów.
    Podział na grupy 1 rundy pojawi się pewnie rano 16 czerwca.
    Podział na grupy 2 rundy na pewno po losowaniu czyli 17 czerwca.

  12. papa102 pisze:

    Wielcy nieobecni w pucharach:

    Anglia
    Tottenham Hotspur ENG 82,000
    Chelsea ENG 99,250

    Włochy
    Fiorentina ITA 76,250
    Lazio ITA 59,000

    Hiszpania
    Athletic Bilbao ESP 38,750
    Sevilla ESP 39,000
    Rayo Vallecano ESP 22,000

    Niemcy
    Eintracht Frankfurt GER 83,000
    Union Berlin GER 23,000
    1. FSV Mainz 05 GER 18,580

    Francja

    RC Strasbourg FRA 21,500
    Nicea FRA 20,000

    Portugalia
    Vitória Guimarães POR 18,750

    Belgia
    Racing Genk BEL 29,000

    Polska
    Legia Warszawa POL 32,500

    Norwegia
    Molde FK NOR 21,750

    Szwajcaria
    FC Basel SUI 34,500
    Young Boys SUI 29,500
    Servette SUI 12,500
    Lausanne SUI 10,000

    Szwecja
    Djurgårdens IF SWE 32,000
    Malmö FF SWE 15,000
    BK Häcken SWE 10,000
    IF Elfsborg SWE 11,000

    Słowenia
    Olimpija Ljubljana SVN 18,375
    NK Maribor SVN 10,000

    Izrael
    Maccabi Haifa ISR 17,500

    Islandia
    Breidablik ISL 12,000

    Luksemburg
    F91 Dudelange LUX 8,000

  13. papa102 pisze:

    Wieczysta Kraków – w Ekstraklasie!!!

    • slawek pisze:

      Trzy zespoły z Krakowa.
      Zastanawiam się czy jakieś miasto miało tyle klubów w Ekstraklasie w jednym sezonie.
      Chyba nie. ?

      • slawek pisze:

        Może Poznań? Lech, Warta, Olimpia. Nie pamiętam.

        • Sqbany pisze:

          Ostatnio 32 lata temu Poznań miał 3 drużyny.
          A wcześniej Warszawa, Kraków oraz Lwów.

          • slawek pisze:

            Czyli zakładam bez patrzenia, że z Warszawy były to Legia, Polonia, Gwardia.

            Lwów to już inna historia zaciekawiłeś mnie.
            Lwów był założony w przez Ruskich w XIII i był do XIV wieku w ich posiadaniu. Potem polski 1349–1772. Zabór Austrii przez 146 lat od 1772–1918. Polska odzyskała Lwów po I WŚ. Potem była wojna polsko-ukraińska (1918–1919). My wygraliśmy. Po II WŚ Lwów straciliśmy przez ZSRR a potem to miasto dostała Ukraina.
            Całe wschodnie kresy straciliśmy, za to dostaliśmy tak zwane ziemie odzyskane. Pomorze, Szczecin, Wrocław, Opole, Zabrze.
            Dlaczego o tym piszę?
            Mój Dziad i Babka mieszkali tam gdzieś koło Lwowa. Po zakończeniu II WŚ musieli podpisać obywatelstwo ZSRR. Jak nie to wynocha. Więc ich wywieźli na tereny Opola. Tereny rożceniowe dla Niemiec. Niemcy tylko zapomnieli że Opole było polskie. Król Czech dał Chrobremu za poślubienie brzydkiej Dobrawy.
            Nie prawdą jest że po II WŚ wywozili Ukraińców z ZSRR, Polaków też.

    • Pawcio pisze:

      I mogę się założyć, że Kraków w przyszłym roku będzie miał europejskie puchary.

  14. papa102 pisze:

    https://blog.kalendarz-kibica.pl/2026/05/klubowy-ranking-uefa-2027/

    ranking klubowy z minimalnymi gwarantowanymi punktami jakie kluby zdobędą w pucharach.

  15. papa102 pisze:

    Znamy wszystkich uczestników przyszłorocznych pucharów łącznie 237 klubów.

    81 – klubów w LM
    45 – klubów w LE
    111 – klubów w LK

  16. papa102 pisze:

    Po doliczeniu punktów za gwarantowany udział w LM, spadamy na 11 pozycję.

  17. papa102 pisze:

    https://blog.kalendarz-kibica.pl/2026/02/krajowy-ranking-uefa-2027/

    spóźniona aktualizacja ale bardzo ciekawa.

    Jesteśmy na 10 miejscu teraz to trzeba utrzymać!!!

    • slawek pisze:

      Czechy też mają 41,625 punktów.
      Jak UEFA rozstrzyga kolejność miejsc jak na koniec, by dwie federacje miały tyle samo punktów?

      • papa102 pisze:

        Pkt za aktualny sezon, jak takie same to wcześniejszy itd
        Sezon 25/26
        Polska – 15,250
        Czechy – 10,825
        dlatego jesteśmy wyżej

  18. papa102 pisze:

    https://blog.kalendarz-kibica.pl/2025/08/ekstraklasa-2025-26/

    wreszcie wygląda tak jakbyśmy chcieli na przyszłoroczne puchary

  19. papa102 pisze:

    Następna kolejka

    Jagiellonia – – – Legia Warszawa
    Pogoń Szczecin – – – Widzew Łódź

    w tym roku bardziej ekscytujące jest kto spadnie a nie kto zdobędzie mistrza

    • slawek pisze:

      Mnie bardziej jednak interesuje kto zdobędzie MP.
      Wczoraj Raków, dzisiaj Lech zgłosiły się po ten tytuł. Jagiellonia ma najlepszą pozycje do zajęcia 1 miejsca.
      Legia lepiej niech nie spada z ekstraklasy. Dla dobra swojego i polskiej piłki.
      Jest jeszcze mecz Lech – Raków. Czyli nasze eksportowe kluby w następnej kolejce zagrają ze sobą. Taka mini kolejka LK.

      • Pawcio pisze:

        Ja akurat kibicuję Legii, żeby spadła. Będzie to tylko dla ich dobra.

        • slawek pisze:

          Skąd weźmiesz potem taki zespół z wysokim rankingiem?
          Spadek Legii oznacza, że nie zagra w pucharach europejskich w co najmniej 2 sezonach.
          Na tą chwilę już wiadomo że zagrają co najmniej 2 kluby bez swojego rankingu. Małe szanse na dobre losowanie i przejście 3 rund kwalifikacyjnych. Awansuje nam do fazy ligowej z 5 zespołów, tylko 3. Punkty i tak będą dzielone przez 5 i nie będzie tak dobrego rankingu jak już jest w tym sezonie lub poprzednim.
          Dobrze by było jakby ta czołówka naszej ligi pozostała tak jak jest teraz. Jagiellonia, Lech i Raków. Mi obojętnie który z tych klubów wygra MP. Dobrze by też było żeby Lech lub Raków wygrał PP.

          • Pawcio pisze:

            Przecież Legia w tym roku nie załapie się do pucharów. W przyszłym sezonie może zdobyć puchar Polski i grać w europejskich pucharach. Ale z takim szrotem mają grać? Spójrz na statystyki Krasnikiego i Rajowica jakie mieli przed przejściem do Legii. Teraz łącznie strzelili 5 bramek na 38 meczów. Myślę, że Adamski do końca sezonu będzie miał sam więcej bramek. Nie wiem na jakiej podstawie ich ściągnęli. Wolałbym żeby zagrał Górnik w pucharach. Moze do Jagi, Rakowa i Lecha dołączyłby jeszcze Górnik. Legia niech zrobi porządek i dopiero wraca, bo ekstraklasa odjeżdża.

            • slawek pisze:

              Górnik Zabrze, oprócz wielkich tradycji, na tą chwilę gra słabo w lidze. 10 meczów. 2 zwycięstwa, 3 remisy, 5 porażek. Ten zespół nie gwarantuje że zagra w fazie ligowej nawet z pozycji MP.
              Legia nawet słaba awansuje. Marek Papszun ich poukłada i będzie dobrze.

              • Pawcio pisze:

                Ja rozumiem o co Ci chodzi. Też bym chciał, żeby Legia grała w pucharach, ale nie zasługują. Po spadku gwiazdy by odeszły, a zespół zbudowany na nowo. Taki plan awaryjny już jest podobno szykowany na wypadek spadku. Nawet Guardiola nie pomoże jeśli nie będzie się chciało grać piłkarzom. Legia wygrała tylko 2 mecze w fazie ligowej.

                • papa102 pisze:

                  Masz rację taktyka Papszuna opiera się na graczach którym chce się na boisku zasuwać!!!
                  Spadek oczyściłby skład z pseudo drogich grajków.

                  Slawek tez ma rację spadek to kilka sezonów w plecy i start z zerowym rankingiem.

                  Ja jako kibic Wisły ucieszyłbym się ze spadku Legii, ale jako kibic Polski wolałbym aby została w ekstraklasie.

            • slawek pisze:

              Krasniqi Ermal jest na wypożyczeniu od Sparty Praga.
              Rajovic Mileta kupili od Watford za €3.0m. Wartuje teraz €1.9m.
              Iordanescu ich pościągał do Legi, z masą innych defensywnych zawodników.

        • slawek pisze:

          Nawet 3 sezony Legia by nie zagrała w pucharach. Cały jej ranking pójdzie na marne. Zamiast dobrego klubu będą grać słabe i odpadać w rundach kwalifikacyjnych. Na przestrzeni 5 sezonów Polska z 11 miejsca spadnie za 20.

  20. slawek pisze:

    W końcu Legia wygrała po 12 meczach i wyszła z strefy spadkowej.
    Raków też wygrał i jest na 3 miejscu.
    Górnik przegrał, za to Pogoń wyleciała do środkowej części tabeli.
    Ciekawe co na to dzisiaj Jagiellonia odpowie. Jeżeli wygra to będzie już miała poważny kapitał na MP.

    • papa102 pisze:

      Jak Arka dziś wygra to Legia wróci do strefy spadkowej.

      • papa102 pisze:

        I tak jak napisałem
        Arka Gdynia – – – 2:1 – – – GKS Katowice

        Legia znowu w strefie spadkowej.

        I pisałem już są 3 miejsca do spadku, zakładając że 1 to Bruk-Bet choć zagrał dobry mecz z Rakowem to spadną jeszcze 2 drużyny.

  21. papa102 pisze:

    Na razie możemy pisać tutaj.

    Napisze zaraz maila do admina.

    Po 15 miesiącach od utworzenia posta wyłączają się pod nim komentarze. Musi to przedłużyć do 18 miesięcy.