Losowanie Ligi Mistrzów 2012/2013

Rozpoczynamy coroczną przygodę z europejskimi pucharami w sezonie 2012/2013. Poznaliśmy już pary I i II rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Polską federację będzie reprezentować w eliminacjach Ligi Mistrzów Śląsk Wrocław, który rozpocznie rozgrywki od II rundy. Losowanie III rundy odbędzie się 20 lipca, IV rundy 10 sierpnia, natomiast fazy grupowej 30 sierpnia 2012.

Wyniki losowania I rundy kwalifikacyjnej: (3-4 lipca, 10-11 lipca)

F91 Dudelange (Luksemburg) – SP Tre Penne (San Marino)
Valletta FC (Malta) – FC Lusitans (Andora)
Linfield FC (irlandia Północna) – B36 Tórshavn (Wyspy Owcze)

Wyniki losowania II rundy kwalifikacyjnej:(17-18 lipca, 24-25 lipca)

Budućnost Podgorica (Czarnogóra) – Śląsk Wroclaw (Polska)
Skënderbeu Korçë (Albania) – Debreceni VSC (Węgry)
NK Maribor (Słowenia) – Željezničar Sarajewo (Bośnia i Hercegowina)
MŠK Žilina (Słowacja) – Hapoel Ironi Kiryat Szmona (Izrael)
BATE Borysów (Białoruś) – Wardar Skopje (Macedonia)
AEL Limassol (Cypr) – Linfield FC (Irlandia Północna)/B36 Tórshavn (Wyspy Owcze)
Shamrock Rovers Dublin (Irlanda) – Ekranas Poniewież (Litwa)
Flora Tallinn (Estonia) – FC Basel 1893 (Szwajcaria)
The New Saints FC (Walia) – Helsingborgs IF (Szwecja)
HJK Helsinki (Finlandia) – KR Reykjavík (Islandia)
Molde FK (Norwegia) – FK Ventspils (Łotwa)
F91 Dudelange (Luksemburg)/SP Tre Penne (San Marino) – Red Bull Salzburg (Austria)
Slovan Liberec (Czechy) – Szachtior Karaganda (Kazachstan)
Ludogorec Razgrad (Bułgaria) – Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)
Neftçi Baku (Azerbejdżan) – FC Zestaponi (Gruzja)
Uliss Erywań (Armenia) – Sheriff Tyraspol (Mołdawia)
Valletta FC (Malta)/FC Lusitans (Andora) – Partizan Belgrad (Serbia)

Podział na grupy przed losowaniem III rundy kwalifikacyjnej (20 lipca)

Grupa 1

Drużyny rozstawione:
RSC Anderlecht
BATE Borysów / FK Vardar
Football 1991 Dudelange / FC Salzburg
CFR Cluj
New Saints FC / Helsingborgs IF

Drużyny nierozstawione:

Skënderbeu Korçë / Debreceni VSC
NK Maribor / NK Željezničar
FC Slovan Liberec / Szachtior Karagandy
FK Budućnost / Śląsk Wrocław
Shamrock Rovers FC / Ekranas Poniewież

Grupa 2

Drużyny rozstawione:

FC Flora Tallin / FC Basel 1893
Celtic FC
Ludogorec Razgrad / NK Dinamo
MŠK Žilina / Hapoel Irony Kiryat Shmona
Valletta FC / FK Partizan

Drużyny nierozstawione:

Ulisses Erewan / Sheriff Tiraspol
Molde FK / FK Ventspils
HJK / Knattspyrnufélag Reykjavíkur
AÉL / Linfield F
Neftçı Baku / FC Zestafoni

Grupa niemistrzowska:

Drużyny rozstawione:
Dynamo Kijów
Panathinaikos Ateny
FC Kopenhaga
Fenerbahce Stambuł

Drużyny nierozstawione:
FC Brugge
FC Vaslui
Feyenoord Rotterdam
Motherwell FC

Wyniki losowania III rundy kwalifikacyjnej:

Ścieżka mistrzowska:
NK Maribor (Słowenia)/Zeljeznicar Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) – F91 Dudelange (Luksemburg)/Red Bull Salzburg (Austria)
BATE Borysów (Białoruś)/Vardar Skopje (Macedonia) – Skenderbeu Korcza (Albania)/VSC Debrecen (Węgry)
CFR Cluj (Rumunia) – Slovan Liberec (Czechy)/Szachtior Karaganda (Kazachstan)
Anderlecht Bruksela (Belgia) – Shamrock Rovers (Irlandia)/Ekranas Poniewież (Litwa)
Buducnost Podgorica (Czarnogóra)/Śląsk Wrocław (Polska) – The News Saints (Walia)/Helsingborg IF (Szwecja)

Ulisses Erywań (Armenia)/Sheriff Tiraspol (Mołdawia) – Ludogorec Razgrad (Bułgaria)/Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)
Celtic Glasgow (Skocja) – HJK Helsinki (Finlandia)/KR Reykjavik (Islandia)
Molde FK (Norwegia)/FK Ventspils (Łotwa) – Flora Tallinn (Estonia)/FC Basel (Szwajcaria)
MSK Żylina (Słowacja)/Hapoel Kiryat Shmona (Izrael) – Nefczi Baku (Azerbejdżan)/FC Zestafoni (Gruzja)
AEL Limassol (Cypr)/Linfield Belfast (Irlandia Płn.) – La Valletta (Malta)/Partizan Belgrad (Serbia)

Ścieżka niemistrzowska:

Fenerbahce Stambuł (Turcja) – FC Vaslui (Rumunia)
Motherwell FC (Szkocja) – Panathinaikos Ateny (Grecja)
FC Kopenhaga (Dania) – FC Brugge (Belgia)
Dynamo Kijów (Ukraina) – Feyenoord Rotterdam (Holandia)

Wyniki losowania IV rundy kwalifikacyjnej:

Ścieżka mistrzowska:
FC Basel (Szwajcaria) – CFR Cluj (Rumunia)
Helsingborgs IF (Szwecja) – Celtic Glasgow (Szkocja)
BATE Borysów (Białoruś) – Hapoel Kirjat Szmona (Izrael)
AEL Limassol (Cypr) – Anderlecht Bruksela (Belgia)
Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) – NK Maribor (Słowenia)

Ścieżka niemistrzowska:

Sporting Braga (Portugalia) – Udinese Calcio (Włochy)
Spartak Moskwa (Rosja) – Fenerbahce Stambuł (Turcja)
CD Malaga (Hiszpania) – Panathinaikos Ateny (Grecja)
Borussia Moenchengladbach (Niemcy) – Dynamo Kijów (Ukraina)
OSC Lille (Francja) – FC Kopenhaga (Dania)

Podział na koszyki przed losowaniem fazy grupowej LM:

Koszyk 1: Chelsea, Barcelona, Manchester United, Bayern Monachium, Real Madryt, Arsenal, FC Porto, AC Milan.
Koszyk 2: Valencia, Benfica Lizbona, Szachtar Donieck, Zenit Sankt Petersburg, Schalke 04 Gelsenkirchen, Manchester City, SC Braga, Dynamo Kijów.
Koszyk 3: Olympiakos Pireus, Ajax Amsterdam, Anderlecht Bruksela, Juventus Turyn, Spartak Moskwa, Paris Saint Germain, OSC Lille, Galatasaray Stambuł.
Koszyk 4: Celtic Glasgow, Borussia Dortmund, BATE Borysów, Dinamo Zagrzeb, CFR Cluj, Malaga CF, Montpellier SC, Nordsjaelland (Dania)

Podział na grupy fazy grupowej Ligi Mistrzów 2012/2013:

Grupa A:
FC Porto
Dynamo Kijów
PSG
Dinamo Zagrzeb

Grupa B:
Arsenal Londyn
Schalke Gelsenkirchen
Olympiakos Pireus
Montpellier HSC

Grupa C:
AC Milan
Zenit Petersburg
Anderlecht Bruksela
Malaga CF

Grupa D:
Real Madryt
Manchester City
Ajax Amsterdam
Borussia Dortmund

Grupa E:
Chelsea Londyn
Szachtar Donieck
Juventus Turyn
Nordsjaelland

Grupa F:

Bayern Monachium
Valencia CF
OSC Lille
BATE Borysów

Grupa G:
FC Barcelona
Benfica Lizbona
Spartak Moskwa
Celtic Glasgow

Grupa H:
Manchester United
SC Braga
Galatasaray Stambuł
CFR Cluj

Losowanie par 1/8 finału: (20 grudnia 2012, 11:30 – Nyon)

Zwycięzcy grup: Paris Saint-Germain, Schalke 04 Gelsenkirchen, Malaga CF, Borussia Dortmund, Juventus Turyn, Bayern Monachium, FC Barcelona, Manchester United
Zespoły z drugich miejsc: FC Porto, Arsenal Londyn, AC Milan, Real Madryt, Szachtar Donieck, Valencia CF, Celtic Glasgow, Galatasaray Stambuł
Do zwycięzców grup będą dolosowane zespoły z drugich miejsc z uwzględnieniem następujących założeń:
– nie mogą zagrać ze sobą zespoły, które grały razem w grupie
– nie mogą zagrać ze sobą zespoły z tej samej federacji

Wyniki losowania par 1/8 finału Ligi Mistrzów:

Schalke 04 Gelsenkirchen - Galatasaray Stambuł (20 lutego/ 12 marca 2013)
Juventus Turyn - Celtic Glasgow (12 luty/6 marca 2013)
Arsenal Londyn - Bayern Monachium (19 luty/13 marca 2013)
Szachtar Donieck - Borussia Dortmund (13 luty/5 marca 2013)
AC Milan - FC Barcelona (20 lutego/ 12 marca 2013)
Real Madryt - Manchester United (13 luty/5 marca 2013)
Valencia CF - Paris Saint-Germain (12 luty/6 marca 2013)
Malaga - FC Porto (19 luty/13 marca 2013)

Pierwsze mecze odbędą się 12 i 20 lutego 2013, natomiast rewanże 5 i 12 marca 2013.

Losowanie par 1/4 i 1/2 finału: (15 marca 2013, 12:00 – Nyon)

Drużyny: Galatasaray Stambuł , Juventus Turyn , Bayern Monachium , Borussia Dortmund , FC Barcelona , Real Madryt ,Paris Saint-Germain , Malaga

Wyniki losowania ćwierćfinałów Ligi Mistrzów :

Malaga – Borussia Dortmund
Real Madryt- Galatasaray Stambuł
Paris Saint-Germain – FC Barcelona
Bayern Monachium – Juventus Turyn
Mecze odbędą się 2 i 3 kwietnia oraz 9 i 10 kwietnia 2013.

Wyniki losowania półfinałow Ligi Mistrzów :

Bayern Monachium – FC Barcelona
Borussia Dortmund – Real Madryt

Terminarz Ligi Mistrzów 2012/2013