Losowanie Ligi Europy 2013/2014 – rozstawienia i wyniki

Rozpoczynamy coroczną przygodę z europejskimi pucharami w sezonie 2013/2014. Najbliższe losowanie obędzie się 24 czerwca – poznamy pary I i II rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Losowanie III rundy odbędzie się 19 lipca, IV rundy 9 sierpnia, natomiast fazy grupowej 30 sierpnia 2013. W Lidze Europy będą reprezentować nas 3 drużyny, które zaczną grę od drugiej rundy – Lech Poznań (rozstawiony w II,III i IV rundzie), Piast Gliwice (nierozstawiony) i Śląsk Wrocław (rozstawiony w II rundzie). Ostatnia aktualizacja : 11 kwietnia 2013, 13:30

Drużyny, które będą brały udział w losowaniu I rundy eliminacyjnej:

Drużyna Kraj Początek Ranking
drużyny rozstawione
Rosenborg BK Norwegia Q1 16,835
MŠK Žilina Słowacja Q1 15,841
Lewski Sofia Bułgaria Q1 11,950
Videoton FC Fehérvár Węgry Q1 7,850
FK Ventspils Łotwa Q1 6,658
Tromsø IL Norwegia Q1 (FP) 6,335
FK Aktobie Kazachstan Q1 6,191
Dinamo Mińsk Białoruś Q1 6,175
Saint Patrick’s Athletic FC Irlandia Q1 5,975
Qarabağ Ağdam Azerbejdżan Q1 5,708
FK Vojvodina Serbia Q1 5,425
Malmö FF Szwecja Q1 5,125
FK Sarajevo Bośnia i Hercegowina Q1 5,066
Astra Ploiești Rumunia Q1 4,604
Knattspyrnufélag Reykjavíkur Islandia Q1 4,583
Football 1991 Dudelange Luksemburg Q1 4,425
FC Inter Turku Finlandia Q1 4,201
Dacia Chișinău Mołdawia Q1 4,033
FC Levadia Tallin Estonia Q1 3,941
Linfield FC Irlandia Północna Q1 3,866
Budapesti Honvéd SE Węgry Q1 3,850
Valletta FC Malta Q1 3,791
FC Differdange 03 Luksemburg Q1 3,675
Metalurgs Lipawa Łotwa Q1 3,658
Gefle IF Szwecja Q1 (FP) 3,625
Pjunik Erewan Armenia Q1 3,600
HŠK Zrinjski Bośnia i Hercegowina Q1 3,566
İnter Baku Azerbejdżan Q1 3,458
Skonto Ryga Łotwa Q1 3,408
Sūduva Marijampolė Litwa Q1 3,300
FC Vaduz Liechtenstein Q1 3,200
FC Flora Tallin Estonia Q1 3,191
Xəzər-Lənkəran Azerbejdżan Q1 2,958
HB Tórshavn Wyspy Owcze Q1 2,816
Rudar Pljevlja Czarnogóra Q1 2,800
Turun Palloseura Finlandia Q1 2,701
Breiðablik Islandia Q1 2,583
Botev Plovdiv Bułgaria Q1 2,450
drużyny nierozstawione
NK Domžale Słowenia Q1 2,441
Glentoran FC Irlandia Północna Q1 2,366
FK Metalurg Macedonia Q1 2,300
Milsami Orhei Mołdawia Q1 2,283
NK Celje Słowenia Q1 2,191
Torpedo Kutaisi Gruzja Q1 2,083
FK Teteks Macedonia Q1 2,050
Irtysz Pawłodar Kazachstan Q1 1,941
AS La Jeunesse d’Esch Luksemburg Q1 1,925
Crusaders FC Irlandia Północna Q1 1,866
FC Santa Coloma Andora Q1 1,850
Czichura Saczchere Gruzja Q1 1,833
Žalgiris Wilno Litwa Q1 1,800
IFK Mariehamn Finlandia Q1 (FP) 1,701
Mika Asztarak Armenia Q1 1,600
Íþróttabandalag Vestmannaeyja Islandia Q1 1,583
FK Čelik Czarnogóra Q1 1,550
Hibernians FC Malta Q1 1,541
Sliema Wanderers FC Malta Q1 1,541
FC Tiraspol Mołdawia Q1 1,533
Drogheda United FC Irlandia Q1 1,475
JK Trans Narva Estonia Q1 1,441
Gandzasar Kapan Armenia Q1 1,350
Kruoja Pakruojis Litwa Q1 1,300
FK Astana Kazachstan Q1 1,191
KF Laçi Albania Q1 1,083
Teuta Durrës Albania Q1 1,083
Víkingur Wyspy Owcze Q1 1,066
FK Turnovo Macedonia Q1 1,050
Mladost Podgorica Czarnogóra Q1 1,050
UE Santa Coloma Andora Q1 0,850
FK Kukësi Albania Q1 0,833
ÍF Fuglafjørður Wyspy Owcze Q1 0,566
Prestatyn Town FC Walia Q1 0,516
Airbus UK Broughton FC Walia Q1 0,516
Bala Town FC Walia Q1 0,516
SP La Fiorita San Marino Q1 0,383
SP Libertas San Marino Q1 0,383

Wyniki losowania I rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy:

Víkingur (FRO) – FC Inter Turku (FIN)
VMFD Žalgiris (LTU) – Saint Patrick’s Athletic FC (IRL)
AUK Broughton FC (WAL) – FK Ventspils (LVA)
JK Trans Narva (EST) – Gefle IF (SWE)
KR Reykjavík (ISL) – Glentoran FC (NIR)
FC Chikhura Sachkhere (GEO) – FC Vaduz (LIE)
FC Milsami Orhei (MDA) – F91 Dudelange (LUX)
FK Metalurg Skopje (MKD) – Qarabag FK (AZE)
FK Mladost Podgorica (MNE) – Videoton FC (HUN)
FC Flora Tallinn (EST) – FK Kukësi (ALB)
FK Teteks (MKD) – FC Pyunik (ARM)
KS Teuta (ALB) – FC Dacia Chişinău (MDA)
AC Libertas (SMR) – FK Sarajevo (BIH)
Sliema Wanderers FC (MLT) – FC Khazar Lankaran (AZE)
PFC Levski Sofia (BUL) – FC Irtysh Pavlodar (KAZ)
Hibernians FC (MLT) – FK Vojvodina (SRB)
FC Astana (KAZ) – Botev Plovdiv [?] (BUL)
UE Santa Coloma (AND) – HŠK Zrinjski Mostar (BIH)
NK Domžale (SVN) – FC Astra Ploieşti (ROU)
FK Rudar Pljevlja (MNE) – FC Mika (ARM)
FC Santa Coloma (AND) – Breidablik (ISL)
Drogheda United FC (IRL) – Malmö FF (SWE)
IFK Mariehamn (FIN) – FC Inter Baki (AZE)
ÍF Fuglafjordur (FRO) – Linfield FC (NIR)
Prestatyn Town FC (WAL) – SK Liepajas Metalurgs (LVA)
NK Celje (SVN) – Tromso IL (NOR)
FC Tiraspol (MDA) – Skonto FC (LVA)
Crusaders FC (NIR) – Rosenborg BK (NOR)
ÍBV (ISL) – HB Tórshavn (FRO)
AS Jeunesse Esch (LUX) – TPS Turku (FIN)
Bala Town FC (WAL) – FC Levadia Tallinn (EST)
FK Kruoja (LTU) – FC Dinamo Minsk (BLR)
SP La Fiorita (SMR) – Valletta FC (MLT)
KF Laçi (ALB) – FC Differdange 03 (LUX)
FC Gandzasar Kapan (ARM) – FC Aktobe (KAZ)
FK Čelik Nikšić (MNE) – Budapest Honvéd FC (HUN)
FC Torpedo Kutaisi (GEO) – MŠK Žilina (SVK)
FK Turnovo (MKD) – FK Suduva (LTU)


19 zwycięzców meczów I rundy kwalifikacyjnej dołączy do zespołów losowanych w II rundzie

Drużyny, które będą brały udział w losowaniu II rundy eliminacyjnej:

Drużyna Kraj Początek Ranking
drużyny rozstawione
Rubin Kazań Rosja Q2 58,266
Royal Standard de Liège Belgia Q2 45,880
Hapoel Tel Awiw Izrael Q2 29,575
AC Sparta Praga Czechy Q2 29,245
Lech Poznań Polska Q2 23,650
Trabzonspor Kulübü Turcja Q2 21,400
Ålborg Boldspilklub Dania Q2 19,640
AS Anórthossis Ammochóstou Cypr Q2 17,366
Rosenborg BK Norwegia Q1 16,835
MŠK Žilina Słowacja Q1 15,841
FC Utrecht Holandia Q2 13,945
Maccabi Hajfa Izrael Q2 13,575
Irtysz Pawłodar Kazachstan Q1 (11,950)
SK Sturm Graz Austria Q2 11,575
AS Omónia Lefkossías Cypr Q2 10,366
Czornomoreć Odessa Ukraina Q2 9,951
Debreceni VSC Węgry Q2 9,850
HNK Hajduk Chorwacja Q2 8,916
CSKA Sofia Bułgaria Q1 8,450
FK Crvena zvezda Serbia Q2 8,425
Mladost Podgorica Czarnogóra Q1 (7,850)
FC Slovan Liberec Czechy Q2 7,745
FC Thun 1898 Szwajcaria Q2 7,285
Śląsk Wrocław Polska Q2 7,150
AÓ Xánthi Grecja Q2 6,800
FK Ventspils Łotwa Q1 6,658
Tromsø IL Norwegia Q1 (FP) 6,335
FK Aktobie Kazachstan Q1 6,191
Dinamo Mińsk Białoruś Q1 6,175
Żalgris Wilno Litwa Q1 (5,975)
Qarabağ Ağdam Azerbejdżan Q1 5,708
FK Vojvodina Serbia Q1 5,425
Szachtior Soligorsk Białoruś Q2 5,175
IFK Göteborg Szwecja Q2 5,125
Malmö FF Szwecja Q1 5,125
FK Sarajevo Bośnia i Hercegowina Q1 5,066
HNK Rijeka Chorwacja Q2 4,916
FK Mińsk Białoruś Q2 4,675
Petrolul Ploiești Rumunia Q2 4,604
Pandurii Târgu Jiu Rumunia Q2 4,604
drużyny nierozstawione
Astra Ploiești Rumunia Q1 4,604
Knattspyrnufélag Reykjavíkur Islandia Q1 4,583
Milsami Orhei Mołdawia Q1 (4,425)
FK Senica Słowacja Q2 4,341
Víkingur Wyspy Owcze Q1 (4,201)
Piast Gliwice Polska Q2 4,150
BK Häcken Szwecja Q2 4,125
Hibernian FC Szkocja Q2 4,038
Dacia Chişinău Mołdawia Q1 4,033
FC Levadia Tallin Estonia Q1 3,941
NK Lokomotiva Chorwacja Q2 3,916
Linfield FC Irlandia Północna Q1 3,866
Budapesti Honvéd SE Węgry Q1 3,850
Strømsgodset IF Norwegia Q2 3,835
Valletta FC Malta Q1 3,791
FC Honka Finlandia Q2 3,701
NK Olimpija Słowenia Q2 3,691
FC Differdange 03 Luksemburg Q1 3,675
Prestatyn Town Walia Q1 (3,658)
Gefle IF Szwecja Q1 (FP) 3,625
Pjunik Erewan Armenia Q1 3,600
HŠK Zrinjski Bośnia i Hercegowina Q1 3,566
FK Budućnost Czarnogóra Q1 3,550
Saint Johnstone FC Szkocja Q2 3,538
İnter Baku Azerbejdżan Q1 3,458
Beroe Stara Zagora Bułgaria Q2 3,450
Skonto Ryga Łotwa Q1 3,408
Dila Gori Gruzja Q2 3,333
NK Široki Brijeg Bośnia i Hercegowina Q2 3,316
FK Turnovo Macedonia Q1 (3,300)
Czichura Saczchere Gruzja Q1 (3,200)
FK Kukësi Albania Q1 (3,191)
FK Jagodina Serbia Q2 3,175
Xəzər-Lənkəran Azerbejdżan Q1 2,958
FK AS Trenčín Słowacja Q2 2,841
IL Hødd Norwegia Q2 2,835
IBV Vestmannaeyjar Islandia Q1 (2,816)
Jeunesse d’Esch Luksemburg Q1 (2,701)
Breiðablik Islandia Q1 2,583
Derry City FC Irlandia Q2 2,475

Wyniki losowania II rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy:

Honka Espoo (FIN) – Lech Poznań
Metalurg Skopje(MKD)/Karabach Agdam(KAZ) – Piast Gliwice
Śląsk Wrocław – Rudar Pljevja(MNE)/Mika Erywań(ARM)
BK Häcken (SWE) – AC Sparta Praha (CZE)
AC Libertas (SMR) / FK Sarajevo (BIH) – FC Flora Tallinn (EST) / FK Kukësi (ALB)
FC Thun (SUI) – FC Chikhura Sachkhere (GEO) / FC Vaduz (LIE)
Xanthi FC (GRE) – ÍF Fuglafjordur (FRO) / Linfield FC (NIR)
IL Hodd (NOR) – FC Gandzasar Kapan (ARM) / FC Aktobe (KAZ)
FC Dila Gori (GEO) – Aalborg BK (DEN)
Maccabi Haifa FC (ISR) – Sliema Wanderers FC (MLT) / FC Khazar Lankaran (AZE)
HNK Hajduk Split (CRO) – FK Turnovo (MKD) / FK Suduva (LTU)
AUK Broughton FC (WAL) / FK Ventspils (LVA) – AS Jeunesse Esch (LUX) / TPS Turku (FIN)
NK Domžale (SVN) / FC Astra Ploieşti (ROU) – AC Omonia (CYP)
FC Tiraspol (MDA) / Skonto FC (LVA) – FC Slovan Liberec (CZE)
CS Pandurii Târgu Jiu (ROU) – Bala Town FC (WAL) / FC Levadia Tallinn (EST)
Drogheda United FC (IRL) / Malmö FF (SWE) – Hibernian FC (SCO)
FC Jagodina (SRB) – FC Rubin Kazan (RUS)
Stromsgodset IF (NOR) – Debreceni VSC (HUN)
FC Petrolul Ploieşti (ROU) – Víkingur (FRO) / FC Inter Turku (FIN)
HNK Rijeka (CRO) – Prestatyn Town FC (WAL) / SK Liepajas Metalurgs (LVA)
VMFD Žalgiris (LTU) / Saint Patrick’s Athletic FC (IRL) – FK Teteks (MKD) / FC Pyunik (ARM)
PFC Beroe Stara Zagora (BUL) – Hapoel Tel-Aviv FC (ISR)
FK Crvena zvezda (SRB) – ÍBV (ISL) / HB Tórshavn (FRO)
FC Shakhtyor Soligorsk (BLR) – FC Milsami Orhei (MDA) / F91 Dudelange (LUX)
Hibernians FC (MLT) / FK Vojvodina (SRB) – FK Čelik Nikšić (MNE) / Budapest Honvéd FC (HUN)
NK Olimpija Ljubljana (SVN) – FC Torpedo Kutaisi (GEO) / MŠK Žilina (SVK)
IFK Mariehamn (FIN) / FC Inter Baki (AZE) – NK Celje (SVN) / Tromso IL (NOR)
FC Chornomorets Odesa (UKR) – KS Teuta (ALB) / FC Dacia Chişinău (MDA)
IFK Göteborg (SWE) – FK AS Trenčín (SVK)
FK Kruoja (LTU) / FC Dinamo Minsk (BLR) – NK Lokomotiva Zagreb (CRO)
KR (ISL) / Glentoran FC (NIR) – R. Standard de Liege (BEL)
UE Santa Coloma (AND) / HŠK Zrinjski Mostar (BIH) – FC Astana (KAZ) / Botev Plovdiv (BUL)
Crusaders FC (NIR) / Rosenborg BK (NOR) – Saint Johnstone FC (SCO)
Trabzonspor AŞ (TUR) – Derry City FC (IRL)
SP La Fiorita (SMR) / Valletta FC (MLT) – FC Minsk (BLR)
FK Senica (SVK) – FK Mladost Podgorica (MNE) / Videoton FC (HUN)
Anorthosis Famagusta FC (CYP) – JK Trans Narva (EST) / Gefle IF (SWE)
SK Sturm Graz (AUT) – FC Santa Coloma (AND) / Breidablik (ISL)
PFC Levski Sofia (BUL) / FC Irtysh Pavlodar (KAZ) – NK Široki Brijeg (BIH)
KF Laçi (ALB) / FC Differdange 03 (LUX) – FC Utrecht (NED)

Drużyny, które będą brały udział w losowaniu III rundy eliminacyjnej:

Drużyna Kraj Początek Ranking
drużyny rozstawione
VfB Stuttgart 1893 Niemcy Q3 59,922
Rubin Kazań Rosja Q2 58,266
Sevilla FC Hiszpania Q3 55,105
Royal Standard de Liège Belgia Q2 45,880
Udinese Calcio Włochy Q3 42,829
Club Brugge KV Belgia Q3 36,880
Hapoel Tel Awiw Izrael Q2 29,575
AC Sparta Praga Czechy Q2 29,245
AS Saint-Étienne Loire Francja Q3 26,800
Lech Poznań Polska Q2 23,650
Trabzonspor Kulübü Turcja Q2 21,400
Ålborg Boldspilklub Dania Q2 19,640
AS Anórthossis Ammochóstou Cypr Q2 17,366
Rosenborg BK Norwegia Q1 16,835
FC Zürich Szwajcaria Q3 16,785
Swansea City FC Anglia Q3 16,592
MŠK Žilina Słowacja Q3 14,900
Bursaspor Kulübü turcja Q1 15,841
FC Utrecht Holandia Q2 13,945
Maccabi Hajfa Izrael Q2 13,575
SK Rapid Wiedeń Austria Q3 13,075
Metałurh Donieck Ukraina Q3 12,451
GD Estoril-Praia Portugalia Q3 11,833
SK Sturm Graz Austria Q2 11,575
AS Omónia Lefkossías Cypr Q2 10,366
Czornomoreć Odessa Ukraina Q2 9,951
SBV Vitesse Holandia Q3 9,945
Debreceni VSC Węgry Q2 9,850
Kubań Krasnodar Rosja Q3 9,266
drużyny nierozstawione
HNK Hajduk Chorwacja Q2 8,916
FK Crvena zvezda Serbia Q2 8,425
AGS Astéras Trípolis Grecja Q3 7,800
FC Slovan Liberec Czechy Q2 7,745
FC Thun 1898 Szwajcaria Q2 7,285
Śląsk Wrocław Polska Q2 7,150
Randers FC Dania Q3 7,140
Motherwell FC Szkocja Q3 7,038
AÓ Xánthi Grecja Q2 6,800
FK Jablonec nad Nisou 1997 Czechy Q3 6,745
FK Ventspils Łotwa Q1 6,658
Tromsø IL Norwegia Q1 6,335
FK Aktobie Kazachstan Q1 6,191
Dinamo Mińsk Białoruś Q1 6,175
Qarabağ Ağdam Azerbejdżan Q1 5,708
FK Vojvodina Serbia Q1 5,425
Szachtior Soligorsk Białoruś Q2 5,175
IFK Göteborg Szwecja Q2 5,125
Malmö FF Szwecja Q1 5,125
FK Sarajevo Bośnia i Hercegowina Q1 5,066
HNK Rijeka Chorwacja Q2 4,916
FK Mińsk Białoruś Q2 4,675
Petrolul Ploiești Rumunia Q2 4,604
Pandurii Târgu Jiu Rumunia Q2 4,604
Hapoel Ramat Gan Izrael Q3 4,575
FK Senica Słowacja Q1 4,341
Pjunik Erewań Armenia Q1 3,600
NK Siroki Brijeg Bośnia i Hercegowina Q2 3,316
Botew Płowdiw Bułgaria Q1 2,450

Podział na grupy przed losowaniem III rundy elimacyjnej Ligi Europy 2013/2014:

Grupa 1: drużyny rozstawione
Trabzonspor AŞ (TUR)/Derry City FC (IRL),
FC Chornomorets Odesa (UKR)/FC Dacia Chisinau (MDA),
Maccabi Haifa FC (ISR)/FC Khazar Lankaran (AZE),
FC Astra Ploieşti (ROU)/AC Omonia (CYP),
Udinese Calcio (ITA),
Club Brugge KV (BEL)

drużyny nierozstawione
WKS Śląsk Wrocław (POL)/FK Rudar Pljevlja (MNE),
FK Ventspils (LVA)/AS Jeunesse Esch (LUX),
FC Irtysh Pavlodar (KAZ)/NK Široki Brijeg (BIH),
IFK Göteborg (SWE)/AS Trenčín (SVK) ,
FC Dinamo Minsk (BLR)/NK Lokomotiva Zagreb (CRO) ,
FK Crvena Zvezda (SRB)/ÍBV Vestmannaeyjar (ISL)

Grupa 2: drużyny rozstawione
Breidablik (ISL)/SK Sturm Graz (AUT),
Swansea City FC (ENG),
FC Zürich (SUI) ,
FC Honka Espoo (FIN)/KKS Lech Poznań (POL),
Vitesse (NED),
FK Jagodina (SRB)/FC Rubin Kazan (RUS)

drużyny nierozstawione
Randers FC (DEN),
Skonto FC (LVA)/FC Slovan Liberec (CZE),
FC Petrolul Ploieşti (ROU)/Vikingur (FRO),
VMFD Žalgiris (LTU)/FC Pyunik (ARM),
IL Hødd (NOR)/FC Aktobe (KAZ),
Malmö FF (SWE)/Hibernian FC (SCO)

Grupa 3: drużyny rozstawione
PFC Beroe Stara Zagora (BUL)/Hapoel Tel-Aviv FC (ISR),
Sevilla FC (ESP) ,
FC Metalurh Donetsk (UKR),
FC Kuban Krasnodar (RUS),
FC Dila Gori (GEO)/Aalborg BK (DEN),
FC Differdange 03 (LUX)/FC Utrecht (NED)

drużyny nierozstawione
Tromsø IL (NOR)/FC İnter Bakı (AZE),
FK Kukësi (ALB)/FK Sarajevo (BIH),
HNK Hajduk Split (CRO)/FK Turnovo (MKD),
Motherwell FC (SCO),
FC Levadia Tallinn (EST)/CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu (ROU),
FK Mladost Podgorica (MNE)/FK Senica (SVK)

Grupa 4: drużyny rozstawione
NK Olimpija Ljubljana (SVN)/MŠK Žilina (SVK),
AS Saint-Étienne (FRA),
Anorthosis Famagusta FC (CYP)/Gefle IF (SWE),
VfB Stuttgart (GER),
Strømsgodset TF (NOR)/Debreceni VSC (HUN),
SK Rapid Wien (AUT)

drużyny nierozstawione
Asteras Tripolis FC (GRE),
Qarabağ FK (AZE)/GKS Piast Gliwice (POL),
FK Jablonec (CZE),
HŠK Zrinjski (BIH)/PFC Botev Plovdiv (BUL),
HNK Rijeka (CRO)/Prestatyn Town FC (WAL),
FC Shakhtyor Soligorsk (BLR)/FC Milsami Orhei (MDA)

Grupa 5: drużyny rozstawione
GD Estoril-Praia (POR),
AC Sparta Praha (CZE)/BK Häcken (SWE),
Bursaspor (TUR),
Rosenborg BK (NOR)/Saint Johnstone FC (SCO),
KR Rejkyavík (ISL)/R. Standard de Liège (BEL)

drużyny nierozstawione
Valletta FC (MLT)/FC Minsk (BLR),
FK Vojvodina (SRB)/Budapest Honvéd FC (HUN),
Skoda Xanthi FC (GRE)/Linfield FC (NIR),
Hapoel Ramat Gan FC (ISR),
FC Thun (SUI)/FC Chikhura Sachkhere (GEO)

Wyniki losowania III rundy eliminacyjnej Ligi Europy 2013/2014

Czornomoreć Odessa / Dacia Chişinău – FK Crvena zvezda / ÍBV
NK Široki Brijeg / Irtysz Pawłodar – Udinese Calcio
FK Ventspils / AS La Jeunesse d’Esch – Maccabi Hajfa / Xəzər-Lənkəran
Dinamo Mińsk / NK Lokomotiva – Trabzonspor Kulübü / Derry City FC
Śląsk Wrocław / FK Rudar- Club Brugge KV
IFK Göteborg / FK AS Trenčín – AS Omónia Lefkossías / Astra Giurgiu
Swansea City FC – Malmö FF / Hibernian FC
Petrolul Ploiești / Víkingur – SBV Vitesse
FC Slovan Liberec / Skonto Ryga – FC Zürich
FK Aktobie / IL Hødd – SK Sturm Graz / Breiðablik
Randers FC – Rubin Kazań / FK Jagodina
Pjunik Erewan / Žalgiris Wilno – Lech Poznań / FC Honka
Sevilla FC – FK Senica / FK Mladost
HNK Hajduk / FK Turnovo – Ålborg Boldspilklub / Dila Gori
FK Sarajevo / FK Kukësi – Metałurh Donieck
Pandurii Târgu Jiu / Levadia Tallin – Hapoel Tel Awiw / Beroe Stara Zagora
Tromsø IL / İnter Baku – FC Utrecht / FC Differdange 03
Motherwell FC – Kubań Krasnodar
AS Saint-Étienne Loire – Szachtior Soligorsk / Milsami Orhei
FK Jablonec nad Nisou 1997 – Debreceni VSC / Strømsgodset IF
Qarabağ Ağdam / Piast Gliwice – AS Anórthossis Ammochóstou / Gefle IF
HNK Rijeka / Prestatyn Town FC – MŠK Žilina / NK Olimpija
AGS Astéras Trípolis – SK Rapid Wiedeń
HŠK Zrinjski / Botew Płowdiw – VfB Stuttgart 1893
GD Estoril-Praia – Hapoel Ramat Gan
FK Vojvodina / Budapesti Honvéd SE – Bursaspor Kulübü
AÓ Xánthi / Linfield FC – Royal Standard de Liège / KR
AC Sparta Praga / BK Häcken – FC Thun 1898 / Czichura Saczchere
FK Mińsk / Valletta FC – Rosenborg BK / Saint Johnstone FC

Na 35 zwycięzców meczów III rundy oraz 15 przegranych III rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów czeka 26 drużyn rozpoczynających rozgrywki od IV rundy

Drużyny, które będą brały udział w losowaniu IV rundy eliminacyjnej:

Drużyna Kraj Początek Ranking
drużyny rozstawione
Tottenham Hotspur FC Anglia Q4 69,592
Dynamo Kijów Ukraina Q4 68,951
SC Braga Portugalia Q4 62,833
VfB Stuttgart 1893 Niemcy Q3 59,922
Rubin Kazań Rosja Q2 58,266
Sevilla FC Hiszpania Q3 55,105
Royal Standard de Liège Belgia Q2 45,88
AC Fiorentina Włochy Q4 42,829
Udinese Calcio Włochy Q3 42,829
Spartak Moskwa Rosja Q4 40,766
AZ Alkmaar Holandia Q4 39,445
APOEL Nikozja Cypr Q3(LM) 35,366
Besiktas Stambuł Turcja Q4 34,900
PAOK Saloniki Grecja NQ3 (LM) 28,800
FC Salzburg Austria NQ3 (LM) 28,075
KRC Genk Belgia Q4 26,880
AS Saint-Étienne Loire Francja Q3 26,800
Dnipro Dniepropietrowsk Ukraina Q4 23,951
Trabzonspor Kulübü Turcja Q2 21,400
Real Betis Balompié Hiszpania Q4 17,605
FK Partizan Serbia Q2(LM) 17,425
Swansea City FC Anglia Q3 16,592
Eintracht Frankfurt Niemcy Q4 15,922
SC Feyenoord Holandia Q4 13,945
Maccabi Hajfa Izrael Q2 13,575
SK Rapid Wiedeń Austria Q3 13,075
FC Nordsjælland Dania NQ3 (LM) 12,640
GD Estoril-Praia Portugalia Q3 11,833
OGC Nice-Côte d’Azur Francja Q4 11,800
Sheriff Tiraspol Mołdawia Q2 (LM) 11,533
Czornomoreć Odessa Ukraina Q2 9,951
drużyny nierozstawione
Kubań Krasnodar Rosja Q3 9,266
AÓ Atrómitos Peristeríou Grecja Q4 8,300
IF Elfsborg Szwecja Q2(LM) 8,125
Maccabi Tel Awiw Izrael Q2(LM) 8,075
Molde FK Norwegia Q2(LM) 7,835
Slovan Liberec Czechy Q2 7,745
Grasshopper-Club Zurych Szwajcaria NQ3(LM) 7,285
FC Thun Szwajcaria Q2 7,285
Śląsk Wrocław Polska Q2 7,150
SV Zulte Waregem Belgia NQ3(LM) 6,880
Jablonec nad Nisou Czechy Q3 6,745
Apóllon FC Cypr Q4 6,366
Tromsø IL Norwegia Q1 6,335
FK Aktobe Lento Kazachstan Q1 6,191
FC Sankt Gallen Szwajcaria Q4 5,785
Qarabağ Ağdam Azerbejdżan Q1 5,708
FC Vojvodina Serbia Q1 5,425
Dinamo Tbilisi Gruzja Q2(LM) 5,333
Esbjerg fB Dania Q4 5,140
FC Pasching Austria Q4 5,075
HNK Rijeka Chorwacja Q2 4,916
FK Mińsk Białoruś Q2 4,675
Petrolul Ploiesti Rumunia Q2 4,604
Pandurii Targu Ju Rumunia Q2 4,604
Astra Giurgiu Rumunia Q1 4,604
Fimleikafélag Hafnarfjarðar Islandia Q2(LM) 4,083
Dila Gori Gruzja Q2 3,333
Skënderbeu Korçë Albania Q2(LM) 2,833
Żalgris Wilno Litwa Q1 1,800
JK Nomme Kalju Estonia Q2(LM) 1,191
FK Kukesi Albania Q1 0,833

Podział na grupy przed losowaniem IV rundy elimacyjnej Ligi Europy 2013/2014:

Grupa 1 : drużyny rozstawione

SC Braga
APÓEL
Beşiktaş JK
SC Feyenoord
SK Rapid Wiedeń
Grupa 1: drużyny nierozstawione
Kubań Krasnodar
SV Zulte Waregem
Tromsø IL
Pandurii Târgu Jiu
Dila Gori

Grupa 2: drużyny rozstawione

Dynamo Kijów
AZ Alkmaar
KRC Genk
Swansea City FC
OGC Nice-Côte d’Azur
Grupa 2: drużyny nierozstawione
AÓ Atrómitos Peristeríou
Apóllon FC
FK Aktobie
Petrolul Ploiești
Fimleikafélag Hafnarfjarðar

Grupa 3: drużyny rozstawione
Sevilla FC
Royal Standard de Liège
FC Salzburg
Eintracht Frankfurt
FC Nordsjælland
Grupa 3: drużyny nierozstawione
IF Elfsborg
Śląsk Wrocław
Qarabağ Ağdam
FK Mińsk
Žalgiris Wilno

Grupa 4: drużyny rozstawione

VfB Stuttgart 1893
Spartak Moskwa
PAÓK
Real Betis Balompié
Czornomoreć Odessa
Grupa 4: drużyny nierozstawione
Maccabi Tel Awiw
FK Jablonec nad Nisou 1997
FC Sankt Gallen
HNK Rijeka
Skënderbeu Korçë

Grupa 5: drużyny rozstawione

Rubin Kazań
AC Fiorentina
AS Saint-Étienne Loire
Trabzonspor Kulübü
Sheriff Tiraspol
Grupa 5: drużyny nierozstawione
Molde FK
Grasshopper-Club Zurych
FK Vojvodina
Esbjerg fB
FK Kukësi

Grupa 6: drużyny rozstawione

Tottenham Hotspur FC
Udinese Calcio
Dnipro Dniepropietrowsk
FK Partizan
Maccabi Hajfa
GD Estoril-Praia
Grupa 6: drużyny nierozstawione
FC Slovan Liberec
FC Thun 1898
Dinamo Tbilisi
FC Pasching
Astra Giurgiu
JK Nõmme Kalju

Wyniki losowania IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy 2013/2014

Kubań Krasnodar – Feyenoord Rotterdam
Apóllon FC – OGC Nice-Côte d’Azur
IF Elfsborg – FC Nordsj?lland
FK Jablonec nad Nisou 1997 – Real Betis Balompié
Molde FK – Rubin Kazań
SV Zulte Waregem – APÓEL
FK Aktobie – Dynamo Kijów
Śląsk Wrocław – Sevilla FC
HNK Rijeka – VfB Stuttgart 1893
FK Vojvodina – Sheriff Tiraspol
SK Rapid Wiedeń – Dila Gori
Swansea City FC – Petrolul Ploiesti
FC Salzburg – Žalgiris Wilno
Czornomoreć Odessa – Skënderbeu Korçë
Trabzonspor Kulübü – FK Kukësi
Tromsø IL – Beşiktaş JK
AÓ Atrómitos Peristeríou – AZ
Qarabag Agdam – Eintracht Frankfurt
Maccabi Tel Awiw – PAÓK * (w wyniku wykluczenia Metalista Charków PAOK został przesunięty do IV rundy eliminacyjnej LM , Maccabi awansuje do fazy grupowej)
Esbjerg fB – AS Saint-Étienne Loire
Pandurii Târgu Jiu – SC Braga
Fimleikafélag Hafnarfjarðar – KRC Genk
FK Mińsk – Royal Standard de Liege
FC Sankt Gallen – Spartak Moskwa
Grasshopper-Club Zurych – AC Fiorentina
Maccabi Hajfa – Astra Giurgiu
Udinese Calcio – FC Slovan Liberec
Dinamo Tbilisi – Tottenham Hotspur FC
GD Estoril-Praia – FC Pasching
JK Noõmme Kalju – Dnipro Dniepropietrowsk
FK Partizan – FC Thun 1898

Decyzją UEFA miejsce wykluczonego z europejskich pucharów w fazie grupowej UEFA zajmie drużyna wylosowana spośród przegranych dwumeczów IV rundy eliminacyjnej LE.

Wylosowana drużyna:APOEL Nikozja

Wyniki losowania fazy grupowej Ligi Europy 2013/2014:

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
Valencia PSV Eindhoven Standard Liege Rubin Kazań
Swansea Dinamo Zagrzeb FC Salzburg Wigan Athletic
Kuban Krasnodar Czernomorec Odessa IF Elfsborg NK Maribor
St. Gallen Łudogorec Razgrad Esbjerg FC Zulte Waregem
Grupa E Grupa F Grupa G Grupa H
Fiorentina Girondins Bordeaux Dynamo Kijów FC Sevilla
Dnipro Dniepropietrowsk APOEL Nikozja KRC Genk Freiburg
Pacos de Fereira Eintracht Frankfurt Rapid Wiedeń Estoril Praia
Pandurii Targu Jiu Maccabi Tel-Aviv FC Thun Slovan Liberec
Grupa I Grupa J Grupa K Grupa L
Olympique Lyon SS Lazio Tottenham Hotspur AZ Alkmaar
Betis Sevilla Trabzonspor Anży Machaczkała PAOK Saloniki
Vitoria Guimaraes Legia Warszawa Sheriff Tiraspol Maccabi Hajfa
HNK Rijeka Apollon Limassol Tromso IL Szachtior Karagandy

Wyniki losowania par 1/4 finału Ligi Europy 2013/2014:

AZ Alkmaar – Benfica Lizbona
Olympique Lyon – Juventus Turyn
FC Basel – Valencia CF
FC Porto – Sevilla FC

Wyniki losowania par 1/2 finału Ligi Europy 2013/2014:

Sevilla FC – Valencia
Benfica Lizbona – Juventus Turyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

28 komentarzy do Losowanie Ligi Europy 2013/2014 – rozstawienia i wyniki

  1. chrostek84 pisze:

    Czy będzie pokazany podział na koszyki przed losowaniem ?

  2. KSZO pisze:

    dlaczego UFFA zmieniła gaspodarza meczu śląsk-Sewilla

  3. Kogut_wroc pisze:

    Witam

    Mam pytanie, dlaczego śląsk trafił na sewillę? Wg rankingów śląsk był zespołem siódmym natomiast qarabach agdam 8 z gorszym współczynnikiem dlaczego uefa to zmieniła? i to nie my gramy z eintrachtem?prośba o wytłumaczenie bo wygląda jakby ktoś nas dymał ;)

  4. Chrostek84 pisze:

    Zgubione NK Rijeka w tabeli drużyn nierozstawionych w IV rundzie.

  5. Le0n pisze:

    Mały błąd wykryłem, otóż FK Partizan to raczej nie jest ze Szwajcarii.

  6. snadek pisze:

    szkoda że Śląsk jeśli przejdzie III runde nie będzie rozstawiony.. :/

  7. aliz pisze:

    Admin proszę usuń z drużyn rozstawionychw Q3 i w dalszych zestawieniach: Spartę Praga, Omonię Nikozja, Anorthosis Famagusta, AlborgBoldspilklub, SK Sturm Graz, Rosenborg BK, FC Utrecht, Debreceni VSC – te druzyny odpadły. Wydaje mi się, że na ich miejsce wskakują odpowiednio: Karaganda, Astra Ploeszti, Gefle, Dila Gori, Breidablik, FK Mińsk, Tomsø IL,Strømsgodset IF – nie wiem jak one wyglądają rankingowo, ale chyba słabo, więc w Q4 pójdą do nierozstawionych (przynajmniej niektóre z nich) i zwolnią się miejsca w rozstawieniach dla Feyenordu,FC Utrechtu, Maccabi Hajfa, a być może jeszcze dla innych o wyższym rankingu – dziękuję.

  8. Norbi pisze:

    czyli jeśli dobrze zrozumiałem to zarówno Śląsk jak i Piast będą rozstawieni w IV rundzie ( oczywiście pod warunkiem przejścia poprzedzających faz) bo ich rywale III rundy będą rozstawieni w 4. dobrze rozumiem ?

    • Zgiko pisze:

      niestety jesteś w błedzie, IV runda ma odrębne losowanie
      i brany jest ranking drużyn , które w niej występują.
      pozdrowionka

  9. harry pisze:

    Witam, chciałbym poruszyć pewną kwestię nie do końca przeze mnie rozwikłaną-para Lecha w trzeciej rundzie jest rozstawiona, bo współczynnik Lech na to wskazuje i dolosuje słabszego rywala, czyli wychodzi na to, że poniekąd Honka Espoo w tejże rundzie jako rywal Lecha z pary te jest rozstawiona, tak?

    • admin pisze:

      Tak, zgadza się. Do rozstawienia w losowaniu III rundy brany jest współczynnik większy z pary drużyn grających w II rundzie. To też jest szansa dla Śląska i Piasta (jeśli awansują), bo jako drużyny nierozstawione w III rundzie mogą trafić np. na zwycięzcę pary Rosenborg – St. Johnstone (0:1) czy też FC Differdange 03 – FC Utrecht (2:1) zamiast np. na Vfb Stuttgart czy Sevillę.

  10. eremita pisze:

    czy ktos moglby podac kiedy beda rozgrywane mecze III rundy? Chodzi mi o rozgrywanie ewentualnych meczow w Polsce. Planuje wyjazd, a chcialbym jakis mecz obejrzec na zywo:)

  11. mundi pisze:

    admin, szacun dla Ciebie jesteś świetnym źródłem informacji i widać że wkładasz w to serce,, fajnie że są jeszcze tacy ludzie

  12. Martinus pisze:

    CSKA Sofia zbankrutowała i nie wystąpi w pucharach !!!

  13. Zgiko pisze:

    Witam w nowym sezonie, mam pytanko do Admina:
    Czy Buducnost Podgorica została wykluczona z pucharów w tym sezonie ?
    Taką informację podają inne servisy, czy możesz to potwierdzić.
    pozdrawiam

    • admin pisze:

      Tak, zgadza się, Buducnost Podgorica została wykluczona, jak również FK Grbalj, Malaga , Rayo Vallecano, Rapid Bukareszt i FK Borac

  14. Norbi pisze:

    Tak porównuje LE i LM i dochodzę do wniosku że na dobrą sprawę to do LM droga jest prostsza ( w przypadku polski).

  15. Kuba pisze:

    Ponadto ranking klubowy jest trochę inaczej obliczany niż krajowy. http://blog.kalendarz-kibica.pl/2010/07/zasady-obliczania-rankingu-uefa/

    A swoją drogą to jeśli Piast trafił by na Debreczyn(lub wyżej rozstawiony zespół) to przy przejściu miałby łatwiej w III rundzie

  16. Norbi pisze:

    Mam pytanko : Co w momencie gdy na przykład Piast wygrywa swoje obydwa mecze w 2 rundzie i czy w takim przypadku do jego kona zostają dopisane 2 punkty za 2 wygrane i już w kolejnej 3 fazie ma już tych punktów 6 ( z małym hakiem :D )?

    • admin pisze:

      No niestety nie:( Do rozstawień w pucharach brany jest ranking za poprzedni sezon, czyli uwzględniający wyniki za sezony 2008/2009 do 2012/2013