Międzynarodowy Snowboard Festival 2010

Niecały tydzień dzieli nas od wielkiego wydarzenia tej zimy- Snowboard Festival 2010. Zapowiada się wspaniała impreza snowboardowa o charakterze międzynarodowym. Swoje przybycie potwierdziły ekipy z kilku państw europejskich i nie tylko.

Już 31 stycznia do Krynicy- Zdroju przybędą fani białego szaleństwa, by oglądać zmagania snowboardzistów podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Pucharu Karpat w snowboardzie. Zapowiada się międzynarodowa impreza. Swoje przybycie potwierdziły ekipy z Węgier, Szwajcarii, Słowacji a nawet z Grecji. Wezmą oni udział w Pucharze Karpat, który potrwa od 4- 6 lutego. Zaznaczyć należy, że cztery spośród pięciu konkurencji to konkurencje rozgrywane w ramach FIS Race. Punkty zdobyte na tych zawodach będą wliczane do generalnej klasyfikacji FIS (International Ski Federation).

Zapewne nie ladą atrakcją będzie również przyjazd ekipy młodych snowboardzistów z Indii. Do Polski mają przybyć „corssowcy” z YOUTH SPORTS N CALCHER ACADEMY OF INDIA. Dwunastu sportowców z indyjskiej szkoły wraz ze swoim trenerem przybędą aby wziąć udział w snowboardowych zmaganiach.

Przygotowania do Snowboard Festival 2010 idą pełną parą. Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka, „Dwie Doliny Muszyna- Wierchomla”, Stacja Narciarska Wierchomla, Ośrodek Narciarksi „Słotwiny” Ryszard Tabaszewski oraz Snowpark KKS Krynica szykują obiekty aby zawodnicy mieli jak najlepsze warunki do sportowych zmagań. Miasto Krynica natomiast szykuje się do przyjęcia zawodników z Polski, gości z zagranicy oraz wszystkich fanów białego szaleństwa.