Międzynarodowy 24h Bieg Plantami Jana Pawła II w Rawiczu

Serwis Kalendarz-Kibica.pl zaprasza do wzięcia udziału w niecodziennym wydarzeniu, jakie odbędzie się w Rawiczu w dniach 28 – 29 maja 2011. Będzie nim Międzynarodowy 24h Bieg Plantami Jana Pawła II.

Bieg polega na przebiegnięciu przez drużyny (w składzie od 8 do 10 osób) maksymalnej ilości okrążeń w ciągu 24 godzin. Trasa biegu, tworząca 2,8 kilometrową pętlę, przebiega po malowniczych dawnych umocnieniach obronnych, okalających stare miasto. Wały te, zwane obecnie Plantami, to przepiękny pas zieleni, kwitnących krzewów oraz drzew, stanowiący trasę spacerową i doskonały teren do uprawianiabiegów czy Nordic Walking.

Rawicz, to miasto ludzi aktywnych, otwartych na świat, kreatywnych i ambitnych. Dlatego też aspirujemy do tego, aby Międzynarodowy 24-godzinny Bieg wokół Rawickich Plant z upływem lat stał się najbardziej oczekiwanym biegiem masowym i na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowo-rekreacyjnych.

Drużynę można zgłaszać przy pomocy formularza, dostępnego na stronie internetowej http://biegpoplantach.pl

Oprócz samego biegu odbędą się też liczne imprezy mu towarzyszące – Rawicz Uwalnia Światło, Święto Rawicza oraz Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej FORMA. W rezultacie czekają na Państwa nie tylko dwa dni emocji sportowych, ale również tygodnie doznań muzycznych, wystaw artystycznych, spektakli teatralnych, zajęć dla dzieci i dorosłych oraz jarmark produktów tradycyjnych i regionalnych!
W programie między innymi występy kabaretów (Limo, Kabaret Młodszych Panów) oraz koncerty Ewy Farnej, Kalwi & Remi, Dj’a Inox, Cree, Zakopower, Raz Dwa Trzy, Grzegorza Turnaua, Smart Big Band, The Boogie Town i innych!
Pełny program Biegu i imprez towarzyszących

Od 28 maja aż do 10 czerwca Rawicz będzie pełen wrażeń sportowych,
artystycznych i kulturalnych! Każdy znajdzie u nas coś interesującego dla
siebie!

Serdecznie zapraszamy! Rawicz – miasto otwarte!

Więcej informacji: www.biegpoplantach.pl