I Gala Kings of Sanda

Zapraszamy do Warszawy do Areny Ursynów (Pileckiego 122), gdzie 04.12.2011r. odbędzie się I Gala Kings of Sanda. W czasie gali odbędzie się 12 walk, pozostałe szczegóły to:
Czas trwania: około 5 godzin
Początek: godzina 17.30
Transmisja: TVP Sport x 5
Spodziewani goście w hali: 2 7000
Szacowana liczba odbiorców: 800 000
Galę poprowadzi: Irek Sharifi

Bilety do kupienia na stronie
http://www.systembiletowy.pl/kos/system_portal.php/repertoire/show/id/1
Kod: S2

Sanda jest formułą wywodzącą się z walk Wu Shu / Kung Fu – tradycyjnych metod walki wręcz uprawianych od tysięcy lat w Chinach. Reprezentanci Kadry Polski Wu Shu w kategorii Sanda zajmowali wielokrotnie wysokie, medalowe miejsca na zawodach rangi Mistrzostw Świata i Europy. Kadra Polski Wu Shu jest 3 pod względem liczebności Kadrą w Europie. Na Mistrzostwach Świata w 2010 r. kadra Polski zajęła najwyższe miejsce spośród wszystkich reprezentacji Unii Europejskiej.

Ze względu na widowiskowość oraz wsparcie organizacyjne Związków Krajowych EWuF, Sanda jest niezwykle popularną dyscypliną walki w wielu krajach świata. Na świecie Sanda jest uprawiana w 130 krajach zrzeszonych w International Wu Shu Federation, której Przewodniczący Yu Zaiqing jest równocześnie Wiceprezydentem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, a Wu Shu w tym Sanda jest w grupie sportów oczekujących wejścia na Letnie Igrzyska Olimpijskie.

Pokazujemy zawodników trenujących w polskich klubach, posiadających talent i wspaniałe umiejętności techniczne. Walki odbywają się w stójce, są nasycone efektownymi technikami, w tym rzutami, niezwykle rzadko ogląda się drastyczne nokauty, jest natomiast wiele nockdownów, walki są dynamiczne, zawodnicy są świetnie wyszkoleni technicznie.