10 największych klubów piłkarskich na świecie – przegląd statystyk

Każdy kto interesuje się piłką nożną nie ma problemu z udzieleniem odpowiedzi na pytanie, które kluby piłkarskie na świecie znajdują się w czołówce jeśli chodzi o ilość zdobytych trofeów.
Powszechne zainteresowanie piłką nożną sprawia, że co roku przygotowywane są różne rankingi, w których zestawia się najbardziej utytułowane kluby piłkarskie na świecie. Który klub zarobił w ostatnim sezonie najwięcej? Który szacunkowo ma największą wartość? Ilu fanów mają aktualnie największe kluby piłkarskie na świecie? Przygotowaliśmy dla Was specjalny przegląd w tym temacie.
Firma doradcza Delloitte co roku przygotowuje raport, w którym przedstawia ranking największych klubów piłkarskich na świecie pod względem osiąganych przychodów. My prezentujemy pierwszą 10-tkę:
1
Ciekawy ranking, dotyczący kwestii finansowych największych piłkarskich klubów opracował również magazyn Forbes. W zestawieniu tym przedstawiono listę najdroższych klubów świata biorąc pod uwagę ich szacowaną wartość.
2
Poza pierwszą dziesiątką klubów o największych dochodach znalazł się AC Milan, który został sklasyfikowany na 8 miejscu pod względem szacowanej wartości. Z kolei klub Paris Saint Germain, który w rankingu przygotowanym przez firmę Deloitte znalazł się na piątym miejscu pod względem ilości przychodów w ubiegłym roku wypadł z rankingu magazynu Forbes. Niezmiennie liderem obu statystyk pozostaje Real Madryt, przetasowanie następuje na kolejnych miejscach obu rankingów.

Facebook kontra Twitter

Czy tak samo przedstawia się liczba fanów poszczególnych drużyn odnotowana w social mediach? W zależności od tego jakie medium weźmiemy pod uwagi statystyki te zmieniają się:
3
4
W zależności od tego jakie kryteria weźmiemy pod uwagę spotkać się możemy z różnym uszeregowaniem klubów w pierwszej dziesiątce. O ile jednak Real Madryt wiedzie prym jeśli chodzi o liczbę dochodów i szacowaną wartość to jednak w mediach społecznościowych musi już walczyć z FC Barceloną.
Źródła: Facebook, Twitter, deloitte.com, Forbes

Jeśli kochacie piłkę nożną i szukacie dobrej jakościowo odzieży sportowej to zapraszamy do zapoznania się z ofertą: http://sarafis.pl/kategorie/filtry/przeznaczenie,boisko-betonowe,boisko-halowe,boisko-orlik,boisko-trawiaste