Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2017: terminarz i występy Polaków

Przez 10 dni (4-13 sierpnia) będziemy pasjonować się lekkoatletycznymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się w Londynie. Wezmą w nich udział zawodnicy z 205 państw. Poniżej znajduje się terminarz mistrzostw świata oraz informacje o występach naszych reprezentatntów:

Dzień 1 (4 sierpnia)
Sesja wieczorna
20:00 eliminacje 100 m mężczyzn
20:20 eliminacje rzutu dyskiem mężczyzn (Piotr Małachowski, Robert Urbanek)
20:30 eliminacje skoku w dal mężczyzn (Tomasz Jaszczuk)
20:35 1. runda 1500 m kobiet (Sofia Ennaoui, Angelika Cichocka)
20:45 eliminacje skoku o tyczce kobiet
21:20 1. runda 100 m mężczyzn
21:45 eliminacje rzutu dyskiem mężczyzn (Piotr Małachowski, Robert Urbanek)
22:20 Finał: 10 000 m mężczyzn
Dzień 2 (5 sierpnia)
Sesja popołudniowa
11:00 eliminacje pchnięcia kulą mężczyzn (Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk, Jakub Szyszkowski)
11:05 siedmiobój kobiet: 100 m przez płotki
11:35 eliminacje rzutu młotem kobiet (Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow, Malwina Kopron)
11:45 1. runda 400 mężczyzn (Rafał Omelko)
12:00 eliminacje trójskoku kobiet (Anna Jagaciak-Michalska)
12:30 siedmiobój kobiet: skok w dal
12:45 eliminacje 100 m kobiet (Ewa Swoboda)
13:05 eliminacje rzutu młotem kobiet (Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow, Malwina Kopron)
13:45 1. runda 800 m mężczyzn (Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Michał Rozmys)
Sesja wieczorna
20:00 siedmiobój kobiet: pchnięcie kulą
20:05 półfinały 100 m mężczyzn
20:25 Finał: rzutu dyskiem mężczyzn (ew. Piotr Małachowski, Robert Urbanek)
20:35 półfinały 1500 m kobiet (ew. Sofia Ennaoui, Angelika Cichocka)
21:05 Finał skoku w dal mężczyzn (ew. Tomasz Jaszczuk)
21:10 Finał 10 000 m kobiet
22:00 siedmiobój kobiet: 200 m
22:45 Finał 100 m mężczyzn
Dzień 3 (6 sierpnia)
Sesja popołudniowa
11:00 siedmiobój kobiet: skok w dal
11:05 1. runda 3000 m z przeszkodami meżczyzn (Krystian Zalewski)
11:40 eliminacje skoku o tyczce mężczyzn (Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski)
11:55 Finał maratonu mężczyzn
12:05 1. runda 400 m przez płotki mężczyzn (Patryk Dobek)
12:45 siedmiobój kobiet: rzut oszczepem
12:55 1. runda 400 m kobiet (Iga Baumgart, Martyna Dąbrowska, Małgorzata Hołub, Justyna Święty)
14:00 siedmiobój kobiet: rzut oszczepem
15:00 Finał maratonu kobiet (Katarzyna Kowalska, Izabela Trzaskalska)
Sesja wieczorna
20:00 Finał skoku o tyczce kobiet
20:05 eliminacje rzutu oszczepem kobiet (Marcelina Witek)
20:10 półfinały 100 m kobiet (ew. Ewa Swoboda)
20:40 półfinały 400 m mężczyzn (ew. Rafał Omelko)
21:10 półfinały 110 m przez płotki mężczyzn (Damian Czykier)
21:30 eliminacje rzutu oszczepem kobiet (Marcelina Witek)
21:35 Finał pchnięcia kulą mężczyzn (ew. Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk, Jakub Szyszkowski)
21:40 siedmiobój kobiet: 800 m
22:15 półfinały 800 m mężczyzn (ew. Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Michał Rozmys)
22:50 Finał 100 m kobiet (ew. Ewa Swoboda)
Dzień 4 (7 sierpnia)
Sesja wieczorna
19:30 1. runda 200 m mężczyzn
19:35 eliminacje trójskoku mężczyzn
20:00 Finał rzutu młotem kobiet (ew. Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow, Malwina Kopron)
20:30 1. runda 400 m przez płotki kobiet (Joanna Linkiewicz)
21:20 półfinały 400 m przez płotki mężczyzn (ew. Patryk Dobek)
21:25 Finał trójskoku kobiet (ew. Anna Jagaciak-Michalska)
21:55 półfinały 400 m kobiet (ew. Iga Baumgart, Martyna Dąbrowska, Małgorzata Hołub, Justyna Święty)
22:30 Finał 110 m przez płotki mężczyzn (ew. Damian Czykier)
22:50 Finał 1500 m kobiet (ew. Sofia Ennaoui, Angelika Cichocka)
Dzień 5 (8 sierpnia)
Sesja wieczorna
20:20 Finał rzutu oszczepem kobiet (ew. Marcelina Witek)
20:30 1. runda 200 m kobiet (Anna Kiełbasińska)
20:35 Finał skoku o tyczce mężczyzn (ew. Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski)
21:35 półfinały 400 m przez płótki kobiet (ew. Joanna Linkiewicz)
21:40 eliminacje pchnięcia kulą kobiet (Klaudia Kardasz, Paulina Guba)
22:10 Finał 3000 m z przeszkodami mężczyzn (ew. Krystian Zalewski)
22:35 Finał 800 m mężczyzn (ew. Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Michał Rozmys)
22:50 Finał 400 mężczyzn (ew. Rafał Omelko)
Dzień 6 (9 sierpnia)
Sesja wieczorna
20:05 1. runda 3000 m z przeszkodami kobiet
20:10 eliminacje skoku w dal kobiet
20:20 eliminacje rzutu młotem mężczyzn (Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki)
21:05 1. runda 5000 m mężczyzn
21:25 Finał pchnięcia kulą kobiet (ew. Klaudia Kardasz, Paulina Guba)
21:50 eliminacje rzutu młotem mężczyzn (Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki)
21:55 półfinały 200 m mężczyzn
22:30 Finał 400 m przez płotki mężczyzn (ew. Patryk Dobek)
22:50 Finał 400 m kobiet (ew. Iga Baumgart, Martyna Dąbrowska, Małgorzata Hołub, Justyna Święty)
Dzień 7 (10 sierpnia)
Sesja wieczorna
19:30 1. runda 5000 m kobiet
20:05 eliminacje rzutu oszczepem mężczyzn (Marcin Krukowski)
20:10 eliminacje skoku wzwyż kobiet (Kamila Lićwinko)
20:25 1. runda 800 m kobiet (Joanna Jóźwik, Angelika Cichocka)
21:20 Finał trójskoku mężczyzn
21:25 1. runda 1500 m mężczyzn (Marcin Lewandowski, Michał Rozmys)
21:35 eliminacje rzutu oszczepem mężczyzn (Marcin Krukowski)
22:05 półfinały 200 m kobiet (ew. Anna Kiełbasińska)
22:35 Finał 400 m przez płotki kobiet (ew. Joanna Linkiewicz)
22:50 Finał 200 m mężczyzn
Dzień 8 (11 sierpnia)
Sesja popołudniowa
11:00 dziesięciobój mężczyzn: 100 m
11:10 eliminacje rzutu dyskiem kobiet
11:45 1. runda 100 m przez płotki kobiet
12:05 dziesięciobój mężczyzn: skok w dal
12:15 eliminacje skoku wzwyż mężczyzn (Sylwester Bednarek)
12:35 eliminacje rzutu dyskiem kobiet
13:55 dziesięciobój mężczyzn: pchnięcie kulą
Sesja wieczorna
19:00 dziesięciobój mężczyzn: skok wzwyż
20:05 półfinały 100 m przez płotki kobiet
20:10 Finał skoku w dal kobiet
20:35 półfinały 800 m kobiet (ew. Joanna Jóźwik, Angelika Cichocka)
21:10 półfinały 1500 m mężczyzn (ew. Marcin Lewandowski, Michał Rozmys)
21:30 Finał rzutu młotem mężczyzn (ew. Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki)
21:45 dziesieciobój mężczyźn: 400 m
22:25 FINAŁ 3000 m z przeszkodami kobiet
22:50 Finał 200 m kobiet (ew. Anna Kiełbasińska)
Dzień 9 (12 sierpnia)
Sesja popołudniowa
11:00 dziesięciobój mężczyzn: 110 m przez płotki
11:35 1. runda sztafety 4×100 m kobiet
11:55 1. runda sztafety 4×100 m mężczyzn
12:00 dziesięciobój mężczyzn: rzut dyskiem
12:20 1. runda sztafety 4×400 m kobiet (Iga Baumgart, Martyna Dąbrowska, Małgorzata Hołub, Justyna Święty, Aleksandra Gaworska, Patrycja Wyciszkiewicz)
12:50 1. runda sztafety 4×400 m mężczyzn (Rafał Omelko, Kajetan Duszyński, Patryk Dobek, Dariusz Kowaluk, Łukasz Krawczuk, Tymoteusz Zimny)
13:20 dziesięciobój mężczyzn: rzut dyskiem
Sesja wieczorna
15:15 dziesięciobój mężczyzn: skok o tyczce
18:30 dziesięciobój mężczyzn: rzut oszczepem
19:55 dziesięciobój mężczyzn: rzut oszczepem
20:05 Finał skoku wzwyż kobiet (ew. Kamila Lićwinko)
21:05 Finał 100 m przez płotki kobiet
21:15 Finał rzutu oszczepem mężczyzn (ew. Marcin Krukowski)
21:20 Finał 5000 m mężczyzn
21:45 dziesięciobój mężczyzn: 1500 m
22:30 Finał sztafety 4×100 m kobiet
22:50 Finał sztafety 4×100 m mężczyzn
Dzień 10 (13 sierpnia)
Sesja poranna i popołudniowa
08:45 Finał chodu sportowego 50 km kobiet i mężczyzn (Rafał Augustyn, Adrian Błocki, Rafał Fedaczyński)
13:20 Finał chodu sportowego 20 km kobiet
15:20 Finał chodu sportowego 20 km mężczyzn (Artur Brzozowski, Damian Błocki, Jakub Jelonek)
Sesja wieczorna
20:00 Finał skoku wzwyż mężczyzn (ew. Sylwester Bednarek)
20:10 Finał rzutu dyskiem kobiet
20:35 Finał 5000 m kobiet
21:10 Finał 800 m kobiet (ew. Joanna Jóźwik, Angelika Cichocka)
21:30 Finał 1500 m mężczyzn (ew. Marcin Lewandowski, Michał Rozmys)
21:55 Finał sztafety 4×400 m kobiet (ew. Iga Baumgart, Martyna Dąbrowska, Małgorzata Hołub, Justyna Święty, Aleksandra Gaworska, Patrycja Wyciszkiewicz)
22:15 Finał sztafety 4×400 m mężczyzn (ew. Rafał Omelko, Kajetan Duszyński, Patryk Dobek, Dariusz Kowaluk, Łukasz Krawczuk, Tymoteusz Zimny)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jeden komentarz do Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2017: terminarz i występy Polaków

  1. Le0n napisał(a):

    No i fajnie, że taki temat się pojawił. Mamy szanse na wiele dobrych wspomnień z tą imprezą.