Wisła w 1/16 Ligi Europy – skrót

fot. PAP/Jacek Bednarczyk

fot. PAP/Jacek Bednarczyk

W niezwykłych okolicznościach Wisła Kraków awansowała do 1/16 Ligi Europy. Awans tym bardziej niezwykły, że był uzależniony od grających już o nic Duńczyków, którzy po 30 minutach meczu z Fulham przegrywali już 2:0. Wiślacy wprawdzie wygrali 2:1 w meczu z Twente, w którym zwycięstwo było koniecznością, ale oczy i uszy polskich kibiców były zwrócone na Craven Cottage, gdzie w 92:50 stał się cud. Cud w postaci gola strzelonego przez wypożyczonego z Lokomotivu Moskwa zawodnika o wdzięcznym nazwisku Baye Djiby Fall można obejrzeć poniżej :
[ad#fblike]

A kilka sekund później w Krakowie, gdzie zawodnicy i kibice jeszcze czekali na informacje z Londynu, pojawia się okrzyk radości na trybunach, a zdziwiony Sergei Pareiko dopytuje: „dwa – dwa?”. Poniżej filmik, przy którym z radości pojawiają się ciarki:

Zatem dokonała się historyczna rzecz – będziemy oglądać na wiosnę dwie polskie drużyny w pucharach po raz pierwszy od sezonu 1970/71, kiedy to Legia odpadła w 1/4 finału Pucharu Europy z Atletico, a Górnik dotarł do ćwierćfinału Pucharu Zdobywców Pucharów i przegrał z Manchesterm City w trójmeczu (tak, w trójmeczu – ale to dłuższa historia).
Cieszmy się więc kolejnymi zdobyczami w krajowym i klubowym rankingu UEFA, a czekając na losowanie obejrzyjmy skrót meczu Wisły z Twente Enschede:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 Responses to Wisła w 1/16 Ligi Europy – skrót

  1. białoczerwony pisze:

    Ciekaw jestem jak Wisełka poradzi sobie na Stadionie Białoczerwonych. Z tego co czytam, inwestycja jest już prawie skonczona: http://www.stadionbialoczerwonych.pl/ Oj bedzie sie działo…

  2. kocur pisze:

    moze po losowanku piatkowym, dziex za dobra robotę, fajnie ze pojawilo sie info z data, bo ten 28 maj w rogu bywal mylacy. pozdro

  3. kocur pisze:

    a można by prosić o aktualny ranking i analizę aktualną jak to może być na wiosnę w porówaniu do rywali. i kiedy to rozstawienie w LM?