Losowanie Ligi Europy 2014/2015 – rozstawienia i wyniki

Rozpoczynamy coroczną przygodę z europejskimi pucharami w sezonie 2014/2015. Najbliższe losowanie obędzie się 23 czerwca – poznamy pary I i II rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Losowanie III rundy odbędzie się 18 lipca, IV rundy 8 sierpnia, natomiast fazy grupowej 29 sierpnia 2014. W Lidze Europy będą reprezentować nas 3 drużyny, które zaczną grę od drugiej rundy – Lech Poznań (rozstawiony w II,III i IV rundzie), Zawisza Bydgoszcz (nierozstawiony) i Ruch Chorzów (rozstawiony w II rundzie). Ostatnia aktualizacja : 24 kwietnia 2015, 12:23

Drużyny, które będą brały udział w losowaniu I rundy eliminacyjnej:

Drużyna Kraj Początek Ranking
drużyny rozstawione
Rosenborg BK Norwegia Q1 11,355
Tromsø IL Norwegia Q1 (FP) 8,355
Liteks Łowecz Bułgaria Q1 7,625
Ekranas Poniewież Litwa Q1 7,050
Fimleikafélag Hafnarfjarðar Islandia Q1 5,850
IFK Göteborg Szwecja Q1 5,765
NK Željezničar Bośnia i Hercegowina Q1 5,500
Szachtior Karaganda Kazachstan Q1 5,400
FC Spartak Trnava Słowacja Q1 5,200
FC Differdange 03 Luksemburg Q1 4,975
RNK Split Chorwacja Q1 4,925
Linfield FC Irlandia Północna Q1 4,475
İnter Baku Azerbejdżan Q1 4,325
Pjunik Erewan Armenia Q1 4,325
Aberdeen FC Szkocja Q1 4,313
NK Široki Brijeg Bośnia i Hercegowina Q1 4,250
Botew Płowdiw Bułgaria Q1 4,125
FC Honka Finlandia Q1 3,935
Sligo Rovers FC Irlandia Q1 3,775
Birkirkara FC Malta Q1 3,716
FK Budućnost Czarnogóra Q1 3,700
FC Vaduz Liechtenstein Q1 3,650
FC Koper Słowenia Q1 3,450
Bangor City FC Walia Q1 3,350
IF Brommapojkarna Szwecja Q1 (FP) 3,265
Zimbru Chişinău Mołdawia Q1 3,075
Myllykosken Pallo-47 Finlandia Q1 (FP) 2,935
FK Haugesund Norwegia Q1 2,855
JK Nõmme Kalju Estonia Q1 2,825
FK Čukarički Serbia Q1 2,825
Ferencvárosi TC Wegry Q1 2,825
Daugava Daugavpils Łotwa Q1 2,750
AS La Jeunesse d’Esch Luksemburg Q1 2,725
NK Rudar Słowenia Q1 2,700
FK Kukësi Albania Q1 2,600
FK Metalurg Macedonia Q1 2,550
Derry City FC Irlandia Q1 2,525
Czichura Saczchere Gruzja Q1 2,475
Flamurtari Vlorë Albania Q1 2,350
drużyny nierozstawione
FC Tiraspol Mołdawia Q1 2,325
Diósgyőri VTK Wegry Q1 2,325
FK Škendija 79 Macedonia Q1 2,300
CS Fola Esch-sur-Alzette Luksemburg Q1 2,225
Crusaders FC Irlandia Północna Q1 2,225
UE Sant Julià Andora Q1 2,166
Szirak Giumri Armenia Q1 2,075
Veris Chișinău Mołdawia Q1 2,075
Qəbələ FK Azerbejdżan Q1 2,075
Mika Erewan Armenia Q1 2,075
Sioni Bolnisi Gruzja Q1 1,975
Hibernians FC Malta Q1 1,966
Sliema Wanderers FC Malta Q1 1,966
FK Čelik Czarnogóra Q1 1,950
FK Astana Kazachstan Q1 1,900
Knattspyrnufélagið Fram Islandia Q1 1,850
FK Jelgava Łotwa Q1 1,750
Víkingur Wyspy Owcze Q1 1,675
Kajrat Ałmaty Kazachstan Q1 1,650
KF Laçi Albania Q1 1,600
FK Turnovo Macedonia Q1 1,550
Dundalk FC Irlandia Q1 1,525
Derry City FC Irlandia Q1 1,525
Vaasan Palloseura Finlandia Q1 1,435
Ungmennafélagið Stjarnan Islandia Q1 1,350
Banga Gargždai Litwa Q1 1,300
Daugava Ryga Łotwa Q1 1,250
FK Lovćen Czarnogóra Q1 1,200
B36 Tórshavn Wyspy Owcze Q1 1,175
UE Santa Coloma Andora Q1 1,166
JK Sillamäe Kalev Estonia Q1 1,075
Atlantas Kłajpeda Litwa Q1 1,050
ÍF Fuglafjørður Wyspy Owcze Q1 0,925
Airbus UK Broughton FC Walia Q1 0,850
Glenavon F&AC Irlandia Północna Q1 0,725
SP Libertas San Marino Q1 0,699
Aberystwyth Town FC Walia Q1 0,600
FC Santos Tartu Estonia Q1 0,575
SS Folgore San Marino Q1 0,199
College Europa AFC Gibraltar Q1 0,000

Wyniki losowania I rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy:

FC Sioni Bolnisi (GEO) v KS Flamurtari (ALB)
FC Tiraspol (MDA) v İnter Bakı PİK (AZE)
Hibernians FC (MLT) v FC Spartak Trnava (SVK)
UE Sant Julià (AND) v FK Čukarički (SRB)
FC Koper (SVN) v FK Čelik Nikšić (MNE)
FK Turnovo (MKD) v FC Chikhura Sachkhere (GEO)
FC Shirak (ARM) v FC Shakhter Karagandy (KAZ)
Qäbälä FK (AZE) v NK Široki Brijeg (BIH)
Diósgyőri VTK (HUN) v Birkirkara FC (MLT)
FC Vaduz (LIE) v College Europa FC (GIB)
FC Veris (MDA) v PFC Litex Lovech (BUL)
UE Santa Coloma (AND) v FK Metalurg Skopje (MKD)
FC Kairat Almaty (KAZ) v FK Kukësi (ALB)
SS Folgore/Falciano (SMR) v FK Budućnost Podgorica (MNE)
RNK Split (CRO) v FC Mika (ARM)
PFC Botev Plovdiv (BUL) v AC Libertas (SMR)
FK Lovćen (MNE) v FK Željezničar (BIH)
FK Shkëndija 79 (MKD) v FC Zimbru Chisinau (MDA)
Sliema Wanderers FC (MLT) v Ferencvárosi TC (HUN)
FC Pyunik (ARM) v FC Astana (KAZ)
NK Rudar Velenje (SVN) v KF Laçi (ALB)
FC Differdange 03 (LUX) v FK Atlantas (LTU)
VPS Vaasa (FIN) v IF Brommapojkarna (SWE)
B36 Tórshavn (FRO) v Linfield FC (NIR)
Fram Reykjavík (ISL) v JK Nõmme Kalju (EST)
Rosenborg BK (NOR) v FK Jelgava (LVA)
Derry City FC (IRL) v Aberystwyth Town FC (WAL)
Aberdeen FC (SCO) v FK Daugava Rīga (LVA)
Tartu FC Santos (EST) v Tromsø IL (NOR)
Crusaders FC (NIR) v FK Ekranas (LTU)
Stjarnan (ISL) v Bangor City FC (WAL)
AS Jeunesse Esch (LUX) v Dundalk FC (IRL)
Myllykosken Pallo-47 (FIN) v ÍF Fuglafjørdur (FRO)
FH Hafnarfjördur (ISL) v Glenavon FC (NIR)
JK Sillamäe Kalev (EST) v FC Honko Espoo (FIN)
FK Banga (LTU) v Sligo Rovers FC (IRL)
Víkingur (FRO) v FC Daugava Daugavpils (LVA)
IFK Göteborg (SWE) v CS Fola Esch (LUX)
FK Haugesund (NOR) v AUK Broughton FC (WAL)
19 zwycięzców meczów I rundy kwalifikacyjnej dołączy do zespołów losowanych w II rundzie

Drużyny, które będą brały udział w losowaniu II rundy eliminacyjnej:

Drużyna Kraj Początek Ranking
drużyny rozstawione
Spartak Moskwa Rosja Q2 36,399
Hapoel Tel Awiw Izrael Q2 31,375
CFR Cluj Rumunia Q2 25,451
Lech Poznań Polska Q2 17,275
FC Slovan Liberec Czechy Q2 16,870
Bursaspor Kulübü Turcja Q2 15,840
Esbjerg fB Dania Q2 13,260
SV Zulte Waregem Belgia Q2 12,260
Rosenborg BK Norwegia Q1 11,355
IF Elfsborg Szwecja Q2 11,265
AS Omónia Lefkossías Cypr Q2 10,150
HNK Hajduk Chorwacja Q2 9,925
Molde FK Norwegia Q2 9,355
FC Luzern Szwajcaria Q2 9,145
CSKA Sofia Bułgaria Q2 9,125
HNK Rijeka Chorwacja Q2 8,925
FC Groningen Holandia Q2 8,862
AGS Astéras Trípolis Grecja Q2 8,720
Tromsø IL Norwegia Q1 (FP) 8,355
Motherwell FC Szkocja Q2 8,313
Zoria Ługańsk Ukraina Q2 8,193
FK Mladá Boleslav Czechy Q2 7,870
AIK Szwecja Q2 7,765
Liteks Łowecz Bułgaria Q1 7,625
Neftçı Baku Azerbejdżan Q2 7,075
Ekranas Poniewież Litwa Q1 7,050
Petrolul Ploiești Rumunia Q2 6,951
FK Vojvodina Serbia Q2 6,825
Dinamo Mińsk Białoruś Q2 6,725
SV Grödig Austria Q2 6,185
SK Niederösterreich Sankt Pölten Austria Q2 6,185
FC Zestafoni Gruzja Q2 5,975
Fimleikafélag Hafnarfjarðar Islandia Q1 5,850
Ruch Chorzów Polska Q2 5,775
IFK Göteborg Szwecja Q1 5,765
FK Sarajevo Bośnia i Hercegowina Q2 5,500
NK Željezničar Bośnia i Hercegowina Q1 5,500
Szachtior Karaganda Kazachstan Q1 5,400
Hapoel Beer Szewa Izrael Q2 5,375
Szachtior Soligorsk Białoruś Q2 5,225
drużyny nierozstawione
FC Spartak Trnava Słowacja Q1 5,200
FC Differdange 03 Luksemburg Q1 4,975
RNK Split Chorwacja Q1 4,925
Győri ETO FC Wegry Q2 4,825
Saint Johnstone FC Szkocja Q2 4,813
Linfield FC Irlandia Północna Q1 4,475
İnter Baku Azerbejdżan Q1 4,325
Pjunik Erewan Armenia Q1 4,325
Aberdeen FC Szkocja Q1 4,313
NK Široki Brijeg Bośnia i Hercegowina Q1 4,250
Botew Płowdiw Bułgaria Q1 4,125
FC Honka Finlandia Q1 3,935
Sligo Rovers FC Irlandia Q1 3,775
Zawisza Bydgoszcz Polska Q2 3,775
Nieman Grodno Białoruś Q2 3,725
Birkirkara FC Malta Q1 3,716
MFK Košice Słowacja Q2 3,700
FK Budućnost Czarnogóra Q1 3,700
FC Vaduz Liechtenstein Q1 3,650
FK Jagodina Serbia Q2 3,575
FC Koper Słowenia Q1 3,450
Bangor City FC Walia Q1 3,350
IF Brommapojkarna Szwecja Q1 (FP) 3,265
FK AS Trenčín Słowacja Q2 3,200
ND Gorica Słowenia Q2 3,200
Zimbru Chişinău Mołdawia Q1 3,075
Myllykosken Pallo-47 Finlandia Q1 (FP) 2,935
FK Haugesund Norwegia Q1 2,855
JK Nõmme Kalju Estonia Q1 2,825
FK Čukarički Serbia Q1 2,825
Ferencvárosi TC Wegry Q1 2,825
Daugava Daugavpils Łotwa Q1 2,750
AS La Jeunesse d’Esch Luksemburg Q1 2,725
NK Rudar Słowenia Q1 2,700
FK Kukësi Albania Q1 2,600
FK Metalurg Macedonia Q1 2,550
Czichura Saczchere Gruzja Q1 2,475
Flamurtari Vlorë Albania Q1 2,350
Derry City FC Irlandia Q1 2,525
Rovaniemen Palloseura Finlandia Q2 1,435

Wyniki losowania II rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy:

Győri ETO FC (HUN) v IFK Göteborg (SWE)/CS Fola Esch (LUX)
Molde FK (NOR) v ND Gorica (SVN)
FK Lovćen (MNE)/FK Željezničar (BIH) v UE Santa Coloma (AND)/FK Metalurg Skopje (MKD)
Fram Reykjavík (ISL)/JK Nõmme Kalju (EST) v KKS Lech Poznań (POL)
FC Dinamo Minsk (BLR) v Myllykosken Pallo-47 (FIN)/ÍF Fuglafjørdur (FRO)
FC Neman Grodno (BLR) v FH Hafnarfjördur (ISL)/Glenavon FC (NIR)
Hapoel Beer Sheva FC (ISR) v RNK Split (CRO)/FC Mika (ARM)
FC Slovan Liberec (CZE) v MFK Košice (SVK)
Víkingur (FRO)/FC Daugava Daugavpils (LVA) v Tartu FC Santos (EST)/Tromsø IL (NOR)
FC Petrolul Ploieşti (ROU) v FC Sioni Bolnisi (GEO)/KS Flamurtari (ALB)
UE Sant Julià (AND)/FK Čukarički (SRB) v SV Grödig (AUT)
CFR 1907 Cluj (ROU) v FK Jagodina (SRB)
Motherwell FC (SCO) v Stjarnan (ISL)/Bangor City FC (WAL)
Hibernians FC (MLT)/FC Spartak Trnava (SVK) v FC Zestafoni (GEO)
Crusaders FC (NIR)/FK Ekranas (LTU) v VPS Vaasa (FIN)/IF Brommapojkarna (SWE)
Aberdeen FC (SCO)/FK Daugava Rīga (LVA) v FC Groningen (NED)
Bursaspor (TUR) v FK Turnovo (MKD)/FC Chikhura Sachkhere (GEO)
Neftçi PFK (AZE) v FC Koper (SVN)/FK Čelik Nikšić (MNE)
B36 Tórshavn (FRO)/Linfield FC (NIR) v AIK Solna (SWE)
HNK Rijeka (CRO) v Sliema Wanderers FC (MLT)/Ferencvárosi TC (HUN)
SS Folgore/Falciano (SMR)/FK Budućnost Podgorica (MNE) v AC Omonia (CYP)
FK Mladá Boleslav (CZE) v Qäbälä FK (AZE)/NK Široki Brijeg (BIH)
FC Luzern (SUI) v Saint Johnstone FC (SCO)
NK Rudar Velenje (SVN)/KF Laçi (ALB) v FC Zorya Luhansk (UKR)
Rosenborg BK (NOR)/FK Jelgava (LVA) v FK Banga (LTU)/Sligo Rovers FC (IRL)
FC Differdange 03 (LUX)/FK Atlantas (LTU) v FC Shirak (ARM)/FC Shakhter Karagandy (KAZ)
FK Sarajevo (BIH) v FK Haugesund (NOR)/AUK Broughton FC (WAL)
SV Zulte Waregem (BEL) v Zawisza Bydgoszcz (POL)
JK Sillamäe Kalev (EST)/FC Honko Espoo (FIN) v FC Krasnodar (RUS)
PFC CSKA Sofia (BUL) v FK Shkëndija 79 (MKD)/FC Zimbru Chisinau (MDA)
Derry City FC (IRL)/Aberystwyth Town FC (WAL) v FC Shakhtyor Soligorsk (BLR)
Ruch Chorzów (POL) v FC Vaduz (LIE)/College Europa FC (GIB)
Hapoel Tel-Aviv FC (ISR) v FC Pyunik (ARM)/FC Astana (KAZ)
FK AS Trenčín (SVK) v FK Vojvodina (SRB)
FC Veris Chisinau (MDA)/PFC Litex Lovech (BUL) v Diósgyőri VTK (HUN)/Birkirkara FC (MLT)
PFC Botev Plovdiv (BUL)/AC Libertas (SMR) v SKN St Pölten (AUT)
Asteras Tripolis FC (GRE) v RoPS Rovaniemi (FIN)
HNK Hajduk Split (CRO) v AS Jeunesse Esch (LUX)/Dundalk FC (IRL)
FC Kairat Almaty (KAZ)/FK Kukësi (ALB) v Esbjerg fB (DEN)
IF Elfsborg (SWE) v FC Tiraspol (MDA)/İnter Bakı PİK (AZE)

Drużyny, które będą brały udział w losowaniu III rundy eliminacyjnej:

Drużyna Kraj Początek Ranking
drużyny rozstawione
Olympique Lyonnais Francja Q3 97,300
PSV Eindhoven Holandia Q3 64,862
FC Viktoria Plzeň Czechy Q3 40,870
Spartak Moskwa Rosja Q2 36,399
Club Brugge KV Belgia Q3 32,260
Hapoel Tel Awiw Izrael Q2 31,375
CFR Cluj Rumunia Q2 25,451
Real Sociedad de Fútbol Hiszpania Q3 24,542
BSC Young Boys Berno Szwajcaria Q3 24,145
1.FSV Mainz 05 Niemcy Q3 17,328
Lech Poznań Polska Q2 17,275
Hull City AFC Anglia Q3 16,949
FC Slovan Liberec Czechy Q2 16,870
Czornomoreć Odessa Ukraina Q3 16,193
Bursaspor Kulübü Turcja Q2 15,840
Torino FC Włochy Q3 13,387
Esbjerg fB Dania Q2 13,260
Rio Ave FC Portugalia Q3 12,459
SV Zulte Waregem Belgia Q2 12,260
Rosenborg BK Norwegia Q1 11,355
IF Elfsborg Szwecja Q2 11,265
AS Omónia Lefkossías Cypr Q2 10,150
HNK Hajduk Chorwacja Q2 9,925
APS Atrómitos Athinón Grecja Q3 9,720
FK Krasnodar Rosja Q3 9,399
Molde FK Norwegia Q2 9,355
FC Luzern Szwajcaria Q2 9,145
CSKA Sofia Bułgaria Q2 9,125
HNK Rijeka Chorwacja Q2 8,925
drużyny nierozstawione
FC Groningen Holandia Q2 8,862
AGS Astéras Trípolis Grecja Q2 8,720
Tromsø IL Norwegia Q1 (FP) 8,355
Motherwell FC Szkocja Q2 8,313
Brøndbyernes IF Dania Q3 8,260
Zoria Ługańsk Ukraina Q2 8,193
FK Mladá Boleslav Czechy Q2 7,870
AIK Szwecja Q2 7,765
Liteks Łowecz Bułgaria Q1 7,625
Hapoel Irony Kiryat Shmona Izrael Q3 7,375
Neftçı Baku Azerbejdżan Q2 7,075
Ekranas Poniewież Litwa Q1 7,050
Astra Giurgiu Rumunia Q3 6,951
Petrolul Ploiești Rumunia Q2 6,951
Kardemir DÇ Karabükspor Turcja Q3 6,840
FK Vojvodina Serbia Q2 6,825
Dinamo Mińsk Białoruś Q2 6,725
SV Grödig Austria Q2 6,185
SK Niederösterreich Sankt Pölten Austria Q2 6,185
FC Zestafoni Gruzja Q2 5,975
Fimleikafélag Hafnarfjarðar Islandia Q1 5,850
Ruch Chorzów Polska Q2 5,775
IFK Göteborg Szwecja Q1 5,765
FK Sarajevo Bośnia i Hercegowina Q2 5,500
NK Željezničar Bośnia i Hercegowina Q1 5,500
Szachtior Karaganda Kazachstan Q1 5,400
Hapoel Beer Szewa Izrael Q2 5,375
Szachtior Soligorsk Białoruś Q2 5,225
Ermís Aradíppou Cypr Q3 4,650

Potencjalni rywale polskich drużyn przed losowaniem III rundy elimacyjnej Ligi Europy 2014/2015:

Lech Poznań /JK Nõmme Kalju (rozstawiony):
Motherwell FC / Stjarnan 8,313
Zoria Ługańsk / KF Laçi 8,193
FK Vojvodina / FK AS Trenčín 6,825
SKN Sankt Pölten / Botew Płowdiw 6,185
NK Željezničar / FK Metalurg 5,500
IF Brommapojkarna / Crusaders FC 3,265

SV Zulte Waregem / Zawisza Bydgoszcz (rozstawiony):
FC Groningen / Aberdeen FC 8,862
AIK / Linfield FC 7,765
Astra Giurgiu 6,951
SV Grödig / FK Čukarički 6,185
FK Sarajevo / FK Haugesund 5,500
Szachtior Soligorsk / Derry City FC 5,225

Ruch Chorzów / FC Vaduz (nierozstawiony):
FC Viktoria Plzeň 40,870
BSC Young Boys Berno 24,145
Esbjerg fB / Kajrat Ałmaty 13,260
Dinamo Moskwa 12,399
IF Elfsborg / İnter Baku 11,265
HNK Rijeka / Ferencvárosi TC 8,925

Wyniki losowania III rundy eliminacyjnej Ligi Europy 2014/2015

Kardemir DÇ Karabükspor – Rosenborg BK / Sligo Rovers FC
FK Vojvodina / FK AS Trenčín – Hull City AFC
FK Sarajevo / FK Haugesund – APS Atrómitos
Ruch Chorzów / FC Vaduz – Esbjerg fB / Kajrat Ałmaty
Czornomoreć Odessa – Hapoel Beer Szewa / RNK Split
AS Omónia / FK Budućnost – NK Željezničar / FK Metalurg
Real Sociedad de Fútbol – FC Groningen / Aberdeen FC
Dinamo Moskwa – Hapoel Irony Kiryat Shmona
FC Luzern / Saint Johnstone FC – FC Zestafoni / FC Spartak Trnava
Torino FC – IF Brommapojkarna / Crusaders FC
Hapoel Tel Awiw / FK Astana – AIK / Linfield FC
BSC Young Boys Berno – Ermís Aradíppou
1.FSV Mainz 05 – AGS Astéras Trípolis / RoPS
PSV Eindhoven – SKN Sankt Pölten / Botew Płowdiw
SV Zulte Waregem / Zawisza Bydgoszcz – Szachtior Soligorsk / Derry City FC
IF Elfsborg / İnter Baku – FH / Nieman Grodno
Liteks Łowecz / Diósgyőri VTK – FK Krasnodar / JK Sillamäe Kalev
Motherwell FC / Stjarnan – Lech Poznań / JK Nõmme Kalju
SV Grödig / FK Čukarički – CSKA Sofia / Zimbru Chişinău
Petrolul Ploiești / Flamurtari Vlorë – FC Viktoria Plzeň
FK Mladá Boleslav / NK Široki Brijeg – Olympique Lyonnais
Zoria Ługańsk / KF Laçi – Molde FK / ND Gorica
Astra Giurgiu – FC Slovan Liberec / MFK Košice
Tromsø IL / Víkingur – HNK Rijeka / Ferencvárosi TC
Dinamo Mińsk / Myllykosken Pallo-47 – CFR Cluj / FK Jagodina
Neftçı Baku / FC Koper – Bursaspor / Czichura Saczchere
IFK Göteborg / Győri ETO FC – Rio Ave FC
Club Brugge KV – Brøndbyernes IF
Szachtior Karaganda / Atlantas – HNK Hajduk / Dundalk FC

Na 35 zwycięzców meczów III rundy oraz 15 przegranych III rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów czeka 26 drużyn rozpoczynających rozgrywki od IV rundy

Drużyny, które będą brały udział w losowaniu IV rundy eliminacyjnej:

Drużyna Kraj Początek Ranking
drużyny rozstawione
Olympique Lyonnais Francja Q3 97,300
FC Internazionale Milano Włochy Q4 95,387
Tottenham Hotspur FC Anglia Q4 75,949
PSV Eindhoven Holandia Q3 64,862
Villarreal CF Hiszpania Q4 53,542
FC Twente Holandia Q4 50,862
Metalist Charków Ukraina Q4 45,693
FC Viktoria Plzeň Czechy Q3 40,870
PAÓK Grecja Q4 37,720
Spartak Moskwa Rosja Q2 36,399
Club Brugge KV Belgia Q3 32,260
Dnipro Dniepropietrowsk Ukraina NQ3 (LM) 32,193
Hapoel Tel Awiw Izrael Q2 31,375
Trabzonspor Kulübü Turcja Q4 31,340
Panathinaïkós AÓ Grecja NQ3 (LM) 30,220
CFR Cluj Rumunia Q2 25,451
VfL Borussia Mönchengladbach 1900 Niemcy Q4 25,328
Real Sociedad de Fútbol Hiszpania Q3 24,542
BSC Young Boys Berno Szwajcaria Q3 24,145
Łokomotiw Moskwa Rosja Q4 20,899
SK Rapid Wiedeń Austria Q4 19,185
FC Zürich Szwajcaria Q4 18,645
CD Nacional Portugalia Q4 17,959
1.FSV Mainz 05 Niemcy Q3 17,328
Lech Poznań Polska Q2 17,275
Hull City AFC Anglia Q3 16,949
FC Slovan Liberec Czechy Q2 16,870
NK Maribor Słowenia Q2 (LM) 16,200
Czornomoreć Odessa Ukraina Q3 16,193
Bursaspor Kulübü Turcja Q2 15,840
Legia Warszawa Polska Q2 (LM) 15,275
drużyny nierozstawione
FK Partizan Serbia Q2 (LM) 14,825
Torino FC Włochy Q3 13,387
Feyenoord Rotterdam Holandia NQ3 (LM) 13,362
Esbjerg fB Dania Q2 13,260
AS Saint-Étienne Loire Francja Q4 12,800
Rio Ave FC Portugalia Q3 12,459
Dinamo Moskwa Rosja Q4 12,399
SV Zulte Waregem Belgia Q2 12,260
Rosenborg BK Norwegia Q1 11,355
IF Elfsborg Szwecja Q2 11,265
Debreceni VSC Wegry Q2 (LM) 10,325
AS Omónia Lefkossías Cypr Q2 10,150
HNK Hajduk Chorwacja Q2 9,925
APS Atrómitos Athinón Grecja Q3 9,720
Grasshopper-Club Zurych Szwajcaria NQ3 (LM) 9,645
FK Krasnodar Rosja Q3 9,399
Molde FK Norwegia Q2 9,355
FC Luzern Szwajcaria Q2 9,145
CSKA Sofia Bułgaria Q2 9,125
HNK Rijeka Chorwacja Q2 8,925
PEC Zwolle Holandia Q4 8,862
KSC Lokeren Belgia Q4 8,760
ŠK Slovan Bratysława Słowacja Q2 (LM) 8,700
Apóllon FC Cypr Q4 8,650
FK Aktobie Kazachstan Q2 (LM) 8,150
FK Ventspils Łotwa Q2 (LM) 7,750
AÉL Cypr NQ3 (LM) 7,650
Qarabağ Ağdam Azerbejdżan Q2 (LM) 7,575
HJK Finlandia Q2 (LM) 7,435
FC Midtjylland Dania Q4 6,760
Ålborg Boldspilklub Dania Q3 (LM) 5,260

Podział na grupy przed losowaniem IV rundy elimacyjnej Ligi Europy 2014/2015:

Potencjalni rywale Ruchu:

Metalist Charków (Ukraina)
FK Partizan (Serbia)
AS Saint-Étienne Loire (Francja)
Rio Ave FC (Portugalia)
PSV Eindhoven (Holandia)

Wyniki losowania IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy 2014/2015

Wyniki losowania fazy grupowej Ligi Europy 2014/2015:

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
Grupa E Grupa F Grupa G Grupa H
Grupa I Grupa J Grupa K Grupa L

Wyniki losowania par 1/4 finału Ligi Europy 2014/2015:

Wyniki losowania par 1/2 finału Ligi Europy 2014/2015:

Napoli – Dnipro Dniepropietrowsk
Sevilla – Fiorentina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

7 komentarzy do Losowanie Ligi Europy 2014/2015 – rozstawienia i wyniki

  1. ogrzyk pisze:

    przydałoby się troszkę zaktualizować tutaj .

  2. aliz pisze:

    Admin – heh – uaktualnienie opóźnione – szkoda, bo Q1 juz za nami

  3. papa102 pisze:

    Na stronie UEFA Derry City FC Irlandia Q1 2,525
    A tutaj 1,525 gdzie błąd?

    • admin pisze:

      No to kolego otworzyłeś puszkę Pandory:) Zgodnie z tym, co znalazłem w internecie, w 2012 roku zlikwidowane zostało Derry City, a w jego miejsce powstało Derry City FC. Zgodnie z założeniami UEFA, Derry City FC powinno być traktowane jako nowy klub, więc dorobek pucharowy Derry City z 2009/2010 nie powinien zostać wliczony. Niemniej jednak sprawa jest dziwna, bo o ile w rankingach Berta Kassiesa istnieją te dwie drużyny jako dwa odrębne zespoły, to z kolei na stronie UEFA jest Derry City FC z rankingiem 2,525. A skoro to UEFA organizuje tą zabawę, więc musimy uznać jej wersję za prawdziwą. Poprawię w takim razie tabelki – dzięki za zwrócenie uwagi. A o tej całej sytuacji więcej szczegółów znajduje się tutaj: http://scotslawthoughts.wordpress.com/2013/05/31/uefas-treatment-of-derry-city-a-cause-for-celebration-for-rangers-fans-by-ad-bryce/

  4. […] Losowanie Ligi Europy 2014/2015 – rozstawienie […]