Losowanie Ligi Europy 2015/2016 – rozstawienia i wyniki

Rozpoczynamy coroczną przygodę z europejskimi pucharami w sezonie 2015/2016. Najbliższe losowanie obędzie się 22 czerwca – poznamy pary I i II rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Losowanie III rundy odbędzie się 17 lipca, IV rundy 7 sierpnia, natomiast fazy grupowej 28 sierpnia 2015. W Lidze Europy będą reprezentować nas 3 drużyny, dwie z nich zaczną grę od pierwszej rundy – Jagiellonia Białystok (rozstawiona w I rundzie) i Śląsk Wrocław (rozstawiony w I i II rundzie) oraz Legia Warszawa, która rozpocznie rozgrywki od II rundy (rozstawiona w II, III i IV rundzie). Ostatnia aktualizacja : 28 sierpnia 2015, 13:49

Drużyny, które będą brały udział w losowaniu I rundy eliminacyjnej:

drużyny nierozstawione

Drużyna Kraj Początek Ranking
drużyny rozstawione
West Ham United FC Anglia Q1 (FP) 16.078
Sheriff Tiraspol Mołdawia Q1 14.500
Rosenborg BK Norwegia Q1 11.875
IF Elfsborg Szwecja Q1 11.545
HNK Hajduk Chorwacja Q1 11.200
Apóllon FC Cypr Q1 10.460
AS Omónia Lefkossías Cypr Q1 10.460
ŠK Slovan Bratysława Słowacja Q1 9.250
AIK Szwecja Q1 9.045
Neftçı Baku Azerbejdżan Q1 9.000
Śląsk Wrocław Polska Q1 8.800
MŠK Žilina Słowacja Q1 8.750
FK Aktobie Kazachstan Q1 8.575
DVV Go Ahead Eagles Holandia Q1 (FP) 8.195
FK Crvena zvezda Serbia Q1 7.775
Debreceni VSC Węgry Q1 7.700
Brøndbyernes IF Dania Q1 7.460
Szachtior Soligorsk Białoruś Q1 7.150
Dinamo Tbilisi Gruzja Q1 6.875
Liteks Łowecz Bułgaria Q1 6.850
FK Vojvodina Serbia Q1 6.275
FC Spartak Trnava Słowacja Q1 6.250
FH Hafnarfjörður Islandia Q1 6.100
Saint Johnstone FC Szkocja Q1 6.080
NK Željezničar Bośnia i Hercegowina Q1 6.000
Randers FC Dania Q1 5.960
Strømsgodset IF Norwegia Q1 5.875
KR Reykjavík Islandia Q1 5.600
Jagiellonia Białystok Polska Q1 5.550
FC Botoșani Rumunia Q1 5.259
NK Lokomotiva Chorwacja Q1 5.200
Shamrock Rovers FC Irlandia Q1 5.150
Football 1991 Dudelange Luksemburg Q1 5.025
İnter Baku Azerbejdżan Q1 5.000
Linfield FC Irlandia Płn. Q1 4.975
Beroe Stara Zagora Bułgaria Q1 4.850
Valletta FC Malta Q1 4.841
FC Differdange 03 Luksemburg Q1 4.775
FK Rabotnički Macedonia Q1 4.675
Torpiedo Żodzino Białoruś Q1 4.650
Aberdeen FC Szkocja Q1 4.580
Dacia Chișinău Mołdawia Q1 4.500
FC Koper Słowenia Q1 4.475
St Patrick’s Athletic FC Irlandia Q1 4.400
Beitar Jerozolima Izrael Q1 4.200
HŠK Zrinjski Bośnia i Hercegowina Q1 4.000
HB Tórshavn Wyspy Owcze Q1 3.950
FK Budućnost Czarnogóra Q1 3.875
Birkirkara FC Malta Q1 3.591
NK Domžale Słowenia Q1 3.475
FC Vaduz Liechtenstein Q1 3.450
FK Čukarički Serbia Q1 3.275
NK Celje Słowenia Q1 3.225
FC Flora Tallin Estonia Q1 3.200
JK Nõmme Kalju Estonia Q1 3.200
Ferencvárosi TC Węgry Q1 3.200
FK Sutjeska Czarnogóra Q1 3.125
Skonto Ryga Łotwa Q1 3.100
Víkingur Wyspy Owcze Q1 2.950
FK Renova Macedonia Q1 2.925
Odd Grenland Norwegia Q1 2.875
FK Kukësi Albania Q1 2.825
Qəbələ FK Azerbejdżan Q1 2.750
FK Škendija 79 Macedonia Q1 2.675
Kajrat Ałmaty Kazachstan Q1 2.575
Ordabasy Szymkent Kazachstan Q1 2.575
MTK Budapeszt Węgry Q1 2.450
Szirak Giumri Armenia Q1 2.300
FK Mladost Czarnogóra Q1 2.125
KF Laçi Albania Q1 2.075
Ulisses Erewan Armenia Q1 2.050
Saxan Ceadîr-Lunga Mołdawia Q1 2.000
Glentoran FC Irlandia Płn. Q1 1.975
Vaasan Palloseura Finlandia Q1 1.890
Dinamo Batumi Gruzja Q1 1.875
Spartaki Cchinwali Gruzja Q1 1.875
JK Sillamäe Kalev Estonia Q1 1.700
FC Lusitans Andora Q1 1.666
Seinäjoen JK Finlandia Q1 1.640
FC Lahti Finlandia Q1 1.640
Víkingur Reykjavík Islandia Q1 1.600
FK Jelgava Łotwa Q1 1.600
FK Olimpik Bośnia i Hercegowina Q1 1.500
NSÍ Runavík Wyspy Owcze Q1 1.450
UE Sant Julià Andora Q1 1.416
Atlantas Kłajpeda Litwa Q1 1.400
Glenavon F&AC Irlandia Płn. Q1 1.225
Cork City FC Irlandia Q1 1.150
University College Dublin AFC Irlandia Q1 (FP) 1.150
Kruoja Pakruojis Litwa Q1 1.150
SP La Fiorita San Marino Q1 1.099
Partizani Tirana Albania Q1 1.075
Airbus UK Broughton FC Walia Q1 1.075
FC Progrès Niedercorn Luksemburg Q1 1.025
Trakų FK Litwa Q1 0.900
Spartaks Jūrmala Łotwa Q1 0.850
Balzan FC Malta Q1 0.841
Bala Town FC Walia Q1 0.825
AC Juvenes/Dogana San Marino Q1 0.599
Newtown AFC Walia Q1 0.575
Alaszkert Erewan Armenia Q1 0.550
College Europa FC Gibraltar Q1 0.300

Potencjalni rywale Jagielloni w I rundzie:

JK Nõmme Kalju (Estonia)
Dinamo Batumi (Gruzja)
Szirak Giumri (Armenia)
FC Progrès Niedercorn (Luksemburg)
Kruoja Pakruojis (Litwa)

Potencjalni rywale Śląska w I rundzie:

Ulisses Erewan (Armenia)
NK Celje (Słowenia)
College Europa FC (Gibraltar)
SP La Fiorita (San Marino)
Airbus UK Broughton FC (Walia)
Spartaki Cchinwali (Gruzja)

Wyniki losowania I rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy:

Vikingur Rejkawik – FC Koper
Newtown – Valetta FC
Gelnavon FC – Szachtior Soligorsk
Runavik – Linfield
Atlantas – PFC Beroe
Spartaks Jurmala – Buducnost Podgorica
Progres Niederkorn – Shamrock Rovers
Cork City – KR
UC Dublin – F91 Dudelange
Sheriff – Odds BK
Dinamo Tibilisi – Gabala
Differdange – Bala Town
Broendby – Juvenes-Dogana
Dereczyn – FK Sutjeska
Crvena Zvezda – Kaiirat Almaty
Aktobe – Nomme Kalju
Ao Agead Eagles – Ferencvarosi
ND Domżale – Cukaricki
FK Kukesi – Torpedo Zhodino
FK Renova – Dacia Chisinau
FC Shkendija – Aberdeen
MTK Budapeszt – DK Vojvodina
Odrabasy – Beitar
Flora Tallin – Rabotnicki
Dinamo Batumi – OMONIA Nikozja
FK Trakai – Tórshavn
Glentoran – MSK Żilina
Alashkert – Saint Johnstone
Olimpic Sarajewo – Spartak Trnawa
Vikingur – Rosenborg BK
Skonto FC – Saint Patrick’s
Blazan FC – Żeljeznicar Sarajewo
UE Sant Julia – Randers FC
FK Kruoja – Jagiellonia Białystok
FK Laci – Inter Baku
Partizani – Stromsgodset Toppfotball
Jelgava – Litex Łowecz
Lusitans – West Ham United
Seinajoen Jalkapallokerho – FH
FC Lahti – IF Elfsborg
Sillamae Kalev – Hajduk Split
Saxan – APOLLON Limassol
FC Shirak – Zrinjski Mostar
VPS Vaasa – AIK
Mladost Podgorica – Neftci PFK
NK Celje – Śląsk Wrocław
La Fiorita – Vaduz
Birkirkara – Ulisses
Broughton – Lokom. Zagrzeb
Botoşani – Tskhinvali
Europa – Slovan Bratysława

Drużyny, które będą brały udział w losowaniu II rundy eliminacyjnej:

Drużyna Kraj Początek Ranking
drużyny rozstawione
FC København Dania Q2 40.960
PAÓK Grecja Q2 40.880
Trabzonspor Kulübü Turcja Q2 36.520
Legia Warszawa Polska Q2 24.800
West Ham United FC Anglia Q1 (FP) 16.078
Sheriff Tiraspol Mołdawia Q1 14.500
HNK Rijeka Chorwacja Q2 13.700
Rosenborg BK Norwegia Q1 11.875
IF Elfsborg Szwecja Q1 11.545
HNK Hajduk Chorwacja Q1 11.200
Apóllon FC Cypr Q1 10.460
AS Omónia Lefkossías Cypr Q1 10.460
FC Thun 1898 Szwajcaria Q2 10.375
Astra Giurgiu Rumunia Q2 9.759
Dinamo Mińsk Białoruś Q2 9.650
ŠK Slovan Bratysława Słowacja Q1 9.250
AIK Szwecja Q1 9.045
Neftçı Baku Azerbejdżan Q1 9.000
Śląsk Wrocław Polska Q1 8.800
MŠK Žilina Słowacja Q1 8.750
FK Aktobie Kazachstan Q1 8.575
DVV Go Ahead Eagles Holandia Q1 (FP) 8.195
FK Mladá Boleslav Czechy Q2 8.825
FK Crvena zvezda Serbia Q1 7.775
Debreceni VSC Węgry Q1 7.700
Brøndbyernes IF Dania Q1 7.460
Royal Charleroi SC Belgia Q2 7.440
Szachtior Soligorsk Białoruś Q1 7.150
Dinamo Tbilisi Gruzja Q1 6.875
Liteks Łowecz Bułgaria Q1 6.850
FK Vojvodina Serbia Q1 6.275
FC Spartak Trnava Słowacja Q1 6.250
FH Hafnarfjörður Islandia Q1 6.100
drużyny nierozstawione
Saint Johnstone FC Szkocja Q1 6.080
IFK Göteborg Szwecja Q2 6.045
NK Željezničar Bośnia i Hercegowina Q1 6.000
Randers FC Dania Q1 5.960
Strømsgodset IF Norwegia Q1 5.875
KR Reykjavík Islandia Q1 5.600
Jagiellonia Białystok Polska Q1 5.550
FC Botoșani Rumunia Q1 5.259
NK Lokomotiva Chorwacja Q1 5.200
Shamrock Rovers FC Irlandia Q1 5.150
Wolfsberger AC Austria Q2 5.135
Football 1991 Dudelange Luksemburg Q1 5.025
İnter Baku Azerbejdżan Q1 5.000
Linfield FC Irlandia Płn. Q1 4.975
Beroe Stara Zagora Bułgaria Q1 4.850
Valletta FC Malta Q1 4.841
FC Differdange 03 Luksemburg Q1 4.775
Hapoel Beer Szewa Izrael Q2 4.700
FK Rabotnički Macedonia Q1 4.675
Torpiedo Żodzino Białoruś Q1 4.650
Aberdeen FC Szkocja Q1 4.580
Dacia Chișinău Mołdawia Q1 4.500
FC Koper Słowenia Q1 4.475
St Patrick’s Athletic FC Irlandia Q1 4.400
Beitar Jerozolima Izrael Q1 4.200
HŠK Zrinjski Bośnia i Hercegowina Q1 4.000
HB Tórshavn Wyspy Owcze Q1 3.950
FK Budućnost Czarnogóra Q1 3.875
Birkirkara FC Malta Q1 3.591
Inverness Caledonian Thistle Szkocja Q2 3.580
NK Domžale Słowenia Q1 3.475
FC Vaduz Liechtenstein Q1 3.450
Czerno More Warna Bułgaria Q2 3.350

Wyniki losowania II rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy:

Legia Warszawa – FC Botosani (Rumunia)/Spartaki Tskhinvali (Gruzja)
FK Kruoja/Jagiellonia Białystok – Dinamo Batumi (Gruzja)/AS Omonia Nikozja (Cypr)
NK Celje/Śląsk Wrocław – IFK Göteborg (Szwecja)
FK Kukesi/Torpedo Zhodino – Mladost Podgorica/Neftci PFK
FK Atlantas Kłajpeda/PFC Beroe 1916 – Broendby Kopenhaga/Juvenes-Dogana
AUK Broughton FC/Lokomotiva Zagrzeb – PAOK Saloniki
Cork City/KR Reykjavik – Vikingur Gota/Rosenborg Trondheim
Hapoel Beer-Sheva – FC Thun
Europa FC/Slovan Bratysława – University College Dublin/F91 Dudelange
VPS Vaasa/AIK Solna – FC Shirak/Zrinjski Mostar
Crvena Zvezda Belgrad/Kairat Ałmaty – Alaskhert FC/Saint Johnstone
Go Ahead Eagles/Ferencvarosi – Balzan FC/FK Żeljeznicar
MTK Budapeszt/FK Vojvodina Nowy Sad – Spartaks Jurmala/Buducnost Podgorica
SP La Fiorita/FC Vaduz – FC Aktobe/JK Nomme Kalju
FK Renova/Dacia Kiszyniów – Glentoran Belfast/MSK Żilina
FK Jelgava/Litex Łowecz – Flora Tallin/FK Rabotnicki Skopje
FK Mlada Boleslav – Partizani Tirana/Stromsgodset IF
Seinajoen Jalkapallokerho/FH Hafnarfjordur – KF Laci/Inter Baku
NK Domżale/Cukaricki Belgrad – Dinamo Tbilisi/Gabala SC
PFC Cherno More Varna – Dinamo Mińsk
Glenavon FC/Szachcior Soligorsk – Wolfsberger AC
HNK Rijeka – FC Shkendija/Aberdeen FC
Olimpic Sarajewo/Spartak Trnava – NSI Runavik/Linfield FC
Trabzonspor – Differdange 03/Bala Town FC
FC Lusitans/West Ham United – Birkirkara FC/Ulisses FC
FC Kopenhaga – Newtown AFC/Valletta FC
Royal Charleroi – Ordabasy Shymkent/Beitar Jerozolima
FC Saxan/Apollon Limassol – FK Trakai/HB Torhsavn
UE Sant Julia/Randers FC – FC Lahti/IF Elfsborg
Vikingur Reykjavik/FC Koper – Sillamae Kalev/Hajduk Split
Skonto Ryga/Saint Patrick’s – Debreceni VSC/FK Sutjeska

Drużyny, które będą brały udział w losowaniu III rundy eliminacyjnej:

Drużyna Kraj Początek Ranking
drużyny rozstawione
BV Borussia 1909 Niemcy Q3 99.825
Rubin Kazań Rosja Q3 57.099
Athletic Club de Bilbao Hiszpania Q3 56.999
AZ Alkmaar Holandia Q3 46.695
FC København/Newtown AFC Dania Q2 40.960
PAÓK/NK Lokomotiva Grecja Q2 40.880
Trabzonspor Kulübü/FC Differdang Turcja Q2 36.520
Royal Standard de Liège Belgia Q3 25.440
Legia Warszawa/FC Botoșani Polska Q2 24.800
FC Girondins de Bordeaux Francja Q3 24.483
UC Sampdoria Włochy Q3 18.102
Vitória SC Guimarães Portugalia Q3 17.776
AS Saint-Étienne Loire Francja Q3 16.983
FC Zürich Szwajcaria Q3 16.875
FC Slovan Liberec Czechy Q3 16.325
Southampton FC Anglia Q3 16.078
West Ham United FC/Birkirkara FC Anglia Q1 (FP) 16.078
FK Krasnodar Rosja Q3 15.099
Sheriff Tiraspol Mołdawia Q1 14.500
HNK Rijeka/Aberdeen FC Chorwacja Q2 13.700
CF „Os Belenenses” Portugalia Q3 12.276
Rosenborg BK/KR Reykjavík Norwegia Q1 11.875
IF Elfsborg/Randers FC Szwecja Q1 11.545
HNK Hajduk/FC Koper Chorwacja Q1 11.200
Worskła Połtawa Ukraina Q3 11.033
Zoria Ługańsk Ukraina Q3 10.533
Apóllon FC/Trakų FK Cypr Q1 10.460
AS Omónia Lefkossías/ Jagiellonia Białystok Cypr Q1 10.460
APS Atrómitos Athinón Grecja Q3 10.380
FC Thun 1898/Hapoel Beer Szewa Szwajcaria Q2 10.375
drużyny nierozstawione
SBV Vitesse Holandia Q3 10.195
Astra Giurgiu/Inverness CT Rumunia Q2 9.759
Dinamo Mińsk/Czerno More Warna Białoruś Q2 9.650
FK Jablonec nad Nisou 1997 Czechy Q3 9.325
ŠK Slovan Bratysława/UCD AFC Słowacja Q1 9.250
SK Sturm Graz Austria Q3 9.135
AIK/Szirak Giumri Szwecja Q1 9.045
FK Mladá Boleslav/Strømsgodset IF Czechy Q2 8.825
Śląsk Wrocław/IFK Göteborg Polska Q1 8.800
MŠK Žilina/Dacia Chișinău Słowacja Q1 8.750
AÉK Larnaka Cypr Q3 8.460
Debreceni VSC/Skonto Ryga Węgry Q1 7.700
Brøndbyernes IF/Beroe Stara Zagora Dania Q1 7.460
Royal Charleroi SC/Beitar Jerozolima Belgia Q2 7.440
Hapoel Irony Kiryat Shmona Izrael Q3 7.200
Szachtior Soligorsk/Wolfsberger AC Białoruś Q1 7.150
İstanbul Başakşehir FK Turcja Q3 6.520
FK Vojvodina/Spartaks Jūrmala Serbia Q1 6.275
FC Spartak Trnava/Linfield FC Słowacja Q1 6.250
FH Hafnarfjörður/İnter Baku Islandia Q1 6.100
NK Željezničar / Ferencvárosi TC Bośnia i Hercegowina Q1 6.000
ASA Târgu Mureș Rumunia Q3 5.259
Shamrock Rovers FC / Odds BK Irlandia Q3 5.150
SC Rheindorf Altach Austria Q3 5.135
FK Rabotnički / FK Jelgava Macedonia Q1 4.675
FC Vaduz / JK Nõmme Kalju Liechtenstein Q1 3.450
FK Čukarički / Qəbələ FK Serbia Q1 3.275
FK Kukësi / FK Mladost Albania Q1 2.825
Kajrat Ałmaty / Alaszkert Erewan Kazachstan Q1 2.575

Potencjalni rywale polskich drużyn przed losowaniem III rundy elimacyjnej Ligi Europy 2015/2016:

Śląsk Wrocław:
FC København (Dania) / Newtown AFC (Walia) (I mecz 2-0)
AS Saint-Étienne Loire (Francja)
NK Lokomotiva (Chorwacja) / PAÓK (Grecja) (I mecz 2-1)
CF „Os Belenenses” (Portugalia)
Hapoel Beer Szewa (Izrael) / FC Thun 1898 (Szwajcaria) (I mecz 1-1)
KR (Islandia) / Rosenborg BK (Norwegia) (I mecz 0-1)

Legia Warszawa:
SBV Vitesse (Holandia)
SK Sturm Graz (Austria)
Royal Charleroi SC (Belgia) / Beitar Jerozolima (Izrael) (I mecz 5-1)
FK Vojvodina (Serbia) / Spartaks Jūrmala (Łotwa) (I mecz 3-0)
Shamrock Rovers FC (Irlandia) / Odds BK (Norwegia) (I mecz 0-2)
FK Kukësi (Albania) / FK Mladost (Czarnogóra) (I mecz 0-1)

Jagiellonia Białystok
ŠK Slovan Bratysława (Słowacja) / University College Dublin AFC (Irlandia) (I mecz 1-0)
SC Rheindorf Altach (Austria)
Beroe Stara Zagora (Bułgaria) / Brøndbyernes IF (Dania) (I mecz 0-1)
FH (Islandia) / İnter Baku (Azerbejdżan) (I mecz 1-2)
FK Mladá Boleslav (Czechy) / Strømsgodset IF (Norwegia) (I mecz 1-2)
FK Jelgava (Łotwa) / FK Rabotnički (Macedonia) (I mecz 1-0)

Wyniki losowania III rundy eliminacyjnej Ligi Europy 2015/2016

Belenenses – Śląsk/IFK
Beroe/Brøndby – Jagiellonia/Omónia
Kukësi/Mladost – Legia/Botoșani

Drużyny, które będą brały udział w losowaniu IV rundy eliminacyjnej:

Drużyna Kraj Początek Ranking
drużyny rozstawione
BV Borussia 1909 Niemcy Q3 99.825
Athletic Club de Bilbao Hiszpania Q3 56.999
AZ Alkmaar Holandia Q3 46.695
FC København Dania Q2 40.960
PAÓK Grecja Q2 40.880
Trabzonspor Kulübü Turcja Q2 36.520
BSC Young Boys Berno Szwajcaria NQ3(LM) 31.375
AC Sparta Praga Czechy NQ3(LM) 30.825
Fenerbahçe SK Turcja NQ3(LM) 30.020
Dinamo Moskwa Rosja Q3 27.599
Royal Standard de Liège Belgia Q3 25.440
Legia Warszawa Polska Q2 24.800
FC Girondins de Bordeaux Francja Q3 24.483
Panathinaïkós AÓ Grecja NQ3(LM) 19.880
Maccabi Tel Awiw Izrael Q2(LM) 18.200
UC Sampdoria Włochy Q3 18.102
Vitória SC Guimarães Portugalia Q3 17.776
Lech Poznań Polska Q2(LM) 17.300
AS Saint-Étienne Loire Francja Q3 16.983
FC Zürich Szwajcaria Q3 16.875
FC Slovan Liberec Czechy Q3 16.325
Southampton FC Anglia Q3 16.078
drużyny nierozstawione
West Ham United FC Anglia Q1 (FP) 16.078
SK Rapid Wiedeń Austria NQ3 (LM) 15.635
FK Krasnodar Rosja Q3 15.099
FK Partizan Serbia Q2 (LM) 14.775
Sheriff Tiraspol Mołdawia Q1 14.500
HNK Rijeka Chorwacja Q2 13.700
Malmö FF Szwecja Q2 (LM) 12.545
CF „Os Belenenses” Portugalia Q3 12.276
Rosenborg BK Norwegia Q1 11.875
IF Elfsborg Szwecja Q1 11.545
Qarabağ Ağdam Azerbejdżan Q2 (LM) 11.500
HNK Hajduk Chorwacja Q1 11.200
HJK Finlandia Q2 (LM) 11.140
Worskła Połtawa Ukraina Q3 11.033
Zoria Ługańsk Ukraina Q3 10.533
Apóllon FC Cypr Q1 10.460
AS Omónia Lefkossías Cypr Q1 10.460
APS Atrómitos Athinón Grecja Q3 10.380
Molde FK Norwegia Q2 (LM) 10.375
FC Midtjylland Dania Q2 (LM) 7.960
Videoton FC Fehérvár Węgry Q2 (LM) 7.950
Skënderbeu Korçë Albania Q2 (LM) 5.575

Wyniki losowania IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy 2015/2016

Zoria Ługańsk – Legia Warszawa
Lech Poznań – Videoton FC Fehérvár
SC Rheindorf Altach – CF Os Belenenses (Lizbona)
FK Jablonec nad Nisou 1997 – AFC Ajax
MŠK Žilina – Athletic Club de Bilbao
Steaua Bukareszt – Rosenborg BK
Milsami Orhei – AS Saint-Étienne Loire
FC Viktoria Plzeň – FK Vojvodina
BSC Young Boys Berno – Qarabağ Ağdam
Molde FK – Royal Standard de Liège
PAÓK (Saloniki) – Brøndbyernes IF
FC Girondins de Bordeaux – Kajrat Ałmaty
Dinamo Mińsk – FC Salzburg
FC Slovan Liberec – HNK Hajduk
Panathinaïkós AÓ (Ateny) – Qəbələ FK
Astra Giurgiu – AZ Alkmaar
FK Krasnodar – HJK
FK Rabotnički – Rubin Kazań
APS Atrómitos Athinón – Fenerbahçe SK
Southampton FC – FC Midtjylland
Odds BK – BV Borussia 09 Dortmund
FC Thun 1898 – AC Sparta Praha

Drużyny mające zapewiony udział w fazie grupowej Ligi Europy:

Drużyna Kraj Początek Ranking
FC Schalke 04 Niemcy G 111.825
SSC Napoli Włochy G 84.102
Tottenham Hotspur FC Anglia G 84.078
Villarreal CF Hiszpania G 58.999
Olympique de Marseille Francja G 55.483
Dnipro Dniepropietrowsk Ukraina G 52.033
SC Braga Portugalia G 51.776
ACF Fiorentina Włochy G 49.102
RSC Anderlecht Belgia G 47.440
Liverpool FC Anglia G 47.078
Beşiktaş JK Turcja G 36.520
Łokomotiw Moskwa Rosja G 23.099
FC Augsburg Niemcy G 15.825
AGS Astéras Trípolis Grecja G 13.380
FC Groningen Holandia G 8.695
FC Sion Szwajcaria G 7.195

Podział na koszyki przed losowaniem grup Ligi Europy 2015/2016:

Drużyna Kraj Koszyk Ranking
Koszyk 1
FC Schalke 04 Niemcy 1 111.825
Borussia Niemcy 1 99.883
FC Basel Szwajcaria 1 84.875
SSC Napoli Włochy 1 84.102
Tottenham Hotspur FC Anglia 1 84.078
Ajax Amsterdam Holandia 1 66.195
Villarreal CF Hiszpania 1 58.999
Rubin Kazań Rosja 1 57.099
Athletic Bilbao Hiszpania 1 56.999
Sporting Lizbona Portugalia 1 56.276
Olympique de Marseille Francja 1 55.483
Dnipro Dniepropietrowsk Ukraina 1 52.033
Koszyk 2
SC Braga Portugalia 2 51.776
ACF Fiorentina Włochy 2 49.102
Lazio Rzym Włochy 2 49.102
RSC Anderlecht Belgia 2 47.440
Liverpool FC Anglia 2 47.078
AZ Alkmaar Holandia 2 46.695
Viktoria Pilzno Czechy 2 41.825
Club Brugge Belgia 2 41.440
PAOK Saloniki Grecja 2 40.880
Celtic Szkocja 2 39.080
Beşiktaş JK Turcja 2 36.520
APOEL Cypr 2 35.460
Koszyk 3
AS Monaco Francja 3 31.483
Sparta Praga Czechy 3 30.825
Fenerbahce Turcja 3 30.020
Legia Warszawa Polska 3 24.800
Bordeaux Francja 3 24.483
Łokomotiw Moskwa Rosja 3 23.099
Lech Poznań Polska 3 17.300
Saint-Etienne Francja 3 16.983
Slovan Liberec Czechy 3 16.325
Augsburg Niemcy 3 15.883
Rapid Wieden Austria 3 15.635
FK Krasnodar Rosja 3 15.099
Koszyk 4
Partizan Belgrad Serbia 4 14.775
AGS Astéras Trípolis Grecja 4 13.380
Belenenses Portugalia 4 12.276
Rosenborg Norwegia 4 11.875
Qarabag Kachstan 4 11.500
Molde Norwegia 4 10.375
Dinamo Minsk Białoruś 4 9.650
FC Groningen Holandia 4 8.695
FC Sion Szwajcaria 4 8.375
FC Midtjylland Dania 4 7.960
Skënderbeu Korçë Albania 4 5.575
Qəbələ FK Azerbejdżan 4 2.750



Wyniki losowania fazy grupowej Ligi Europy 2015/2016:

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
 Ajax Amsterdam  Rubin Kazań  Borussia Dortmund  SSC Napoli
 Celtic Glasgow  Liverpool  PAOK Saloniki  Club Brugge
 Fenerbahce  Bordeaux  FK Krasnodar  Legia Warszawa
 Molde  Sion  Qəbələ FK  FC Midtjylland
Grupa E Grupa F Grupa G Grupa H
 Villarreal CF  Olympique Marsylia  Dnipro Dniepropietrowsk  Sporting Lizbona
 Viktoria Pilzno  Sporting Braga  Lazio Rzym  Beşiktaş JK
 Rapid Wiedeń  Slovan Liberec  Saint-Etienne  Łokomotiw Moskwa
 Dinamo Mińsk  FC Groningen  Rosenborg  Skënderbeu Korçë
Grupa I Grupa J Grupa K Grupa L
 FC Basel  Tottenham Hotspur FC  FC Schalke 04  Athletic Bilbao
 Fiorentina  Anderlecht  APOEL  AZ Alkmaar
 Lech Poznań  AS Monaco  Sparta Praga  Augsburg
 Belenenses  Qarabag  AGS Astéras Trípolis  Partizan Belgrad

Wyniki losowania par 1/4 finału Ligi Europy 2015/2016:

Wyniki losowania par 1/2 finału Ligi Europy 2015/2016:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Jeden komentarz do Losowanie Ligi Europy 2015/2016 – rozstawienia i wyniki

  1. Peet pisze:

    Witam. Żeby nie było że się czepiam… Link do tej strony (a także LM 2015/2016) powinien być ze strony tytułowej blogu. A są tam odnośniki do LM i LE 2014/2015 nadal… To już historia, nowy sezon = nowe nadzieje. Super robota i super zrobione. Pozdrawiam